O jakich miejscach myślicie, kiedy słyszycie słowo podróże albo turystyka? Być może w pierwszej chwili widzicie palmy, plażę i błękitną wodę w jakimś egzotycznym kraju? A może jawią wam się szczyty górskie pokryte śniegiem? Jakże często myśląc o podróżowaniu, wyobrażamy sobie inne kraje. Tymczasem i w naszym naprawdę jest co zwiedzać. Jednym z piękniejszych regionów Polski jest Podkarpacie. Jeśli jeszcze nie poznaliście tej części kraju, dowiedzcie się dlaczego warto to zmienić!

Turystyka na Podkarpaciu

Podkarpacie rozciąga się między Karpatami, a Wyżyną Małopolską i Wyżynami Ukraińsko-Mołdawskimi. To region gdzie znajdują się Parki narodowe i krajobrazowe, Obszary Natura 2000, a także rezerwaty przyrody. Z pewnością więc osoby lubujące się w naturze, będą tu miały co podziwiać.

Stolicą województwa Podkarpackiego jest Rzeszów. Dla podróżnych to bardzo przyjazne miasto, w którym jest się gdzie zatrzymać. Bo przecież turystyka to nie tylko podróżowanie, ale zwykle też noclegi. W Rzeszowie mieści się wiele różnej klasy hoteli, które gotowe są na przyjmowanie nie tylko podróżujących w celach wypoczynkowych, ale także w celach zawodowych.

Turystyka – atrakcje w Rzeszowie

Samo miasto warto odwiedzić także ze względu na różne, ciekawe atrakcje. Jedną z nich jest Podziemna Trasa Turystyczna. Znajduje się pod samym Rynkiem, a tworzą ją ulokowane na 3 kondygnacjach pomieszczenia, połączone ze sobą siecią korytarzy. Najniższe miejsce na trasie sięga 10m pod powierzchnią Rynku. Piwnice, które można zwiedzać podczas wycieczki powstawały w okresie XIV – XVIII wieku. Zwiedzający przemierzając korytarze i kolejne pomieszczenia mogą też podziwiać ekspozycje historyczno-edukacyjne.

Miejscem doskonałym dla całej rodziny jest też rzeszowski Park Linowy Linoskoczek. Osoby, które mają słabszą kondycję nie muszą się obawiać, że nie dadzą rady. W Parku przygotowano 4 trasy o zróżnicowanych poziomach trudności. Dzięki temu mogą się tam świetnie bawić i najmłodsi, i najstarsi. Dla aktywnych Park Linowy będzie fantastyczną przygodą.

Pośród miejsc wartych odwiedzenia można wymienić także Share Lock (zabawa typu escape room) czy Papugarnię. O kolejnych będziemy więcej pisać w innych artykułach.

Turystyka – hotele w Rzeszowie

Rzeszów jest miastem, w którym znajduje się 29 hoteli, 22 pensjonaty i zajazdy oraz wiele apartamentów i pokoi do wynajęcia. Prócz tego można w okolicy wynająć domki letniskowe. Krótko mówiąc, dla każdego coś miłego.

O tym jakie konkretnie hotele mieszczą się w Rzeszowie oraz co brać pod uwagę przy wyborze, innym razem.

Jedno jest pewne, Rzeszów stanowi świetną bazą wypadową dla chcących zwiedzać Podkarpacie, a do tego sam wart jest uwagi. Jest też dobrze skomunikowanym miastem, do którego łatwo dotrzeć samochodem, pociągiem, busem czy samolotem.

Kiedy już zdecydujecie się na pobyt tutaj, potrzebne Wam będą informacje o hotelach w Rzeszowie i kilka wskazówek co do tego, jak wybrać najlepszy dla siebie. Wszystko to znajdziecie właśnie na tej stronie! To co, spakowani? 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *