O czym chcesz poczytać na blogach?

Zx spectrum

!GLORY TO THE MANY! - Onet.pl Blog

I w pełni chodzących tytułów na kasetach oraz sliczny, dedykowany spectrumowi magnetofon Dixons. I powiem tak. Za wszystko włącznie z przysyłką z Anglii zapłaciłem 680 pln. Generalnie, uwierzcie mi, że to niw wiele. Tym bardziej, że wystawiłem Spectruma 48k na allegro i, UWAGA, sam bez tej całej masy dodatków poszedł za 854 pln. Innymi słowy, zysk blisko 200 pln dla mnie, ZX Spectrum +2 dla mnie (wartość około 500pln), kasety i magnetofon dla mnie. Piękny deal, takie lubię.

A kolejne rzeczy w drodze. Christ, mam naprawdę zryty beret na tym punkcie.

hororus
0

Qualis Game World

Więcej… więcej… więcej… Rdzeni. Jednostek. Pamięci. Prędkości. Pojemności. Szybkości. I rosną wypieki na twarzach wszystkich zasmakowanych w technologii komputerowej ludzi. Postęp, postęp technologiczny, postęp kulturowy, postęp medialny. A tymczasem ostatnio na dwóch anglojęzycznych listach dyskusyjnych poświęconych komputerom C64 oraz ZX-Spectrum (comp.sys.cbm i comp.sys.sinclair) urządzono sobie tradycyjną, coroczną tzw. flamewar. Czyli po prostu stare, dobre obrzucanie się błotem pod hasłami: „C64 to złom”, „ZX Spectrum ma badziewną klawiaturę”, „gry na C64 są wręcz tragiczne”, „AY brzmi żałośnie”, „SID trzeszczy!”, „Spectrum śmierdzi!”, „ wasza stacja 1541 jest wolniejsza od naszych magnetofonów”, „użytkownicy C64 są głupi!”, „ZX to przerośnięty kalkulator!” i tak dalej… Aż coś w sercu człeka ściska…

O czym dalej w tekście pod.

asael - Dno przepaści Czarnego Raju

Zaprzeczeniem zdolności człowieka do wykorzystania jego własnych zdolności dla własnego przetrwania. Istnieje ona wyłącznie...
czytaj więcej

asael 18/04/2007 23:39:26 [komentarzy 1] Komentuj

Trochę wspomnień dziadka komputerowca..

Wiele czasu spędzam przed komputerem. Straciłem przy nim wzrok (z dalekowidza, siedząc przed monitorem od ZX Spectrum, zostałem krótkowidzem), czego jakoś wcale nie żałuję :-) Uwierzycie, albo i nie, ale gry na Spectruma były doskonałe. BTW zabawne, że wtedy bez problemu podłączało się komputery do telewizorów. Nie potrzeba było przy tym...
czytaj więcej
asael 3/04/2007 02:22:19 [komentarzy 2] Komentuj

Trudno być babeczką... ;d

Poniższy.

[slawko].: Papa Dance... :.

ale jazda... właśnie w radiu TokFM był wywiad z Pawłem z zespołu Papa Dance... ale nie o tym chciałem...

Czy wiedzieliście, że na płycie tego zespołu nazywającej się "Poniżej krytyki" znajduje się program komputerowy?! Wszystko fajnie, ale płyta jest winylowa a program do ZX Spectrum! Płyta wydana w roku 1986... kurcze muszę się wypuścić na sklepy z winylami bo wydaje mi się, że to jest rarytas na skalę światową.

No i łezka się w oku kręci i człowiek wspomina czasy radiokomputera kiedy pod koniec każdego programu puszczali w eter dziwne dzwieki, ktore po nagraniu na kasete można było wgrać do komputera... To był klimat!

.

Leviathan

00:08, leviathan80 , Astro
Link Dodaj komentarz »
piątek, 11 marca 2011
To co mieszka we mnie

W czasach, kiedy komputery (Atari, ZX Spectrum, Amiga, wczesne wersje PC) nie „rządziły” życiem dzieciaków, wychodzenie na dwór i spędzanie czasu z kolegami było na porządku dziennym.

W dzieciństwie grywaliśmy w nogę, w puchę, w kwadraty, w rury, w dołek, w kapsle (zarówno w wersji meczowej jak i wyścigowej), w wywołuję wojnę, w chowanego, w ganianie wokół placu i w.