O czym chcesz poczytać na blogach?

Zwrot podatku vat

Senegal Zabytki

Afryki Zachodniej (Benin, Burkina Faso, Wybrzeże Kości Słoniowej, Gwinea Bissau, Mali, Niger, Senegal, Togo); wywóz jej poza te kraje jest zakazany. W Senegalu nie ma możliwości uzyskania zwrotu podatku VAT (wynosi on 18 proc.) przez osoby prywatne.

Mediowo

9 sty

Małe zestawionko na nowy rok.

Wraz z rokiem 2011 w nasze życie weszło sporo zmian. m.in. podwyższenie podatku VAT o 1%

Ale czy to wszystko? Oj nie.

 

 

1. VAT na rzeczy dziecięce wzrośnie o 23%. Polityka prorodzinna pełną parą?

 

– w tym roku możesz rozliczyć się z podatku przez Internet”.

Można już od 2 lat. Nowelizacja polega na likwidacji odliczenia podatku od samochodów “z kratką” i braku zwrotu podatku od paliwa.

 

 

4. Władza mówi: “Pacjencie lekarz juz od Ciebie nie wyłudzi łapówki, gdyż będzie miał.

 

8. Na dokładkę kurs prawa jazdy drożeje o 400zł.

 

9. Akcyza na alkohol w górę, ceny papierosów też.

“Jedz bułki, bo VAT na nie o 2% niższy!” (co z tego że cena mąki wzrosła o 40%)

 

10. Pieniądze na emeryturę, zamiast pomnażać się w wybranym OFE (Otwartym Funduszu.

NORWEGIA - OSLO - PRACA - MIESZKANIE - INFORMACJE - Onet.pl Blog

Jeżeli posiadasz firme, możemy pomóc Ci przy rocznym rozliczeniu podatkowym, jak również przy bieżących pracach księgowych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej ( zeznania podatkowe VAT, obsługa płac ).

Aby rozliczyć Państwa firme prosimy o kontakt telefoniczny pod numer : +47 95217101

Na spotkaniu ustalimy, jakie.

Zadzwon i spotkaj sie z nami !!!

 

wiecej informacji znajdziesz na http://polacy.no


Tagi : podatek w Norwegii 2011 , selvangivelse 2011 , zwrot podatku w Norwegii , swiadczenia rodzinne w Norwegii , podatek Oslo,podatek Norwegia , rozliczenie MVA , rozliczenie podatku dla firm w Norwegii , ksiegowosc dla firm w Norwegii , kurs ksiegowosci MAMUT w Norwegii.

Sklep sportowy - jaki sprzęt warto kupić

Sklep odsyła nas do kuriera a kurier twierdzi że przesyłka została uszkodzona już przez użytkownika. Generalnie jeśli będziemy się trzymać tej zasady krzywda się nam nie stanie i będziemy dostawać zwrot pieniędzy za uszkodzony towar. Jeśli chodzi o kwestwie przedpłat do sklepów za zakupiony towar to już mogę polic tylko abyście wybierali duże profesjonalne sklepy godne zaufania.

Podwyżki cen sprzętu sportowego w nowym roku spowodowane są ogólnymi podwyżkami na rynku. Wzrost cen paliw powoduje wzrost wszystkich cen towarów a zwłaszcza tych importowanych. Dodatkowo wzrost podatku VAT na 23% także będzie miał wpływ na wzrost cen. Sprzęt sportowy kwalifikuje się do towarów na które obowiązuje 23% podatek VAT. Dlatego jeśli odwiedzisz sklep sportowy spotkasz się z wyższymi cenami.