Galaxy S10 taniej w Orange, ale czy się opłaca?

Pomarańczowy operator informuje ostatnio o “superobniżce na Samsung Galaxy S10 w ofercie z internetem bez limitu GB”. Telefon ma kosztować nawet o 660 zł taniej niż dotychczas. Czy w związku z tym rzeczywiście warto kupić flagowego Samsunga w Orange? Sprawdźmy!

Samsung Galaxy S10 taniej w Orange

Obniżka ceny smartfona obowiązuje do 30 maja, więc mamy dokładnie tydzień na przekalkulowanie sobie oferty Orange. Co ważne niższa cena dotyczy modelu Galaxy S10 128 GB i Planu Mobilnego za 55 zł lub za 75 zł. Jak dokładnie kształtują się koszty?

Plan Mobilny 55 zawiera nielimitowane rozmowy, SMS i MMS, Music Pass na 3 mies. za 0 zł, a do tego 15 GB na pełnej prędkości (potem 1 Mb/s). Jeśli zdecydujemy się na ten właśnie abonament, za smartfon zapłacimy na start 299 zł, a potem 24 raty po 122 zł. W sumie wydamy więc na samo urządzenie 3 227 zł.

Plan Mobilny 75 mieści w sobie nielimitowane rozmowy, SMS i MMS, Music Pass na 3 mies. za 0 zł, a do tego 30 GB na pełnej prędkości (potem 1 Mb/s). W ramach tego abonamentu za telefon zapłacimy 199 zł na start, a potem 24 raty po 120 zł. Ostatecznie więc, samo urządzenie będzie nas kosztować 3 079 zł.

Różnica w cenie jest widoczna gołym okiem. Przy droższym abonamencie płacimy za smartfon o 148 zł mniej. Pozostaje jednak pytanie czy to jest dobra cena? Gdybyśmy postanowili kupić telefon u samego producenta zapłacilibyśmy 3949 zł, czyli faktycznie sporo drożej. Ale można spojrzeć inaczej… Jest sporo sklepów, które sprzedają telefon taniej. Na przykład na Bestcena.pl znajdziecie go za 2952 zł. Jeśli przy tym zdecydowalibyście się na tani abonament, taki np. za 25/30 zł, to oferta Orange blednie.

Zawsze warto rozważyć różne opcje zanim się na którąś zdecydujemy. Do tego też zachęcamy przy okazji kupowania smartfonów (a już zwłaszcza drogich) w ramach abonamentu…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *