Samsung? Huawei? Apple? Które smartfony sprzedają się najlepiej?

Choć niemal bez przerwy słyszymy o nowych smartfonach i wybór czegoś dla siebie staje się coraz trudniejszy, okazuje się, że globalna sprzedaż smartfonów wciąż spada. Tak właśnie donosi Gartner. Nowe urządzenia są już tak dobre, że spokojnie starczają nam na przynajmniej 3 lata. Jak w takim razie kształtuje się obecnie rynek telefonów komórkowych? Które smartfony sprzedają się najlepiej?

Które smartfony kupujemy najczęściej?

Według danych Gartnera aktualnym liderem sprzedaży smartfonów jest Samsung. W drugim kwartale 2019 roku miał aż 20,4% udziału w rynku. Za nim uplasował się Huawei, a trzecie miejsce przypadło Apple. Tuż za podium znalazło się Xiaomi. Zdaje się, że ten chiński producent lada moment wyprzedzi Apple.

Ciekawy natomiast jest fakt, że Huawei mimo ostatnich problemów w USA, nadal trzyma się bardzo mocno. Zapewne jego wyniki byłyby jeszcze lepsze, gdyby nie polityczne przepychanki. Tak, czy inaczej Apple spadł na 3 miejsce i nie wiadomo czy niebawem nie znajdzie się poza czołówką. Ogólnie jednak w ciągu roku cały rynek smartfonów zmalał o 1,7%.

rynek smartfonów 2Q2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *