Ericsson, Play i Legia Warszawa startują z 5G!

Play poinformował, że przy współpracy z firmą Ericsson przemienią warszawski stadion Legii w jednej z najlepiej wyposażonych w infrastrukturę sieciową obiektów w Europie. Dzięki temu klienci Play będą mogli korzystać ze specjalnych stref z technologią 5G oglądając mecze. Docelowo także klienci innych operatorów będą mogli korzystać z sieci 5G podczas wydarzeń organizowanych na stadionie.

5G od Play na Legii

Stadion zyska dostęp do technologii 3G i 4G, z których będą mogli korzystać użytkownicy wszystkich sieci komórkowych.  Docelowo sieć 5G będzie dostępna podczas wydarzeń organizowanych na Legii, dla wszystkich uczestników. Żeby skorzystać z nowej technologii trzeba będzie włączyć na swoich urządzeniach mobilnych wi-fi.

Prezes Legii Warszawa Dariusz Miodulski tak wypowiedział się o całym przedsięwzięciu:

„Cieszymy się, że dzięki współpracy z PLAY i Ericsson oraz wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii, będziemy mogli znacząco polepszyć jakość dostępu do internetu i usług komunikacyjnych podczas meczów na naszym stadionie. To element transformacji cyfrowej, która umożliwi rozwój naszych usług okołomeczowych. Dzięki tym zmianom niedługo będziemy w stanie w trakcie meczu dostarczyć naszym kibicom unikalny kontent i wdrożyć najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu obsługi” .

Natomiast szef firmy Ericsson w Polsce, Martin Mellor dodał:

„To ogromna satysfakcja, że możemy współpracować z PLAY i klubem Legia Warszawa we  wdrożeniu  technologii związanej z modernizacją komunikacji na stadionie. Ericsson to lider wprowadzenia technologii 5G na całym świecie, a teraz to nowoczesne rozwiązanie udostępnimy znanym z gorącego dopingu kibicom Legii”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *