Play będzie oferował internet światłowodowy z Vectry

Play nawiązał współpracę z Vectrą by móc zaoferować klientom to, co wszyscy jego konkurenci dawno już mają w ofercie – internet światłowodowy. W czasach rosnącej popularności ofert konwergentnych wydaje się to słusznym posunięciem. Takich właśnie trzeba fioletowemu operatorowi, który w ostatnim czasie – jak wynika z raportu Urzędu Komunikacji Elektronicznej MNP – traci sporo klientów. Być może współpraca z Vectrą przyczyni się do poprawy sytuacji Play.

Internet światłowodowy Play z Vectry

Co ważne usługa szerokopasmowego internetu będzie dystrybuowana pod marką i poprzez sieć sprzedaży Play na całym obszarze działania Vectry. Usługa Play NOW TV będzie dostępna właśnie w ramach szerokopasmowego internetu, a planowane przez spółki podłączenie pierwszych klientów ma nastąpić w IQ 2020 roku.

Na ten moment zasięg sieci światłowodowej Vectry obejmuje przeszło 2,7 mln gospodarstw domowych w Polsce. Operator oferuje przepustowość do 600 Mb/s, a w niedługim czasie ma to być już 1 Gb/s. Play podkreśla też, że jego Vectra jest drugim co do wielkości operatorem kablowym w Polsce. Z pewnością dla klientów Play, jego współpraca z Vectrą to dobra wiadomość. Jeśli fioletowy operator będzie dawał rabaty za łączenie usług, podobnie jak robi to konkurencja, klienci będą mogli oszczędzić. W ten sposób wszyscy będą zadowoleni.

Warto podkreślić jeszcze, że dostawcą routerów będzie Vectra. To ona będzie też odpowiedzialna za usługę podłączenia i instalacji. Co do rozliczeń między firmami, będą się opierać o ceny hurtowe za każdego połączonego klienta.

Jak widać Play nie próżnuje. Za pół roku zacznie pierwsze podłączenia klientów do światłowodu Vectry, a już teraz rusza z testami PRAWDZIWEGO 5G w Toruniu. Oby aktualne działania operatora okazały się drogą do zatrzymania obecnych i przyciągnięcia nowych klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *