Huawei wprowadza HarmonyOS

Już od dłuższego czasu losy firmy Huawei stoją pod znakiem zapytania. Wszystko przez  działania ze strony USA. Odkąd Huawei trafił na czarną listę i wiele amerykańskich firm dostało zakaz współpracy z nim, wszystko zaczęło się zmieniać. Jedną z ważniejszych decyzji było utworzenie przez chińskiego giganta własnego niezależnego systemu operacyjnego. Informacje o nim krążyły po sieci już od jakiegoś czasu. Teraz wiemy, że HarmonyOS – jak nazywa się dzieło Huawei nie pozostanie ostatecznie tylko projektem – zostanie wdrożone na urządzenia producenta. Na jakie i kiedy?

HarmonyOS – na jakich urządzeniach?

W lipcu HarmonyOS stało się oficjalnym znakiem towarowym firmy. W Chinach nazwa systemu będzie inna – Hongmeng. HarmonyOS powstał z myślą o wszechstronności. Można go będzie stosować na smartfonach, smartwatch’ach, a nawet na inteligentnych głośnikach. Aby zachęcić do adopcji, system będzie dystrybuowany jako platforma typu open source na całym świecie.

Według doniesień, Huawei zamierza po raz pierwszy wprowadzić HarmonyOS w produktach z inteligentnym ekranem jeszcze w tym roku. Chociaż w ciągu najbliższych trzech lat zostanie zainstalowany na urządzeniach do noszenia, Hauwei nie uściślił, które produkty należą do kategorii produktów z inteligentnym ekranem.

Mimo, że firma wielokrotnie powtarzała, że chce nadal używać Androida, pierwszym urządzeniem na jakim wdroży HarmonyOS ma być już seria Mate 30. Na wypadek, gdyby zakaz nadal obowiązywał. Jak ta decyzja odbije się na sprzedaży nowych urządzeń? Czekamy niecierpliwie na dalszy rozwój wydarzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *