LG K40, LG K50 i LG Q60 pojawią się na targach MWC 2019

Na początku roku, czekamy zwykle na premiery flagowych modeli różnych producentów. Oczekujemy po nich nowinek technologicznych, coraz lepszych parametrów, coraz bardziej przemyślanej konstrukcji. Prawda jest jednak taka, że zdecydowana większość użytkowników smartfonów sięga po modele ze średniej półki. Dlatego wielu może zainteresować przedstawienie nowych średnio-półkowych modeli LG. Producent zaprezentuje ja podczas tegorocznych targów MWC. Będą to: LG Q60, LG K50 i LG K40.

LG Q60 – specyfikacja

LG Q60

Zacznijmy od najlepszego z modeli, czyli Q60. Nie wiemy dokładnie jaki dostanie procesor, ale wiemy, że będzie 8-rdzeniowy o taktowaniu 2 GHz. Do tego Q60 otrzyma 3 GB RAM-u i 64 GB pamięci na dane oraz czytnik kart microSD (do 2 TB). Ekran urządzenia będzie miał przekątną 6,26 cala. Wyświetlacz pokaże obrazy o rozdzielczości HD+ Full Vision. Q60 z tyłu otrzyma potrójny aparat o konfiguracji: 16 MP z PDAF + 2 MP z sensorem głębi + 5 MP z obiektywem szerokokątnym. Przednia kamerka będzie miała 13 MP. Zarówno tylni, jak i przedni aparat dostaną wsparcie SI. Urządzenie zasili bateria o pojemności 3500 mAh. W Q60 znajdziemy czytnik linii papilarnych oraz dedykowany przycisk Asystenta Google. Wydaje się więc, że dostaniemy całkiem niezłego średniaka.

LG K50 – specyfikacja

LG K50

W zasadzie model K50 będzie bardzo podobny do Q60. Różnić go będzie mniejsza ilość pamięci na dane 3/32 GB oraz jedynie podwójny aparat z tyłu. Będzie on miał matryce: 13 MP z PDAF i  2 MP z sensorem głębi. Reszta pozostanie bez zmian.

LG K40 – specyfikacja

LG K40

Najmniej do zaoferowania ma model K40. Całkiem dosłownie zresztą, bo już jego rozmiar będzie mniejszy niż u poprzedników. Ekran K40 będzie miał przekątną 5,7 cala. Dla niektórych to zaleta. Jeśli chodzi o pamięć otrzymamy zaledwie 2 GB RAM i 32 GB pamięci na dane. Z tyłu znajdziemy tylko jeden aparat – 16 MP z PDAF. Przód bez zmian. Również bateria będzie w tym modelu najsłabsza – jedynie 3000 mAh.

Oczywiście rynek średniej półki smartfonów jest pełen znacznie bardziej atrakcyjnych modeli. Królują wśród nich zwłaszcza Redmi i Pocophone od Xiaomi. Mimo to nowe modele LG mogą znaleźć grono fanów o ile będą sprzedawane w naprawdę niskiej cenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *