iPhone 2019 z odwrotnym ładowaniem?

Najwięksi producenci smartfonem zaprezentowali już swoje tegoroczne dzieła. Poznaliśmy rodzinę Samsunga Galaxy S10, poznaliśmy rodzinę Huawei P30, zobaczyliśmy składane smartfony tych firm. Wciąż jeszcze musimy czekać na nowe iPhone’y. Jakie nowości przyniesie ze sobą iPhone 2019? O pewnej już wiemy.

iPhone 2019 z odwrotnym ładowaniem

Otóż z przygotowanej dla inwestora notatce analityk badań TFI Securities, Ming-Chi Ku, zasugerował, że nowe iPhone’y zostaną wposażone w odwrotne ładowanie bezprzewodowe. Jeśli ktoś jeszcze nie wie co to takiego, wyjaśniamy, że jest to funkcja, która umożliwia telefonom działanie jak ładowarka bezprzewodowa dla innych urządzeń. Takie dwukierunkowe ładowanie stało się modnym trendem w tegorocznych flagowcach. Mają je zarówno Galaxy S10, jak i Huawei P30. Teraz oczekujemy ich w iPhone 2019.

Funkcja odwrotnego ładowania umożliwi proste ładowanie AirPods i AppleWatch. Wystarczy umieścić urządzenia na tyle nowych iPhone’ów i ładowanie się zacznie. Informacja o tym, że tegoroczne smartfony Apple zostaną wyposażone w taką funkcję została podana już po tym,  jak Apple ogłosił, że mata do ładowania AirPower została anulowana. Ta decyzja została wyjaśniona tym, że produktowi nie udało się osiągnąć wysokich standardów firmy.

W notce dla inwestorów Kuo informuje: “Spodziewamy się, ze nowe modele iPhone 2019 będą obsługiwać dwukierunkowe ładowanie bezprzewodowe. Chociaż iPhone nie jest pierwszym wysokiej klasy smartfonem wyposażonym w dwukierunkowe ładowanie bezprzewodowe, ta nowa funkcja może ułatwić użytkownikom ładowanie nowych AirPodów i stworzyć lepsze zintegrowane wrażenia użytkownika iPhone’a i AirPod”.

Ming-Chi Kuo dodaje, że Apple dostarczy płyty akumulatorowe od Compeq i dwukierunkowy kontroler ładowania bezprzewodowego od STMicro. Mówi też, że nowe iPhone’y dostaną większe płyty akumulatorowe i większą pojemność baterii. Bateria następcy XS MAX będzie miała pojemność większą o 10 do 15%, XS o 20 do 25%. Najmniej zmieni się pojemność baterii następcy modelu XR, będzie to wzrost jedynie o 0 do 5%.

Miejmy nadzieję, że nowa funkcja w iPhone’ach nie zostanie podczas premiery przedstawiona jak technologiczny przełom, a jedynie jako podstawowe wyposażenie flagowego smartfona. Jako wyposażenie, którego nie mogło zabraknąć także w iPhone 2019, a które ułatwi życie użytkownikom także innych produktów Apple.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *