Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń

Zdarzają sytuacje, w których kredyt gotówkowy zdaje się być jedynym wyjściem. Bywa, że po prostu spadnie na nas jakiś niespodziewany wydatek, który trzeba szybko poryć, a oszczędności brak. Jeśli przy tym nie posiadamy zamożnej cioci, która gotowa jest nam pożyczyć potrzebne pieniądze bez oprocentowania, to cóż… trzeba się wybrać do banku. Ale co zrobić, kiedy bank nie zgodzi się udzielić nam pożyczki? Wtedy warto wziąć kredyt bez zaświadczeń. Co to takiego?

>> Sprawdź też: Kredyt gotówkowy w pigułce<<

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń

Kredyt gotówkowy w firmach pozabankowych

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń jest jedną z popularniejszych pożyczek udzielanych przez firmy pozabankowe. Ponieważ nie podlegają one prawu bankowemu, a jedynie cywilnemu, więc mogą mieć mniej restrykcyjne wymagania wobec klientów. W praktyce oznacza to, że nawet jeśli bank odrzucił nasz wniosek o kredyt, od takiej firmy możemy go uzyskać.

Firmy pozabankowe gotowe są przyznać taki kredyt osobom mającym jakieś źródło dochodu. Nie musi to być umowa o pracę. Może być też emerytura, renta, a także inne rodzaje umów. W gruncie rzeczy zgodnie z nazwą kredyt przyznawany jest bez zaświadczenia o zarobkach. Trzeba natomiast podpisać oświadczenie, w którym należy podać z jakiego tytułu i jakiej wysokości dochód się otrzymuje. Takiego oświadczenia nie trzeba uwiarygodnić zaświadczeniem od pracodawcy. Wystarczy wyciąg z konta, który pokaże, że faktycznie otrzymuje się wynagrodzenie.

Kredyt gotówkowy w bankach

Ale kredyt bez zaświadczeń o zatrudnieniu oferuje też kilkanaście banków. Jednak one decydują o przyznaniu takiej pożyczki po analizie zdolności i wiarygodności kredytowej. Zdolność kredytowa to po prostu zdolność do spłacenia zobowiązania w określonym terminie. Wiarygodność natomiast ustalana jest na podstawie historii kredytowej i obecnych zobowiązań finansowych klienta. Bank może w celu określenia wiarygodności kredytowej sprawdzić jak w przeszłości spłacaliśmy raty. Cały proces jest jednak prosty i ma przebiegać jak najszybciej.

Chociaż nie trzeba przedstawiać bankowi zaświadczenia o dochodach, potrzebne będzie natomiast oświadczenie o zarobkach lub wyciąg z banku. Najłatwiej ubiegać się o kredyt bez zaświadczenia we własnym banku. Wtedy czeka nas najmniej formalności. Trzeba jednak pamiętać, że kredyt gotówkowy bez zaświadczeń udzielany jest na mniejsze kwoty niż standardowy kredyt gotówkowy.

Kredyt gotówkowy bez BIK

Pożyczka pozabankowa jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą wziąć kredyt gotówkowy bez BIK. Firmy pozabankowe nie muszą weryfikować klientów według informacji pochodzącej z BIK, więc niezależnie od niej są gotowe udzielić pożyczki. A jakie warunki trzeba spełniać, żeby zaciągnąć kredyt bez BIK?

Trzeba być osobą pełnoletnią, posiadać stały dochód (nie musi być udokumentowany) i mieć polskie obywatelstwo. Na taką pożyczkę mówi się nieraz kredyt na dowód, bo żeby ją uzyskać potrzebny jest w zasadzie tylko dowód.

Oczywiście, żeby wziąć kredyt na najlepszych możliwych warunkach, dobrze jest porównać oferty różnych banków i firm pozabankowych. Dzięki temu, uda się znaleźć możliwie najtańsze wyjście.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *