O czym chcesz poczytać na blogach?

żywiołak

Cieniste doliny - Onet.pl Blog

Might and Magic, Tibia, Gothic i The Elder Scrolls) licz został przedstawiony jako szkieletowy nekromanta strzelający z różdżki pociskami z magiczną energią lub trującym gazem.  
Viranel
Co o tym myślisz ;>
ŻywiołakiŻywiołaki - w fantastyce istoty magiczne o nie określonym kształcie, utożsamiane z żywiołami (woda, ogień, ziemia, powietrze),stanowiące ich ucieleśnienie.

W grach komputerowych i literaturze fantasy powstają na skutek przywoływania przez druida, bądź kogoś posiadającego taką umiejętność, np: elementa listę. Nadprzyrodzone moce żywiołaków związane są z siłami natury, które reprezentują.

Dziennik Nakręcaczy

Płyta Żywiołaka z tej zawieruchy wychodzi w lepszej kondycji niż Kapela. Może to ze względu na inną, pogańską stylistykę, która bardziej pasuje do ciężkich, klubowych brzmień.

Nie zmienia to faktu, że najlepsza na płycie pozostaje piosenka dodana jako bonus – „Mój miły rolniku”, znana miłośnikom od dawien dawna, świetna, taneczna raga poruszająca, jakże ważki, wiosenny problem wypalania trawy (z całą radością płynącą z dwuznaczności tejże czynności). A reszta piosenek… Bywa, że świetna, psychodeliczna, wypełniona potrzaskanymi elektronicznymi dźwiękami. Bywa, że nudna i ciągnąca się długimi pasażami. Bywa, że żywiołowa, ale wciąż nie bardzo żywiołakowa. Brak tu zawadiackich i nieprzewidywalnych śpiewów Izabeli Byry i Anny Piotrowskiej, brak bezpretensjonalnego śmiania się i zabawy, gdzie tylko się da. Ciekawy eksperyment, ale mało już z folkiem związany. Może spodoba się miłośnikom klubowych brzmień, o ile nie wystraszą ich liry korbowe, lutnie, skrzypce i ludowe zawodzenia.

Żywiołak „Nowa mix-tradycja”

Jakub Knoll