Aparat z 64 MP? Pierwszy będzie w Redmi

Świat zwariował na punkcje megapikseli! Wielu uważa, że to właśnie ten parametr jest najważniejszy, żeby określić możliwości aparatu w smartfonie. Jeśli też tak  uważasz, wiedz, że to nie jest prawda. Aparat mający rozdzielczość 12 MP może robić lepsze zdjęcia niż taki, który ma ich 20, 30 czy 40. Wszystko zależy od wielkości pikseli i użytej technologii. Nie da się jednak ukryć, że 64 MP robią wrażenie. A taką właśnie rozdzielczość ma nowa matryca Samsunga ISOCELL Bright GW1. Jak będzie działać i kto pierwszy zamieści ją w swoim smartfonie?

64 MP, a rzeczywista rozdzielczość

Nowy sensor Samsunga wykorzystuje technologię łączenia 4 pikseli w 1 – Tetracell. To ważna informacja bo wynika z niej, że w gruncie rzeczy aparat z tą matrycą będzie robił zdjęcia z rzeczywistą rozdzielczością 16 MP. Dotyczy to zwłaszcza fotografowania przy słabym oświetleniu. W takich warunkach rozdzielczość 64 MP jedynie pogorszyłaby ostateczny efekt. Inaczej będzie ze zdjęciami robionymi przy dobrym oświetleniu, takim 64 MP mogą zapewnić bardzo wysoką szczegółowość. A kto pierwszy wykorzysta potencjał tylu pikseli?

Redmi pierwszy

Wygląda na to, że Redmi. Wynika to z informacji opublikowanych ostatnio przez producenta na jego profilu Weibo. Pojawiła się tam próbka możliwości nowej kamerki. Nie wiemy dokładnie czy Xiaomi zdecyduje się na  użycie sensora od Samsunga, ale wiemy, że czujnik o rozdzielczości 64 MP trafi do jakiegoś smartfonu Redmi. Wiemy to, ponieważ filia Xiaomi poinformowała, że przemysł oficjalnie wkracza w erę 64 megapikseli i wkrótce powinniśmy się spodziewać smartfonu z taką matrycą.

Redmi 64 MP

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że smartfon wyposażony w aparat 64 megapikselowy, będzie posiadał możliwość przełączania się na tryb wykorzystania pełnej rozdzielczości – bez Tetracell. Jednak nie warto będzie korzystać z tej opcji przy słabym świetle. Czego jeszcze się spodziewamy? Ulepszonego autofocusa i filmów Full HD przy 480 fps.

Czujnik Quad Bayer umożliwi też działanie HDR w czasie rzeczywistym, więc czekamy już na pierwszy smartfon Redmi z najnowszym aparatem 64 MP.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *