O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

żylaki

Metody leczenia żylaków

Wpływ żylaków na komfort życia chorych
Żylaki są nie tylko poważnym problemem medycznym. Jak większość chorób o postępującym i przewlekłym charakterze wiążą się one również z poważnymi ograniczeniami w życiu chorego w trakcie leczenia, jak i po nim. Ograniczenia te są w wielu przypadkach powodem dyskomfortu psychicznego oraz mniejszej satysfakcji z jakości życia chorego.
Czytaj dalej...

Tagi: komfort życia leczenie żylaków przewlekła choroba żylna skutki żylaków żylaki
10:42, zylastydarwin , leczenie żylaków
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 16 lutego 2012
Żylaki - czynniki ryzyka
Wobec powszechności występowania żylaków w społeczeństwie oraz wysokich kosztów finansowych i społecznych ich leczenia należy zadać pytanie o podstawowe przyczyny ich występowania oraz elementy, które zwiększają ryzyko rozwoju żylaków. Prowadzono na ten temat liczne.

Leki na wszystkie choroby

Ku górze ucisku. Operacyjne usunięcie żylaków i podwiązanie niewydolnych żył zastosowane w odpowiednim momencie daje dobry i długotrwały efekt (także kosmetyczny). Na wczesnym etapie zabieg możliwy jest nawet przez kilkumilimetrowe nacięcia skóry. Ważny jest ruch: pracujące mięśnie nóg „napędzają” krążenie żylne.

diohespan max kupisz w najlepszych atekach a w dobrej cenie w aptece internetowej

Najskuteczniejszą metodą pozbycia się tych zmian są zapewne operacje, jednak decyzję o ich rodzaju podejmuje chirurg. Wiele kobiet decyduje się na operację żylaków głównie z powodów estetycznych. Nie wszystkie jednak żylaki kwalifikują się do chirurgicznej ingerencji. Wskazaniem są krwawienia z żylaków i zakrzepowe zapalenie żył.
Zabieg usunięcia żylaków nie jest wskazany u kobiet w ciąży oraz chorych na nowotwór, cukrzycę, miezdżycę i niewydolność układu krążenia. Na zabieg w państwowym szpitalu czeka się nawet do dwóch lat. Prywatne gabinety nie wymagają skierowań, ale za taką operację trzeba słono zapłacić: w zależności od rodzaju zabiegu od 100 do 2000 zł. Przed operacją usunięcia żylaków pacjent przechodzi badanie krwi – głównie jej krzepliwości. Zalecane jest też profilaktyczne szczepienie przeciw wirusowemu zapaleniu.

~~Yellow Diamond~~ Dodatki, instrukcje,konkursy ~~ Wszytko na Wasze blogi ~~ ||by @g@|| - Onet.pl Blog

Powikłania:

 Unikanie wizyty u specjalisty i leczenia żylaków mogą spowodować poważne komplikacje zdrowotne. W zaawansowanej chorobie żylnej powikłania wynikają ze zmiany krążenia krwi w kończynach dolnych. Dochodzi do powstania obrzęków w okolicy kostek, zaburzeń w prawidłowym odżywianiu skóry, w końcu jej martwicy i trudno gojących się owrzodzeń. Zakrzepowe zapalenie żył niestety często jest lekceważone, a tymczasem jest to bardzo groźne schorzenie, tym bardziej jeżeli dotyczy żył głębokich. Jego najpoważniejszym powikłaniem może być nawet zator tętnicy płucnej. W wielu przypadkach żylaki nie powodują żadnych powikłań. Niekiedy mogą jednak być przyczyną stanów zapalnych. Dochodzi wtedy do zapalenia żył lub zamknięcia żyły przez skrzep krwi (zakrzepica). Oderwanie się takiego skrzepu i jego przemieszczanie wraz z krwią może wywołać bardzo groźne skutki, dlatego też żylaki możliwie wcześnie powinny być zbadane i odpowiednio leczone.

Kiedy należy udać się do lekarza?

Do lekarza powinniśmy się niezwłocznie udać, gdy:

 • pojawiają się bóle nóg, kurcze podudzi, obrzęki

• zauważymy na nodze tzw. "pajączki" lub.

Hemoroidy

I odpada. Ta bezbolesna metoda jest skuteczna w około 75% przypadków.Koagulacja lub kauteryzacja. Stosując elektrycz­ny kauter, wiązkę promieni laserowych lub pod­czerwonych, powoduje się mikroskopijne oparze­nie, które odcina koniec guzka krwawniczego. W ten sposób następuje jego zamknięcie i zanik. Jest to metoda najbardziej skuteczna w przypadku wypadniętego żylaka odbytu. Leczenie chirurgiczne. Wielkie wewnętrzne albo wyjątkowo uporczywe guzy krwawnicze zewnętrz­ne odbytu (np. bardzo bolesne zakrzepowe hemo­roidy) lekarz może zakwalifikować do tradycyjnego leczenia operacyjnego, tzw. hemoroidektomii. Ope­rację wykonuje się w szpitalu, żylaki usuwa się w znieczuleniu ogólnym. Po zabiegu należy liczyć się z pozostawaniem w łóżku około tygodnia. Dla usTnierzenia bólu podaje się leki przeciwbólowe. Skuteczność chirurgicznego usunięcia hemo­roidów ocenia się na ok. 95%. Jeżeli jednak nie zastosuje się odpowiedniej diety i zmiany trybu ży­cia, hemoroidy mogą nawrócić.

Szczegóły wpisu

Komentarze:
(0)
Tagi:
brak

Domowe sposoby Aciusi na... - bloog.pl

2011 13:24

Bazylia

Zalej  dwie łyżki suszonej bazyli  szklanką przegotowanej wody. Przemywaj twarz wywarem.Podziel się:
Trackback: http://bloog.pl/id,330126203,trackback

komentarze (0) | dodaj komentarz

Domowe sposoby Aciusi na - ŻYLAKI

piątek, 05 sierpnia 2011 13:19

Ocet  winny

 smaruj  żylaki octem winnym przed pójsciem spać.Meble dla zdrowia!

Jest jasne - stanowiska pracy powinny być urządzone stosownie do rodzaju wykonywanych przy nich czynności oraz psychofizycznych właściwości pracowników, zapewniając swobodę ruchu wystarczającą do wykonywania pracy w sposób bezpieczny i higieniczny. Tymczasem w przypadku jednej trzeciej polskich pracowników odległość od sąsiadujących stanowisk jest mniejsza niż wymagane 80 cm.

Najczęstsze dolegliwości

Według raportu „Choroby zawodowe pracowników biurowych”, opublikowanego przez portal Nowebiuro.pl, najczęściej występujące dolegliwości związane z obejmowanymi stanowiskami to: żylaki, choroby kręgosłupa i narządu ruchu, nerwice oraz depresje wywołane stresem, choroby oczu, syndrom chronicznego zmęczenia, bóle głowy i migreny, syndrom wypalenia zawodowego, a także syndrom „chorego budynku”.

Niesprzyjające warunki pracy w połączeniu z bagatelizowaniem problemu przez pracodawców i osoby zatrudnione często skutkuje chronicznymi lub przewlekłymi chorobami. Warto więc zawczasu zadać sobie pytanie o to, jak i na czym siedzisz, przy jakim oświetleniu, w jakiej odległości od monitora, a jeśli cię coś boli, to dlaczego.

Siedź prosto

Według danych ZUS, pierwsze.

Blog wikim3empty snippet

żylaki odbytu

haniuta blog

Coś. 


Ta. Mi to mówisz? Mi? Toking tu mi?  Ja. ja już mam żylaki mózgu od myślenia (i odbytu chyba już też) oraz krwawe wybroczyny w oku. W dodatku AM OFICJAL FAT. Tak właśnie. Tak się czuję. Puchnę już od zanieczyszczeń w powietrzu. Mam ciężkie kultury bakterii w ciele. Oraz chyba kości.

Lecząc pluszowe misie

shigellatbh
Link Dodaj komentarz »
maraton, maraton - i po maratonie

Maraton Pisania Listów odbył się był dzisiaj/wczoraj. Uznaje go za udany. Napisaliśmy koło 150 listów. Mniej więcej tyle samo co w tamtym roku. Ale i tak muszę przyznać, żedałam dupy z organizacją....

Cały dzień za tym łaziłam, później pisałam listy, później nikt nie.

Że na chirurgii chamskie wobec internistów są tylko kobiety. Kompleks mają, bo są jak świnka morska - ani świnka, ani morska. D. też chce być chirurgiem i tez jedzie strasznie po internie. Kobieta powiedziała, że interniści nie lubią widoku krwi i krwawiące żylaki przełyku kłaa na chirurgię, a nie u siebie. Głupia cipa z kompleksami.

No już się nie bulwersuję. Idę się uczyć patozmory, bo mam poprawę w poniedziałek i dużo atrakcji po drodze (dyżury z Radziwiłłem i Boskim :D).