Samsung wprowadza system Android 10 One UI beta dla linii Galaxy S10

Dobra wiadomość dla właścicieli smartfonów z linii Galaxy S10. Samsung wprowadził dla nich system Android 10 One UI w wersji beta. Zawiera on ulepszoną wersję oprogramowania One UI, przedstawionego na początku tego roku. Taką informację podał w komunikacie prasowym sam producent. To właśnie w nim informuje  o niektórych ulepszeniach jakie ma przynieść nowa wersja. A są to na przykład przeprojektowane, mniejsze powiadomienia, ulepszony tryb nocny (teraz tryb ciemny) i inne funkcje Androida 10, takie jak tryb skupienia.

Komunikat prasowy Samsunga o Android 10 beta

W swoim komunikacie prasowym Samsung nie informuje dokładnie, które kraje otrzymają wersję beta, jednak SamMobile informuje, że są to Korea Południowa, Niemcy i Stany Zjednoczone. Można sprawdzić, czy ma się dostęp do Androida 10 One UI beta za pośrednictwem aplikacji Samsung Members. Producent podaje, że beta będzie udostępniona urządzeniom Galaxy S10E, S10, S10 Plus i S10 5G.

Jeśli chodzi zmiany, o których wspomina Samsung są to jak już wspominaliśmy przeprojektowane powiadomienia. Oto jak będą teraz wyglądać.

One-UI-beta

To także tryb nocny przemianowany na tryb ciemny. Teraz będzie przyciemniał także tapetę. Efekt pokazuje grafika poniżej

One-IU-beta-tryb-ciemny

 

Kolejna miła zmiana to to, że teraz ekran blokady automatycznie dostosuje kolor tekstu do wybranej tapety.  Koniec białej godziny na białym tle….

One-UI-kolor-napisu

Pojawi się też tryb skupienia, który wyłącza wszystkie aplikacje i powiadomienia, żeby można się było skupić na pracy.

Android 10 One-UI-tryb-skupienia

Jak ostatnio, tak i tym razem liczba osób, które skorzystają z wersji beta jest ograniczona, więc jeśli ktoś mieszka w Niemczech, Korei Południowej lub w Stanach i chce ją przetestować, lepiej niech trzyma rękę na pulsie. W nadchodzących tygodniach Samsung rozszerzy program One IU 2.0 beta także na inne kraje. Mają go dostać także modele Galaxy Note 10 i 10+, ale prawdopodobnie dopiero koło 21 października.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *