Zawsze bez limitu w Orange na kartę – czy to się opłaca?

Dziś ważna wiadomość dla użytkowników ofert na kartę. Pojawiła się nowa taryfa w Orange. Nazywa się Zawsze bez limitu i niewątpliwie warto przyjrzeć się jej bliżej. Na jakich zasadach działa i czy rzeczywiście się opłaca?

Orange na kartę – Zawsze bez limitu

Nowa taryfa Orange opiera się na prostej zasadzie. Każda złotówka doładowania to jeden dzień nielimitowanych połączeń na komórki i stacjonarne oraz SMS-ów i MMS-w, a także pakiet 0,5 GB. Jak to wygląda w praktyce?

orange na karte bez limitu

Jeśli więc doładujemy konto kwotą 30 zł, to przez 30 dni mamy:

  • nielimitowane połączenia na komórki i stacjonarne,
  • nielimitowane SMS-y i MMS-y,
  • pakiet internetowy 15 GB.

Jak przejść do oferty Zawsze bez limitu?

Są dwa sposoby, żeby zacząć korzystać z nowej taryfy Orange:

 

  • wysłanie bezpłatnego SMS-a o treści START pod numer 80175, lub
  • wpisanie na klawiaturze telefonu kodu *130*11# i zatwierdzenie przyciskiem połączenia (bezpłatnie).

Jednak ważne jest, żeby mieć wcześniej na koncie 5 zł. Po wysłaniu wspomnianego SMS-a albo użyciu kodu, taryfa automatycznie zmieni się na Zawsze bez limitu, a złotówki zostaną zamienione na dni nielimitowanych usług i pakiet 2,5 GB.

Roaming i połączenia międzynarodowe

Nowa taryfa Orange obejmuje połączenia krajowe. Żeby korzystać roamingu lub połączeń międzynarodowych trzeba dodatkowo doładować konto. Można to zrobić na 3 sposoby:

  • Wyślij SMS z 14-cyfrowym kodem z wydruku z terminala pod numer 80175
  • Wpisz *130*20*kod_zdrapki# i zatwierdź przyciskiem połączenia
  • Przelej 1, 2 lub 5 zł z usługi Zawsze bez limitu; przelanie wybranej kwoty oznacza, że skracasz ważność usługi odpowiednio o 1, 2 lub 5 dni.

zawsze bez limitu roaming

Czy to się opłaca?

Skoro wiadomo już jak działa taryfa Zawsze bez limitu, czas się zastanowić czy naprawdę się opłaca. Dla porównania weźmy ofertę na kartę w Plush. Tam za 25 zł dostajemy nielimitowane połączenia, SMS-y i MMS-y oraz pakiet 10 GB, a do tego dodatkowe 10 GB na YouTube i bezpłatny transfer na serwisy społecznościowe (fb, Instagram, Messenger, WhatApp). Jest więc taniej niż w Orange. Internetu mniej, ale de facto więcej można z niego korzystać ze względu na dodatki (YT, bezpłatny transfer na serwisy społ.).

Weźmy jeszcze ofertę nju. Tu w cenie 29 zł mamy nielimitowane połączenia, SMS-y, MMS-y i 10 GB na start. Wraz ze stażem liczba GB-ów rośnie aż do 30 GB po 2 latach.

Te przykłady mogą pomóc ustalić, czy rzeczywiście taryfa Zawsze bez limitu, jest najbardziej opłacalna. Naszym zdaniem nie, a Twoim?

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *