Jak zablokować numer telefonu? Poradnik

Niechciane połączenia to dziś niestety codzienność. Coraz łatwiej nasz numer trafia w ręce, którym wcale nie zamierzaliśmy go udostępnić. Jak się przed tym bronić? Na szczęście większość smartfonów ma funkcję blokowania niechcianych numerów. I całe szczęście! Tylko jak zablokować numer? W gruncie rzeczy nie jest to wcale trudne. Istnieją 2 sposoby na blokowanie niechcianych numerów. Pierwszy jest niezależny od operatora, zależy od systemu operacyjnego, jaki mamy wgrany na swoim telefonie. Drugi to metoda blokowania właśnie za pośrednictwem swojej sieci komórkowej. Na koniec wspomnimy o aplikacja, które też pomogą Ci zablokować numer. Zacznijmy jednak od pierwszej metody. Ponieważ jak wspominaliśmy, zależy od systemu operacyjnego telefonu, więc nieco inaczej wygląda na urządzeniach z iOS i z Androidem. Najpierw wyjaśnimy jak zablokować natrętów na smartfonach z Androidem.

Jak zablokować numer – Android

Żeby zablokować numer trzeba wykonać kilka prostych kroków:

 • wejdź w historię połączeń,
 • wejdź w informacje o numerze, który chcesz zablokować klikając strzałkę przy numerze, “więcej” lub “i” w kółeczku – w zależności od modelu.
 • zjedź na sam dół i kliknij Blokuj

Po wykonaniu tych kroków, możesz już odetchnąć z ulgą. Nie będziesz miał więcej połączeń od delikwenta, który Ci się naprzykrzał.

Jak zablokować numer – iOS

Na urządzeniach z systemem iOS trzeba zrobić tak:

 • wejdź w listę ostatnich połączeń
 • kliknij w informacje o numerze (“i” w kółeczku)
 • przejdź na dół widocznego panelu i kliknij “Blokuj tę osobę”
 • zatwierdź swoją decyzję klikając “Blokuj kontakt”

I to by było na tyle. Jak widzisz zablokować numer może każdy na swoim smartfonie i nie musi być do tego programistą. 😉

Blokowanie numerów przez operatora

Teraz czas na drugą metodę blokowania niechcianych połączeń, czyli za pośrednictwem operatora.Ale mamy tu pewien haczyk.

Większość operatorów udostępnia bezpłatnie usługę Blokowanie numerów zastrzeżonych. Dzięki niej nie dodzwoni się do Ciebie żadna osoba, która włączyła usługę ukrywania numeru. Żeby aktywować usługę będą w Play należy wpisać na klawiaturze kod *111*114*1#, a żeby dezaktywować *111*114*2#.

Nie ma jednak możliwości blokowania indywidualnych numerów. Jeśli więc chcesz zablokować konkretną osobę, musisz to zrobić korzystając z metody pokazanej wyżej lub, jeśli w swoim telefonie nie masz takiej możliwości, korzystając z odpowiedniej aplikacji. Pośród popularnych apek służących w tym celu, trzeba wymienić:

 • Calls Blacklist
 • Call Blocker
 • Truecaller
 • Odebrać telefon?

Mamy nadzieję, że wiecie już jak możecie zablokować numer, który Was zadręcza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *