O czym chcesz poczytać na blogach?

Zwrot vat

Przystanek Wolność | Just another WordPress.com site

Internet jest w stanie pomieścić tyle informacji.

Najistotniejsze jest tu, to aby dane nie były zagregowane. Informacja, że budżet aparatu skarbowego x miliardów zł jest dla ogromnej większości ludzi bezużyteczna, bo nie mają z czym porównać tej wielkości. Ale powinniśmy wiedzieć np. ile roboczogodzin potrzeba na rozpatrzenie jednego wniosku o zwrot VAT na materiały budowlane, bo może się okazać, że całkowity koszt urzędniczej obsługi wniosku z którego średnio zwraca się podatnikowi 200 zł wynosi złotych 70. To będzie sygnał dla posłów, aby znieśli bezsensowną ustawę. Albo okaże się, że w jednym urzędzie skarbowym koszt rozmów telefonicznych na jednego podatnika jest 5 razy wyższy niż w.

DŁUGOTERMINOWY

Że wszystkie te podmioty wystawiają odrębne faktury, które trzeba sprawdzić, zaksięgować, zapłacić. Oszczędzamy na ubezpieczeniu, serwisach, naprawch,  …. ok 10.000 zł rocznie

Za wyborem pełnoobsługowego wynajmu długoterminowego przemawia również brak konieczności mrożenia własnych środków finansowych. Oznacza to, że zwrot z inwestycji w większości firm jest znacznie wyższy niż koszt pieniądza płacony firmie leasingowej. Oszczędzamy gotówkę, którą możemy inwestować..

Wynajem długoterminowy finansowany jest z leasingu. Leasingobiorca nie zalicza samochodu do środków trwałych, oraz nie posiada zobowiązań z tytułu kredytu, co znacznie poprawia wskaźniki finansowe oraz bilans firmy Przewagą leasingu nad kredytem jest także rozliczenie VAT od kolejnych opłat leasingowych, a nie jednorazowo od całej kwoty. Dodatkowo argumentem przemawiającym za tą formą finansowania są także niższe podatki – dla leasingu operacyjnego raty stanowią koszt uzyskania przychodu. Tym samym zmniejsza się podstawa opodatkowania oraz poprawia płynność finansowa – raty spłacane są z bieżących.

AD REM - bloog.pl

29 kwietnia 2007 13:07Przyłączam się do apelu, który pojawił się na zaprzyjaźnionym blogu:

 

„Jest taka mała dziewczynka, która przyszła na świat niestety troszkę za wcześnie. Słodkie maleństwo waży ok. 1 kg i aby przeżyć potrzebuje naszej pomocy. Możemy jej pomóc wysyłając SMS (koszt 1,22 z VAT) pod nr.7126 o treści SZPITAL. Myślę, że to nieduża cena za jej życie. Serdecznie.

Już spieszę wyjaśniać. Czy wiecie co to jest NIP?

Młody człowiek kupował bilet u konduktora, kupił go, ale na bilecie nie było numeru NIP. Pyta się, więc czy może otrzymać gdzieś numer NIP przewoźnika, bo musi swą podróż rozliczyć podając dane firmy do swej księgowej, aby dostać zwrot kosztów owej podróży służbowej. Konduktor niestety nie zrozumiał go o czym mówi, bo zaczął mu wyjaśniać, iż cały podatek VAT (?) został osobno wyliczony na bilecie. Niestety obaj panowie za nic nie mogli się dogadać w tej sprawie. W końcu uczynna współpasażerka przedziału podała NIP PKP, gdyż miała bilet z kasy na dworcu i był na nim.

Personal blog

Przy małych kosztach są niejako karane przez system, ponieważ płacą podatek od prawie całego przychodu. Jest to odwrotność darwinowskiej rywalizacji, w której słabi i nieefektywni giną, a silni i wydajni przeżywają. Podatek obrotowy pełniłby funkcję drapieżnika zabijającego najsłabszych, by silniejsi mogli się jeszcze szybciej rozwijać.

Teraz VAT. Ten podatek działa podobnie jak CIT pozwalając na odliczanie go. Podobnie jak w przypadku CIT, najefektywniejsze biznesy płacą procentowo najwięcej. Jednak w jego przypadku pojawia się możliwość wyłudzania pieniędzy z budżetu państwa. Bowiem w przypadku VAT kwota zwrotu może przekroczyć sumę wpłaconego podatku. Dlatego przekręty na VAT są ulubionym instrumentem przestępców gospodarczych. Walka z nimi angażuje ogromne zasoby finansowe i ludzkie ze strony państwa. Tymczasem podatek obrotowy jest znacznie łatwiej naliczać i kontrolować. Nie ma konieczności udowadniania prawdziwości faktur kosztowych, wystarczy.

Telewizja Podatkowa TV

 • Opublikowany Czerwiec 28, 2009 o 9:23 pm
 • Link
 • Odpowiedz

Zgadzam się z ostatnią konkluzją, czyli z pewnością skończy się na podwyżce podatków. Natomiast nie zgadzam się z innym twierdzeniem, a mianowicie, że taka podwyżka może mieć mało wymierne skutki w budżecie. Wg mnie, podwyżka podatku VAT może być istotnym źródłem dochodów, gdyż dotychczas przychodu w budżecie z tego tytułu stanowiły znaczącą większość. Moim zdaniem, zaraz po wakacjach społeczeństwo zostanie zaskoczone podwyższą podstawowej stawki VAT, gdyż to jest główne lub inaczej główniejsze źródło dochodów Państwa. Ewentualnie może dojść do podwyżki stawek VAT.

  O Rafale Chmielewskim
 • Kategorie

  • Dochody zagraniczne
  • Podatek dochodowy
  • Uncategorized
 • Tagi

  Abolicja podatkowa Błąd w zeznaniu diety Koszty Metoda wyłączenia Metoda zaliczenia Nowa ustawa PIT Opodatkowanie naukowca Opodatkowanie odsetek Podatek Belki Przychód zagraniczny Skłaki ZUS i NFZ TelewizjaPodatkowa.tv Ulga budowlana Ulga prorodzinna Zwrot podatku z zagranicy