Oppo Reno 10x zoom trafi do Polski!

Dla fanów fotografii mamy dziś dobrą wiadomość – Oppo Reno z 10-krotnym zoomem trafi do Polski. Aparat jest jego wyróżnikiem, ale czy rzeczywiście jest tak dobry, że zdetronizuje Huawei’a? Trzeba przyznać, że aktualna sytuacja konkurenta sprzyja odebraniu mu klientów. Ale co jeszcze można powiedzieć o Oppo Reno 10x zoom i jego możliwościach fotograficznych? I z czym dostaniemy go w ramach przedsprzedaży w Polsce?

Oppo Reno 10x zoom – świetny fotograf

Nowy Oppo posiada potrójny aparat, w którym matryca główna to Sony IMX 586 z sensorem 1/2″ o rozdzielczości 48 MP i przysłonie, f/1.7. Kolejny aparat jest ultra-szerokokątny, ma 8 MP i światło f/2.2, a ostatni to teleobiektyw peryskopowy o rozdzielczości 13 MP i przysłonie f/3.0. To właśnie ostatniej wymienionej kamerce zawdzięczamy zoom. Aparat został też wyposażony w tryb do robienia zdjęć w nocy – Ultra Night. Można go włączyć i korzystać z niego razem z zoomem dla jeszcze lepszego efektu. Smartfon posiada dodatkowo udoskonalony podwójny system stabilizacji obrazu OIS.

Na uwagę zasługuje też umiejscowienie przedniego aparatu. Umieszczony jest na elemencie wyskakującym z górnej ramki. Wygląda jednak inaczej niż pop-up’y jakie do tej pory widzieliśmy. Widać to dobrze na zdjęciach. Co więcej, kamerka jest chroniona przez system zabezpieczeń, dzięki którym chowa się automatycznie podczas upadku telefonu.

Oppo Reno 10x zoom

Co poza aparatami?

Jednak zalety Oppo Reno 10x zoom nie kończą się na jego aparatach. Urządzenie posiada najnowsze, flagowe podzespoły. Mamy tu Snapdragona 855, 8 GB RAM-u, a do tego 256 GB pamięci wbudowanej i system Android 9 Pie z nakładką ColorOS 6.0. Nakładka Sam ekran urządzenia to AMOLED o przekątnej 6,6 cala i o rozdzielczości 1080 x 2340 pix. Do tego smartfon dostał naprawdę pojemną baterię – 4065 mAh z szybkim ładowaniem Super VOCC 3.0. Znajdziemy tut też GPS, który działa w 2 częstotliwościach (L1 + L5).

Ważnym elementem, o którym z pewnością warto tu jeszcze wspomnieć jest jakość dźwięku. W Oppo Reno 10x zoom odpowiadają za nią głośniki stereo i system Dolby Atmos. Także nagrywane dźwięki mają doskonałą jakość. To dzięki 3 mikrofonom wyłapującym dźwięk przestrzenny oraz systemowi OZO Audio, technologii Audio 3D i Zoomowi Audio.

Przedsprzedaż zacznie się niebawem i potrwa do 10 czerwca. Oppo Reno 10x zoom będzie kosztował 3499 zł. W ramach przedsprzedaży, będzie można w tej cenie otrzymać dodatkowo słuchawki Plantroncs BackBeat GO 600 warte 400 zł. Pamiętajcie tylko, że liczba zestawów jest ograniczona.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *