Vivo Nex 3 i jego wodospadowy ekran ujrzymy już we wrześniu

Chyba wszyscy fani nowinek technologicznych znają smartfony Vivo. Marka słynie ze stosowania innowacyjnych rozwiązań. To właśnie w pierwszym smartfonie z linii Nex pojawił się wyskakujący aparat do selfie. Był to też jeden z pierwszych telefonów z czytnikiem linii papilarnych wbudowanym w ekran. Kolejne urządzenie Vivo Nex – Dual Display Edition wyróżniało się zastosowaniem dwóch ekranów. Z przodu i z tyłu. Nic więc dziwnego, że niecierpliwie czekamy na następny model – Vivo Nex 3. Na szczęście nie będziemy czekać długo, bo premiera planowana jest już na wrzesień. Czym wyróżni się ten smartfon?

Vivo Nex 3 – ekran spływający na boki

Dzięki krótkiemu filmowi promocyjnemu zamieszczonemu na oficjalnym koncie Nex na Weibo, trochę już się dowiedzieliśmy o czekających nas nowościach. Jedną z nich ma być wyświetlacz w rodzaju “waterfall“, czyli wodospadu. Nazwa zdecydowanie pasuje do tego, co widać na filmie. Wyświetlacz pokrywa nie tylko front urządzenia, ale także “rozlewa się” na boki. Z pewnością wygląda to bardzo efektownie. Rodzi jednak nieco pytań: co z przyciskami regulacji głośności? Jeśli zostaną ukryte pod powierzchnią wyświetlacza, czy nie będzie to powodować częstego wciskania ich zupełnie niechcący? Zapewne przekonamy się już wkrótce. Tymczasem według zapewnień producenta, ekran ma stanowić 99,6% frontu, co jest naprawdę imponującym wynikiem.

Film potwierdza też, że smartfon zostanie wyposażony w potrójny aparat główny, ułożony na okrągłej wysepce z tyłu urządzenia. Inspiracją dla takiego układu kamer wydaje się być design zegarka. Krążą wieści, że główna matryca będzie miała rozdzielczość 64 Mpix. Nie wiadomo jednak czy to prawda.

Vivo inspiracje

Kolejną ważną cechą Vivo Nex 3 ma być zastosowanie najmocniejszego obecnie procesora – Snapdragona 855+ z modemem 5G. Niestety, żeby poznać pełną specyfikację będziemy musieli poczekać. Mimo to, informacje, które już posiadamy wystarczą by z niecierpliwością czekać na oficjalną premierę urządzenia. Film pokazuje jeszcze, że w smartfonie nie zabraknie wejścia słuchawkowego, a aparat do selfie zostanie ukryty w wyskakującym mechanizmie. Jak myślicie, jakich jeszcze nowości możemy się spodziewać?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *