O czym chcesz poczytać na blogach?

Poirot

Nasza klasa

czwartek, 15 maja 2008
Ciekawe Ksiażki;)

Hej;)

Tu Iwona i Ola;) Postaramy sie wam pokazać książki które napewno bedą godne waszego zainteresowania. Więc do dzieła...

Kryminały Agaty Christie

*** "Zło czai sie wszędzie"

Podczas śledztwa w sprawie zaginionego diamentu, detektyw Poirot trafia na wyspę Dophne, gdzie latem wypoczywają przedstawiciele amerykańskich i brytyjskich wyższych sfer. Do hotelu, w którym zatrzymał się detektyw, przybywa 9 osób. Jedna z nich zostaje wkrótce zamordowana. Poirot musi wskazać okoliczności tej zbrodni i morderce. Jest to tym trudniejsze że każdy podejrzany ma doskonałe alibi...

*** "Pięć małych świnek"

Caroline Crale została oskarżona o zamordowanie męża, ekscentrycznego artyste, który afiszował się z kolejną zdradą..

Ksiazki-Podroze- Muzyka i polsko-finski swiat - bloog.pl

A jesli tak, to dlaczego? o co chodzi? Moze zakochujemy sie we wlasnym mlodszym ja..''  Mlodziutki aktor wzbudza w Sarza najrozniejsze emocje, ktore analizuje:'' Kochanie ma tyle odcieni, ile jest ich w katalogach sklepu z farbami''.

''Znow ta milosc'' byla dla mnie niezwykle ciekawa podroza do przyszlosci. Poniewaz mam mlodosc, nie zastanawiam sie nigdy jak to bedzie kiedys... Ksiazka porusza, ale trzeba do niej dojrzec. Zdecydowanie cos innego, intrygujacego.  Postac Sary jest prawdziwa, genialnie zbudowana i niebanalna.
Lektura moze sie wydawac troche monotonna i nudnawa z racji nie tetniacej w tysiac wydarzen akcji, ale jesli czyta sie ja ze spokojem i skupieniem, odkrywa sie piekno tej ksiazki.Sceny ciekawie napisane i niebanalne.

Dla mnie to jak do tej pory najbardziej tajemnicza ksiazka Doris Lessing z pieknymi puentami o zyciu kobiety w starszym wieku. Swietna proza.


Podziel się:
Trackback: http://bloog.pl/id,6411826,trackback

komentarze (4) | dodaj komentarz

Poznajmy Herkulesa Poirota...

piątek, 17.

Ready? Set. Go!

Że tak. Chociaż kilka nieważnych zdań.
;) Chociaż znowu plęte głupoty to nic. Czasami fajnie tak sobie głupoty napisać. I kij mnie obchodzi czy ktoś to czyta. Czasami nawet nie chciałabym, żeby ktoś to czytał ;). Bo mogłabym tu napisac dużo więcej. Siatkarski weekend się zbliża. Najbardziej czekam na mecz z Francją ;) zapowiada się że będzie ciekawie. A Słowenia i Słowacja to pewnie jakieś dupy wołowe. Może lepiej tego nie pisze bo jak przegramy to dopiero będę zła ;).
Skończyłam "4.50 z Paddington" i teraz biore się za "A.B.C." zapowiada się ciekawie zwłaszcza, że jest Poirot, bo w "4,50" była panna Marple. A Poirot ma zawsze ciekawe sposoby ;). Chociaż panna Marple tez jest spoko.
Koniec.

Tagi: życie
skomentuj (1)
2009-08-17 11:20:44 >> Wakacje part XXIV Awans ;)

Nareszcie mam chwilę czasu, żeby tą notkę napisać. Weekend udany trzeba przyznać ;) z dwóch powodów:
- 25-lecie u cioci było baaaaardzo (to że sie oblałam szampanem się wytnie xD )
- drugi powód to oczywiście siatkówka i wszystkie 3 mecze wygrane ;).
Mogłabym się rozpisac o siatkówce, ale obecnie nie mam na to.

At life's savepoint another level I gained…

Kolei…

Fabuła przedstawia się następująco: zamordowano cenionego malarza, Amyasa Crale’a. Przytłaczająca ilość dowodów wskazywała na to, że został otruty cykutą przez swoją żonę, co miało być spowodowane jej zazdrością o młodą Elsę Greer, dla której chciał się z nią rozwieść. Podczas rozprawy sądowej Caroline Crale przyjęła postawę defetystyczną, została zaszczuta, a następnie osadzona w więzieniu, gdzie po roku umarła. Przed śmiercią jednak wysłała do swojej córki, Angeli Warren, list, w którym zapewniła ją, że nie zamordowała swojego męża. Hercule Poirot został wynajęty przez drugą córkę małżeństwa Crale’ów, która słyszała, że potrafił rozwiązywać sprawy na podstawie przeprowadzonych rozmów. Chce poznać prawdę, bo w czasie, gdy popełniono morderstwo była zbyt młoda. Na terenie domu, w którym doszło do morderstwa było pięć osób, które detektyw musi przesłuchać. Część z tych osób nie wierzy w winę Caroline, twierdząc, że nie pasowało to do jej charakteru. Detektyw odwiedza każdą z osób, przeprowadza z nimi rozmowy pod pretekstem, że pisze książkę na ten temat, a potem prosi ich, aby spisali wszystko, co wiedzą i pamiętają na ten.

.reinkarnacja.

Nie miał podstaw by tak postąpić. ona była cudem jego życia. ale czy ona powinna wierzyć w jego słowa? czy powinna dać wiarę w to,że tak było gdy wbił jej nóż w samo serce..?
'czy tutaj między nami była miłość? czy miłość polega na umyślnym krzywdzeniu drugiej osoby?' - takie pytania sobie zadawała. przecież on robił to umyślnie,bo obawiając się wyjawić prawdy zdawał sobie sprawę,że robi coś złego. nie wiedziała co ma robić,bo kochała. kochała tak bardzo..dlatego ta cała sytuacja krzywdziła ją jeszcze bardziej. nie potrafiła się odnaleźć. ukojenia szukała we łzach, kryminałach z Herkules Poirot (może szukała rozwiązania swej zagadki?) oraz w samotności.
jej twarz pogrążona była w smutku,uśmiech?było go brak. do niesfornej fryzurki nie potrzebnej było już wiatru,wystarczało zaniedbanie. oczy przepełnione były żalem i bólem. dłoń była już sama,a na palcu nie było już niczego..."


dopisane :

zapytasz jakie zakończenie? napisze je życie!


skomentuj (0)