Najtańszy abonament komórkowy – ranking

Jeśli zastanawiacie się nad tym ile można oszczędzić na abonamencie telefonicznym, nasze dzisiejsze porównanie pomoże Wam poznać odpowiedź na to pytanie. Na szczęście w naszych czasach na rynku telekomunikacyjnym działa sporo operatorów i chcąc zdobyć klientów, wielu decyduje się na obniżenie cen. Dzięki temu nie musimy wydawać co miesiąc 50, 60 czy 70 zł, żeby cieszyć się naprawdę dobrymi warunkami. Nasz ranking – Najtańszy abonament komórkowy – udowadnia, że za telefon można płacić naprawdę mało.

Najtańszy abonament komórkowy – kryteria

Wybierając konkretne oferty do naszego rankingu braliśmy pod uwagę nie tylko ceny. Naszym zdaniem współczesny użytkownik telefonu komórkowego powinien mieć zagwarantowane:

  • nielimitowane połączenia do wszystkich sieci,
  • nielimitowane SMS-y,
  • przynajmniej 2 GB internetu.

Tymi właśnie kryteriami kierowaliśmy się przy wyborze. Uwzględnialiśmy jedynie oferty bez telefonu, bo prawda jest taka, że bardziej opłaca się kupić smartfon i abonament oddzielnie. Miejsca w naszym zestawieniu na najtańszy abonament komórkowy, przyznawaliśmy jednak przede wszystkim według ceny. Dalej braliśmy pod uwagę wielkość pakietu internetowego i na koniec ewentualne dodatki udostępniane przez operatorów w ramach abonamentu. Jesteśmy przekonani, że każdy może tu znaleźć ofertę, która będzie odpowiadała jego potrzebom.

Najtańszy abonament komórkowy – ranking

Operator

Taryfa

Cena

Pakiet danych

1. Multimedia

MultiAktywny BIS

14,99 zł

2 GB

2. NAU Mobile

Plan Zielony

16,60 zł

3 GB

3. Premium Mobile

Freedom PL

16,70 zł

3 GB

4. Otvarta

O! Korzystna!

17,99 zł

6 GB

5. Lajt Mobile

Lajtowy No LIMIT M

17,99 zł

4 GB

6. Virgin Mobile

Plan1

19,00 zł

od 3 GB

7. Vectra

BEZLIMIT 5 GB

19,90 zł

5 GB

8. Netia

Solo

20,00 zł

2 GB

9. Plush

PLUSH ABO

25,00 zł

od 10 GB

10. Red Bull Mobile

SieMa

29,00 zł

od 10 GB

11. Nju Mobile

Bez limitu 29 zł

29,00 zł

od 10 GB

12. FM Mobile

Start12m

29,90 zł

10 GB

13. Plus

30,00

30,00 zł

2 GB

14. Orange

Plan Podstawowy

39,99 zł

5 GB

15. T-Mobile

T2 5GB

40,00 zł

5 GB

16. Play

Plan M

50,00 zł

10 GB

Oferty z dnia 05.02.2019

Najtańszy abonament komórkowy do 20 zł

Nasz ranking zaczynają naprawdę tanie oferty! Jak widzicie, pełnowartościowy abonament można mieć już za 14,99 zł. Multimedia z abonamentem w tej właśnie cenie dają naprawdę dużo. Dostaniecie tu nie tylko nielimitowane połączenia i SMS-y, ale też MMS-y. Prócz tego 2 GB internetu. Wadą tej oferty jest to, że musimy podpisać umowę na 24 miesiące. Mimo to, w tej cenie nie dostaniecie lepszego abonamentu.

Drugie miejsce w rankingu zajęło NAU Mobile z ofertą za 16,60 zł. Co my tu mamy? Oczywiście rozmowy i SMS-y bez limitu (już bez MMS-ów) oraz pakiet już 3 GB. Z tym operatorem możemy związać się na krócej niż z poprzednim, bo na 12 miesięcy. Jeśli jednak preferujecie umowę bezterminową i jesteście skłonni za takie same warunki zapłacić o 10 groszy więcej, polecamy Wam Premium Mobile. Tutaj za 16,70 zł macie to samo co w NAU Mobile, ale bez konieczności podpisywania długotrwałej umowy. Możecie zrezygnować z umowy w każdym momencie zachowując jedynie miesięczny okres wypowiedzenia. Trzeba przyznać, że to duży atut tej oferty. Dla wielu być może nawet decydujący. Ale idźmy dalej!

Najtańszy abonament komórkowy – za podium…

Na miejscu czwartym Otvarta z ofertą za 17,99 zł. Poza nielimitowanymi rozmowami i SMS-ami dostajemy tu aż 6 GB internetu. To oferta dobra dla osób, które częściej korzystają z sieci przez telefon. Co istotne z Otvartą też podpisujemy umowę bezterminową! Zaraz za nią mamy Lajt Mobile, które również za 17,99 zł daje abonament z rozmowami i SMS-ami bez limitu. Umowę też możemy podpisać na czas nieokreślony. Jeśli jednak ktoś zdecyduje się na 24-miesięczną, 3 miesiące będzie miał za darmo.

Na miejscu szóstym umieściliśmy ofertę Virgin Mobile za równe 19 zł. Co mamy w tej cenie? Nielimitowane rozmowy i SMS-y oraz 3 GB przy umowie bezterminowej lub nielimitowane rozmowy, SMS-y i 9 GB internetu przy umowie na 24 miesiące. Jak kto woli… Dalej mamy Vectrę i jej abonament za 19,90 zł. Tutaj mamy to samo bez limitów i pakiet internetowy 5 GB. Jesteśmy jednak zmuszeni podpisać umowę na 24 miesiące. Za to w pierwszym miesiącu płacimy tylko 1 zł.

Ostatnia oferta w tej kategorii cenowej należy do Netii. Płacimy za nią 20 zł i w tej cenie dostajemy rozmowy oraz SMS-y bez limitu, a do tego pakiet 2 GB. Umowę podpisujemy na 24 miesiące. Nie jest to już najtańszy abonament komórkowy, ale jeśli przeniesiecie swój numer do operatora w ramach bonusa, za pierwsze 3 miesiące zapłacicie tylko 1 zł. Zawsze to jakaś oszczędność…

Najtańszy abonament komórkowy do 30 zł

Wkroczyliśmy w kolejny próg cenowy. Otwiera go Plush. Ten operator ma naprawdę bardzo bogatą ofertę, która naszym zdaniem jest warta swojej i tak niewysokiej ceny. Mówimy tu abonamencie za 25 zł. Można z niej skorzystać w dwóch wariantach. W pierwszym podpisujmy umowę bezterminową, w drugim na 24 miesiące. W obu wariantach otrzymamy nielimitowane połączenia, SMS-y, MMS-y oraz Pakiet Video (10 GB miesięcznie na YouTube) i Pakiet Social Free (Facebook, Messenger, Instagram i WhatsApp za darmo). Różnica jest w ilości GB. Przy umowie bezterminowej mamy pakiet 10 GB na start, który jednak rośnie wraz ze stażem aż do 20 GB. Natomiast przy umowie na 2 lata, od początku do końca dostajemy po 15 GB na miesiąc. Oferta bez dwóch zdań jest korzystna i to w obu wariantach. Mimo to, miło, że otrzymujemy wybór.

tani abonament

Tani abonament – powyżej 25 zł…

Następne miejsce przypadło abonamentowi Red Bull Mobile za 29 zł miesięcznie. Mamy tu wszystko bez limitu i pakiet 10 lub 15 GB. 10 GB otrzymujemy przy umowie na czas nieokreślony, a 15 GB przy umowie na 2 lata. Do tego niewykorzystane GB-y przechodzą nam na kolejny miesiąc. Red Bull podobnie jak Plush daje wybór w kwestii długości zobowiązania, jednak jego oferta jest droższa i pozbawiona dodatków, których nie szczędzi Plush.

Miejsce jedenaste zajął abonament nju mobile również za 29 zł. Podobnie jak u poprzednika obejmuje on nielimitowane rozmowy, SMS-y, MMS-y i pakiet 10 GB, rosnący razem ze stażem do nawet 30 GB. Tutaj umowa zawierana jest zawsze na czas nieokreślony. Co ważne, żeby nasz pakiet internetowy rósł, musimy włączyć bezpłatną usługę “im dłużej, tym lepiej”. Nie zapomnijcie o tym, jeśli wybierzecie kiedyś właśnie tę ofertę!

Na kolejnym miejscu mamy FM Mobile z abonamentem za 29,90 zł. I znowu no limit z pakietem 10 GB. Tym razem jednak musimy podpisać umowę przynajmniej na 12 miesięcy.

Ostatni abonament w tej części rankingu należy do Plusa. Razem nim wracamy do pakietu 2 GB i umowy na 24 miesiące. Reszta bez limitów. Wszystko to tym, razem już za 30 zł miesięcznie.

Najtańszy abonament komórkowy – powyżej 30 zł

To najdroższa i ostatnia już część naszego rankingu. Na miejscu czternastym mamy Orange i jego abonament za 39,99 zł. Pomarańczowy operator proponuje w tej cenie nielimitowane połączenia, SMS-y i MMS-y oraz 5 GB internetu. Rzecz jasna umowa na 24 miesiące.

Przedostatnie miejsce przyznaliśmy T-Mobile. Za 40 zł daje dokładnie to samo co Orange i dokładnie na takich samych warunkach. Jedynie różnica grosza w cenie zadecydowała o tym, że T-Mobile zajął dalsze miejsce.

Ostatnie w naszym rankingu jest Play. Nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y dostaniemy dopiero w abonamencie za 50 zł! Przynajmniej do tego operator daje aż 10 GB internetu i trochę dodatków: podstawowy pakiet kanałów TV w PlayNOW i TIDAL za darmo na 12 miesięcy. No nie jest to najtańszy abonament komórkowy, ale trzeba też przyznać, że niestety i nie najdroższy.

Najtańszy abonament komórkowy – podsumowanie

Pierwsza ważna rzecz jaką zapewne sami dostrzegliście to fakt, że rozpiętość cenowa za te same usługi jest spora. Najtańszy abonament spełniający nasze kryteria  u jednych operatorów kosztuje poniżej 20 zł, u innych 40 czy 50 zł. Trzeba jednak uczciwie podkreślić, że pośród ofert do 20 zł, tylko jedna zawiera też nielimitowane MMS-y. Na ile ważna jest ta usługa, każdy musi określić sam.

Druga ważna sprawa, dotyczy umowy. Coraz więcej operatorów umożliwia podpisanie umowy na czas nieokreślony. Warto wziąć ten czynnik pod uwagę wybierając abonament dla siebie. Dzięki takiej umowie zawsze możecie zmienić ofertę jeśli pojawi się korzystniejsza albo jeśli zmienią się wasze potrzeby.

Jeżeli Waszym zdaniem w naszym rankingu brakuje jakiegoś operatora, który ma ofertę spełniającą nasze kryteria, to dajcie znać.

A Wy na ile kierujecie się ceną przy wyborze abonamentu?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *