Flagowy Redmi K20 i K20 Pro, czyli kilerów dwóch od Redmi

Coraz więcej mówi się o nadchodzących flagowych modelach marki Redmi. Czekamy na nie z zainteresowaniem, bo mają oferować naprawdę sporo za naprawdę niewiele. Teraz oficjalnie wiadomo też, że smartfony będą się nazywać Redmi K20 i K20 Pro. A skąd litera k w nazwie? Tego też nie musimy już zgadywać. Litera K oznacza killer i zdaje się, że trafnie określa to, co urządzenia zrobią z konkurencją. Czym mogą ją wykończyć? Przyjrzyjmy się nieco bliżej przeciekom dotyczącym specyfikacji.

Redmi K20 i K20 Pro – specyfikacja

Póki co, mówi się przede wszystkim o modelu K20 Pro. Słyszeliśmy o nim, że ma zostać wyposażony w wyświetlacz AMOLED o przekątnej 6,39 cala z wbudowanym czytnikiem linii papilarnych. Ekran będzie ochraniać najnowsze szkło Gorilla Glass 6. Co więcej nie znajdziemy w nim żadnych wcięć czy notch’a. Z tyłu smartfon ma dostać potrójny aparat o konfiguracji 48 MP + 8 MP + 16 MP. Kamerka do selfie ma natomiast  mieć 20 MP i wysuwać z górnej ramki. Bateria smartfonu będzie mieć pojemność 4000 mAh i obsługiwać szybkie ładowanie 27 W. Oczywiście we flagowym modelu nie mogłoby zabraknąć najnowszego Snapdragona 855 i takiego właśnie procesora się spodziewamy po K20 Pro. Natomiast model K20 prawdopodobnie dostanie Snapdragona 730. Mówi się też o dwóch wersjach pamięci RAM 6 i 8 GB oraz o 3 wersjach pamięci na dane –  64, 128 i 256 GB.

Redmi Killer Weibo

 

Co do kolorów, smartfony mają być dostępne w przynajmniej 3: czarnym, niebieskim i czerwonym. Pojawiły się też spekulacje, że jeden z modeli może ostatecznie skończyć jako Poco F2 na rynkach międzynarodowych. Oczywiście z czasem spodziewamy się więcej informacji. Jesteśmy też bardzo ciekawi ile z obecnie krążących ostatecznie okaże się prawdą i na ile Xiaomi wyceni nowe dzieła swojej marki Redmi. Jeśli będzie to ta sama kwota za jaką mogliśmy kupić Poco F1, to Redmi K20 naprawdę może wybić konkurencję w tym przedziale cenowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *