Premiera Xiaomi Mi 9 w dniu Galaxy S10!

Xiaomi jako producent urządzeń wysokiej jakości w stosunkowo niskiej cenie, podbił serca wielu użytkowników, a razem z nimi sporą część rynku. Obecnie czekamy na premierę nowego flagowca – Xiaomi Mi 9. Na uwagę zasługuje fakt, że producent postanowił zaplanować to wydarzenie na 20 lutego br. Data, jak data i nie byłoby w niej nic specjalnego, gdyby nie planowana już wcześniej na ten dzień premiera Samsunga Galaxy S10.

Xiaomi Mi 9 vs. Samsung Galaxy S10

Samsung już jakiś czas temu zapowiedział, że przedstawi swoje najnowsze dzieło właśnie 20 lutego 2019 roku. Miastem wybranym na premierę jest San Francisco w Kaliforni. Natomiast Xiaomi Mi 9 zostanie oficjalnie zaprezentowane tego samego dnia, ale w Chinach. Choć z pewnością wybór tej samej daty nie jest przypadkowy, to jednak różnica czasowa sprawi, ze i tak wydarzenia odbędą się de facto w innym momencie. Mimo to Xiaomi odważnie zamierza odebrać część uwagi imprezie Samsung Unpacked 2019. A czy poza wyborem tego samego terminu, ma jeszcze jakieś argumenty w zanadrzu?

Xiaomi Mi 9 – co to będzie?

O Galaxy S10 już nieco pisaliśmy. To będzie kawał dobrego sprzętu, ale z dotychczasowych przecieków nie wynika, żeby miał być jakiś przełomowy. Elementem, który może przyćmić tegoroczne flagowce Samsunga jest raczej pokazanie Galaxy Fold, który już zdecydowanie byłby czymś przełomowym (dosłownie i w przenośni…). A co ma do zaprezentowania Xiaomi? Jakie atuty ma mieć jego najświeższe dzieło?

Chociaż Xiaomi Mi 9 nie będzie w stanie konkurować z Galaxy Fold, to z Galaxy S10 zapewne już prędzej. Wiemy o nim na przykład, że zostanie wyposażony w najnowszy układ Snapdragon 855. Z tyłu będzie miał potrójny aparat, którego główny sensor będzie miał 48 MP. Urządzenie dostanie też skaner linii papilarnych zintegrowany z wyświetlaczem. Na więcej szczegółów musimy jednak poczekać. Dopiero 20 lutego przekonamy się na ile Xiaomi postarało się wyposażyć swój nowy flagowiec. Biorąc pod uwagę, że teraz marka ma pretendować bardziej do półki premium niż tej średniej, spodziewamy się, że może nas czymś mile zaskoczyć. Wkrótce przekonamy się czy rzeczywiście tak będzie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *