O czym chcesz poczytać na blogach?

Zobacz również

Przejdź do wyników poniżej

Pióro

Kuba Station | Zapiski Koziołka Matołka

Tarota; Erazm sięga po kolejny glejt informacyjny – tym razem z opisem piękna pacanowskiej przyrody).

(po kilkunastu minutach wreszcie zjawia się szambelan generalny z pismem)

Szambelan generalny

Proszę sprawdzić uprzejmie i podpisać

(Erazm sprawdza, tym razem nie ma poprzekręcań, chce podpisać, ale nie ma pióra)

Erazm

Mógłbym pożyczyć pióro?

REACTOR BLOG - bloog.pl

W Sukiennicach zobaczył pawie pióra.

Stwierdził z zadowoleniem, że takich u nich nie ma, a że miał chrapkę na pieniek wodza, to sobie wymyślił, że gdyby tak we wsi pióropusz cały z takich piór pokazać, podlać historią o tym jakiego to się stwora ubiło.

Harry Potterempty snippet

Czytam sobie

Się przyznać, lecz „Zatrute pióro” jest pierwszą powieścią Agathy Christie, jaką miałam okazję czytać. Trafiłam akurat nie na Poirota, a na pannę Marple. Nie wiem jeszcze czy to dobrze czy źle, ale obiecałam sobie, że sprawdzę. Bo pomimo pozornie banalnie zarysowanej fabuły, proza angielskiej twórczyni kryminałów ma niewątpliwe zalety. A choćby takie, że niedociągnięcia fabuły wynagradza akcja, a raczej jej wyrafinowane zwroty. Przyznam szczerze – domyślałam się kto i dlaczego, ale nie domyśliłam się jak dojdzie do rozwiązania. A to w powieści kryminalnej jednak ma swoje znaczenie.

Zatrute pióro Christie ma jeszcze jedną zaletę – piękny język. Być może to zasługa tłumacza, ale czytało się naprawdę przyjemnie, a styl powieściopisarki – elegancki, lecz niewymuszony przypadnie do gustu praktycznie każdemu. No i do licha, czuć ten angielski klimat, który uwodzi nawet niespecjalnie przepadających za brytyjską literaturą (jak np. autorkę tej notki).

Wśród znawców twórczości Pierwszej Damy Kryminału natknęłam się na wiele opinii, jakoby Zatrute pióro było najgorszą jej książką. Szczerze mówiąc, mam taką nadzieję. Książka nie zachwyciła mnie zbytnio, ale też czytało.

Pióro parker

*** SzAlOnE ZyCiE LiLlY EvAnS W HoGwArCiE *** - Onet.pl Blog

Magiczne blogi - naprawdę Cię oczarują

 • O Harrym Potterze
 • Draco Malfoya
 • Pamiętnik Clair
 • Herma i Draco
 • Hermy
 • Hermioneczki :)
 • Herma i Draco..:)
 • Cho Chang
 • Jessica Kingstock
 • Mi$ka
 • Parker Rand
 • Wszystko o Harrym Potterze
 • Ivet...
Nie chciała już więcej się kłócić i narażać na  niewygodne pytania, więc pospiesznie zmieniła temat.
- To co, może zrobimy to zadanie dla Slughorna? - zapytała, udając beztroski ton. Wyjęła z torby pergamin,książkę, kałamarz oraz pióro. - Dajcie spokój, dobra?
Zaczęła czytać podręcznik, ale żadne słowo do niej nie dochodziło.. Po prostu nie mogła się skupić. Nie chciała o tym wszystkim myśleć, ale podejrzenia same wciskały się w choćby najdrobniejsze luki w jej.

Mój świat

Tą notkę, więc zacznę od... Hmmm... O zacznę od tego, że przyszedł mi długopis.

 

 

 

 

 

 

 

A tutaj widać jak komponuje się z wcześniej zakupionym piórem. Model 45 GT... Pióro - atrament niebieski, długopis - wkład czarny.

 

 

Poza piórem nic ciekawego się nie wydarzyło, nie licząc "Wyborów Ucznia Roku" w mojej gminie. Troszkę się zawiodłem, bo byłem juz na takiej imprezie dwa lata.

Pocieszające jest to, że w kat. gimnazjów wygrała dziewczyna, której osiągnięcia były identyczne jak moje (finalistka dwóch konkursów wojewódzkich) plus miejsce w Młodzieżowym Parlamencie Gminy. Nie było źle. Dostałem plecak z McKinley'a, piórko Parkera (czarny Vector), myszkę bezprzewodową, słuchawki i książkę. Nagrody jak zwykle - na poziomie. Zwycięzcy dostawali jeszcze aparat i głośniki, ale.. kogo to obchodzi :)?


Myśli nieznaczącego - Onet.pl Blog

Odwiedzam...
 • BlackWhite
 • piołunkowa
 • Parker

Smutek? Nie. Ten trzy letni okres pokazał mi czym jest przyjaźń, czym jestmiłość czym jest dobra zabawa. Przeszłość jest po to by ją wspominać a nie byją wywlekać za kołnierz i ubolewać nad jej stratą.

Podnosząc wieczne pióro z nową porcją atramentu będę pamiętał o was wszystkich i o każdym z osobna. Dziękuje, bo też dzięki wam wiem jak żyć.

 

 

Blog o artykułach biurowych i szkolnych

W sobie od roku 1922.

Jeżeli szukają Państwo inspiracji na prezent w postaci wysokiej jakości ręcznie robionych niemieckich piór wiecznych (w tym np. dla kobiet pióra z kryształkami Svarowskiego!) lub ekskluzywnych długopisów z wyższej półki na prezent dla Niej i dla Niego – co warto podkreślić na wkłady typu Zenith to nie mogliście trafić lepiej! Zapraszamy na naszą witrynę w celu bliższego zapoznania się z ofertą piór i długopisów, które stanowią świetną alternatywę dla Parkera czy Watermana.

Dodaj do ulubionych:

Lubię
Bądź pierwszą osobą, która doda ten do listy ulubionych.