Kredyt gotówkowy na firmę

Czy wziąć kredyt gotówkowy na firmę? Wiele osób, zwłaszcza na początkowym etapie prowadzenia działalności, zderza się z sytuacją, kiedy potrzebna jest gotówka i to szybko. Właśnie w takich momentach najczęściej rodzi się pytanie, które postawiliśmy na początku. Oczywiście zanim odpowiemy sobie na to pytanie należy się poważnie zastanowić. Jeśli potrzebną kwotę jesteśmy w stanie odłożyć w krótkim czasie, albo jeśli wydatek możemy przenieść na późniejszy okres, to lepiej nie pakować się w kredyt. Bywa jednak, że nie da się zrobić ani jednego, ani drugiego. Wtedy kredyt gotówkowy na firmę może okazać się potrzebnym rozwiązaniem. Ale jak wybrać odpowiedni kredyt gotówkowy dla firm? I czy może na niego liczyć także osoba, która dopiero otworzyła działalność? Na te pytania postaramy się jasno odpowiedzieć w tekście.

>Zobacz też: Kredyt gotówkowy w pigułce<<

Kredyt gotówkowy na firmę

Zacznijmy więc od tego czy właściciel firmy, która dopiero zaczęła działać, może wziąć na nią kredyt gotówkowy. W zasadzie każdy bank udzieli w tej sprawie innej odpowiedzi. Są takie, które wspierają startupy i są takie, które wymagają by firma funkcjonowała przynajmniej 12 miesięcy. Poniżej zamieszczamy, opublikowaną przez portal bakier.pl, listę banków z wymaganym przez nie okresem prowadzenia działalności.

  • Idea Bank – udziela kredytu od 1 dnia prowadzenia działalności,
  • PKO BP – udziela kredytu od 1 dnia prowadzenia działalności,
  • ING Bank Śląski – udziela kredytu po 6 miesiącach,
  • Bank BPS – udziela kredytu po 12 miesiącach,
  • BZ WBK – udziela kredytu po 12 miesiącach,
  • Nest Bank – udziela kredytu po 12 miesiącach (po 6 miesiącach w przypadku zawodów zaufania społ. np. lekarzy, notariuszy, prawników),
  • Millenium Bank – udziela kredytu po 12 miesiącach (6 miesięcy – jeśli od początku działalności prowadzi się w tym banku rachunek firmowy),
  • SGB – udziela kredytu po 12 miesiącach,
  • Credit Agricole – udziela kredytu po 24 miesiącach,
  • Toyota Bank – ustala indywidualnie.

Kredyt gotówkowy dla firm kalkulator

W tej części zajmiemy się poszukaniem odpowiedzi na pytanie – jak wybrać najlepszy kredyt gotówkowy? Oczywiście każdy bank będzie przedstawiał swoją ofertę jako najlepszą, jak więc uzyskać obiektywną informację o jakości ofert bankowych? Na wielu portalach można znaleźć tzw. kalkulatory kredytów. Co to takiego? To aplikacje internetowe, które pomogą obliczyć koszt kredytu w różnych bankach. Taki kalkulator pomoże więc zestawić ze sobą różne oferty i porównać je pod względem opłacalności, a przecież to główne kryterium wyboru. Zachęcamy też do przeglądania porównań kredytów gotówkowych dla firm, które uwzględniają też promocje i ułatwiają podjęcie decyzji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *