Orange Flex – nowa oferta Orange

Słyszeliście już o ofercie Orange Flex? Operator przedstawia ją jako zupełnie nową, elastyczną, zmieniającą zasady. Mnie jednak bardzo kojarzy się z niegdysiejszym Folxem i obecnym Play Next. Mimo to, warto ją poznać bo może się okazać, że na przykład cenowo będzie Wam pasować bardziej niż oferta fioletowego konkurenta. Na czym więc polega Orange Flex?

Orange Flex – co to jest?

Najprościej rzecz ujmując Orange Flex to oferta dostępna poprzez aplikację o tej samej nazwie. Trzeba więc ją pobrać, żeby skorzystać z oferty. Decydując się na ten krok rezygnujecie z wszelkich papierowych umów. Wszystko możecie ustawiać i zmieniać z poziomu aplikacji. To przez nią wybieracie konkretny rodzaj oferty, a później w razie potrzeby go modyfikujecie. Możecie też bez rozwiązywania umowy i bez okresu wypowiedzenia po prostu zrezygnować z usługi. No i nie potrzebujecie nowej karty SIM. Z Orange Flex możecie korzystać na dotychczasowej karcie albo na eSIM.

A jakie oferty mamy do wyboru w Orange Flex?

Każdy Plan dostępny w aplikacji obejmuje:

 • nielimitowane rozmowy,
 • nielimitowane SMS-y i MMS-y
 • Pakiet Social Pass (aplikacje społecznościowe nie pomniejszają pakietu danych)

Do tego dobieramy tyle internetu, ile nam potrzeba, czyli:

 • 6 GB – wersja minimum za 31 zł
 • 8 GB – za 33 zł
 • 10 GB – za 35 zł
 • 12 GB – za 37 zł
 • 14 GB – za 39 zł
 • 20 GB – za 40 zł
 • 50 GB – za 50 zł
 • 60 GB – za 60 zł
 • 70 GB – za 70 zł
 • 100 GB – za 80 zł

Po przekroczeniu limitu operator włącza lejek do 64 kb/s.

Dodatkowo można dobrać płatne pakiety Video Pass lub Music Pass.

Video Pass to usługa, która umożliwia odtwarzanie treści video w ramach wybranych serwisów/aplikacji (HBO GO, Netflix, YouTube, Orange TV GO, vod.pl) nie pomniejszając pakietu danych wybranej oferty. Usługę można włączyć w jednym z 3 wariantów: 1 dzień za 5 zł, 7 dni za 10 zł, 30 dni za 20 zł.

Natomiast Music Pass umożliwia korzystanie z takich aplikacji muzycznych jak: TIDAL, Apple Music, DEEZER, Polskie Radio, Amazon music także nie pomniejszając pakietu danych. Można go mieć za 5 zł na 30 dni.

Jak zacząć korzystać z Orange Flex?

Skoro już wiemy, jakie warianty oferty Orange Flex mamy do wyboru, to teraz zajmijmy się kwestią tego, jak z niej skorzystać. Trzeba w tym celu wykonać kilka prostych kroków:

 1. Pobierz aplikację,
 2. Zarejestruj się – najszybciej jest korzystając z konta gmail lub facebooka
 3. Wybierz ofertę i zdecyduj czy chcesz nowy numer, czy zostajesz przy poprzednim
 4. Jeśli chcesz nową kartę SIM, może Ci ją przywieźć kurier albo możesz sam ją odebrać w dowolnym Salonie Orange.

Co ważne, na ten moment oferta Orange Flex dostępna jest wyłącznie dla klientów indywidualnych. Kolejna nie mniej ważna informacja, dotyczy opłat aktywacyjnych. Nie ma tu takich. Nie płaci się za aktywację, nie płaci się za kuriera, nie płaci się za przeniesienie numeru ani za nic innego poza samą ofertą.

Więcej szczegółów dotyczących nowej oferty Orange znajdziecie bezpośrednio na dedykowanej jej stronie. I Wam się podoba pomysł na pomarańczową ofertę z aplikacji? Waszym zdaniem wypali? Jest lepsza niż Play NEXT?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *