e-SIM pojawi się także w Play i T-Mobile

Karty e-SIM to karty SIM w nowej, wirtualnej odsłonie. e-SIM ma taki sam numer jak zwykła karta SIM i po wgraniu na urządzenie pełni taką samą funkcję jak ona, czyli umożliwia łączenie się z siecią komórkową. Póki co, jedynie Orange  udostępnia klientom taki wirtualny format karty SIM. Na ten moment obsługują go jedynie trzy najnowsze smartfony Apple – iPhone XS, XS Max i XR. Niedawno jednak również Play i T-Mobile ogłosiły plan wdrożenia wirtualnych kart w swoich sieciach.

Play i T-Mobile wprowadzą e-SIM

Być może na zmianę decyzji operatorów, którzy wcześniej nie specjalnie kwapili się do wprowadzenia kart e-SIM, wpłynęła informacja o tym, że niebawem w Polsce pojawi się zegarek Apple Watch 4 LTE. W Orange AW 4 LTE będzie można kupić już w połowie kwietnia. Niestety jeśli chodzi o wdrożenie usługi e-SIM w Play i T-Mobile, nie znamy dokładnej daty. Wiemy jedynie, że potrwa to kilka miesięcy.

Decyzja o wprowadzeniu e-SIM przez wiodących operatorów w gruncie rzeczy wydawała się nieunikniona. W końcu to najnowszy format, który z całą pewnością będzie się upowszechniał. Przyniesie też wiele korzyści użytkownikom smartfonów. Na przykład wykluczy potrzebę kupowania standardowej karty SIM, kiedy wybierzemy się na dłuższą wycieczkę do obcego kraju. W przypadku posiadania wirtualnej karty, wystarczy po prostu wybrać w telefonie odpowiedniego lokalnego operatora. W ogóle nie będzie też potrzeby zmieniać karty SIM przy każdej migracji do innej sieci komórkowej. Z telefonów znikną też SIMlocki. Choć urządzenia obsługujące e-SIM-y już istnieją, jest ich jeszcze nie wiele. Zapewne przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać na czas, kiedy staną się standardem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *