O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Zwrot

Podatki - Zwrot podatku, przepisy podatkowe

Zwrot podatku z Holandii powinien zdawać się rzeczą skomplikowaną. Pamiętajmy jednak, że znając dokładnie spis papierów, które należy użyć podczas rozliczania podatku, znacząco ułatwimy ten proceder. W dalszej części artykułu zamieszczamy listę niezbędnych dokumentów i papierów, aby uzyskać zwrot podatku z Holandii.

 • Odpowiednik NIPu (holenderskie BSN)
 • BSN, lub dawny SOFI mamy od przedsiębiorstwa w którym byliśmy zatrudnieni. Trwa to mniej więcej miesiąc, od momentu rozpoczęcia pracy. Numer upoważnia nas do zwrotu podatku.

 • Jaaropgave
 • Karta podatkowa, którą otrzymujemy po zakończonej pracy. To taki odpowiednik naszego PITa, otrzymujemy go natomiast max. na koniec marca. Potrzebujemy także:

 • Kserokopia dowodu
 • Upoważnienie (korzystając z firmy umożliwiającej zwrot podatku)
 • Umowa z klientem, pracodawcą.
 • Kolekcjonowanie wymienionych numerów i formularzy nie będzie dla Ciebie wyzwaniem, jeżeli pracowaliśmy legalnie. Zwrot podatku z Holandii powinien przyjść w max. rok, ale w większości przypadków zwrot podatku za pracę w Holandii trwa.

  Kafikowe eksperymenty - Onet.pl Blog

  Przystosowanie do jazdy.
      I u konia.. byłam znowu ;)
      Miałam nie iść, bo pogoda kiepska. Ale poszłam. Miałam nie jeździć. Ale jak tu wytrzymać? Najpierw na round-penie ćwiczenia. Trochę reakcji na głos, "reiningowo" , coś co lubię robić, czyli szybkie zmiany kierunku, które Kafel wykonuje z pięknym zaangażowaniem zadu, przysiadaniem na nim, slidiengiem na swoich wypicowanych kopytkach i ogólnie go kocham =D
      Później chody boczne w stępie i kłusie, zwroty przodem, zadem (na zadzie rzecz jasna wciąż fatalnie, ale ćwiczymy, ćwiczymy!). Ogólnie kon przykłusowywał do mnie, był bardzo uważny i cały czas kombinował. O to ci chodzi? Nie? Może o to? To ja juz nie wiem.. mów jaśniej. O to? Prosze, czytelniej! Może o to? Taaak, chyba o to ci chodzi. Teraz dobrze? mogę plipciać się?
      Później już na ujeżdżalni ćwiczyliśmy ustępowanie od łydki, cofania, ruszania, zatrzymywania. Ogólnie fajnie. Przegalopowywalismy przez dwa drągi i wogóle. Konia mam wspaniałego, to jest oczywiste ;) Tylko mieliśmy sporo problemów,.

  Szkolenia z finansów | Grzegorz Michalski zaprasza na szkolenia otwarte i zamknięte z finansów przedsiębiorstw

  Dzwignia finansowa i operacyjna, ryzyko operacyjne i ryzyko finansowe

  Szacowanie przepływów pieniężnych:

  - zasady

  - umiejętność szacowania

  Ocena projektów o różnym czasie trwania

  Program szkolenia dwudniowego lub trzydniowego (każdego dnia od 9.oo do 15.oo, razem 12 lub 18 godzin warsztatów/szkolenia)

  1. Finansowy cel zarządzania przedsiębiorstwem

  cel podejmowania inwestycji rzeczowych

  2. Rodzaje rzeczowych projektów inwestycyjnych: rozwojowe, modernizacyjne, dywestycyjne i odtworzeniowe

  3. Ocena inwestycji rzeczowych na podstawie okresu zwrotu

  4. Elementy matematyki finansowej – zmiana wartości pieniądza w czasie:

  wartość przyszła

  kapitalizacja przepływów pieniężnych

  wartość obecna

  dyskontowanie przepływów pieniężnych

  wartość obecna renty

  5. Ocena inwestycji rzeczowych na podstawie:

  zdyskontowanego okresu zwrotu

  zaktualizowanej wartości netto projektu – NPV

  wewnętrznej stopy zwrotu projektu = IRR

  zmodyfikowanej wewnętrznej stopy zwrotu projektu – MIRR indeksu zyskowności projektu – PI

  6. Szacowanie przepływów.

  Podatki w Europie

  Brać pod uwagę szukając firmę starającą się za nas o zwrot podatku? Dzisiaj opiszę trochę opcje dostępne na rynku, oraz na co uważać przy doborze firmy. Zwrot podatku wielokrotnie może przewyższać 12.000 zł. Wskutek tego warto chwilę się zastanowić i zanalizować dostępne opcje.

  Zwrot podatku w zamian za procent

  Przedsiębiorstwa uzyskujące zwrot podatku z zagranicy zwykle oferują sumę jako procent podatku. Na ogół jest to kilka do kilkunastu procent. Ta opcja jest korzystna, gdy mamy niski zwrot podatku, teoretycznie mały, tzn. mniejszy od dziewięciu tysięcy zł. Przy większych sumach pomyślmy, czy nie łatwiej wybrać propozycję ze stałą opłatą, na przykład osiemset złotych.

  Trwanie zwrotu

  Notorycznie dzieje się tak, że firma przyrzeka zwrot podatku w niesamowite pięć minut. Jest to nierealne, gdyż cała Europa posiada sztywne metody urzędnicze, i w rzeczywistości np. zwrot podatku z Holandii zależy od okresu jego liczenia w Holandii. Skupmy natomiast obserwację, czy firma której chcemy to zlecić nie próbuje doliczyć się dodatkowych.

  Aby moje wnuki żyły w lepszym kraju

   Obecnie minimum materialne prawdopodobnie powinno wynosić ok. 500-600 zł,  a minimum socjalne ok. 800-900 zł.

  Współmałżonkowie płacą podatek PIT oddzielnie.  Dochody netto małżonków są dodawane i wyliczany jest przeciętny dochód dyspozycyjny na członka rodziny.  Ulga podatkowa przysługuje, jeśli dochód dyspozycyjny na członka rodziny jest mniejszy niż minimum materialne lub minimum socjalne.  Ulga podatkowe na każde dziecko polega na zwrocie zapłaconego podatku. Zwrotowi podlega podatek w  wysokości:

  • Jeżeli dochód dyspozycyjny na czł. rodz.  jest mniejszy od minimum materialnego,  to wielkość zwrotu podatku  na każde dziecko jest równa   różnicy  pomiędzy minimum materialnym a dochodem  dyspozycyjnym  na członka rodziny plus  połowa różnicy pomiędzy minimum socjalnym a minimum materialnym.
  • Jeżeli kwota dochodu dyspozycyjnego na czł. rodz. jest większa niż minimum materialne  i 

  Angielskiego

  Stosowania tego typu zapamiętywania słówek jest nie tylko możliwość skutecznego zapamiętania ich w o wiele większej ilości, ale również to, że pomocnicze skojarzenie po pewnym czasie znika – pozostawiając jedynie automatyczną znajomość znaczenia danego słowa.
  Dla praktyki zobaczmy, jak to działa, na nieco trudniejszym przykładzie.

  Szukamy angielskich słów, które brzmią podobnie do tych obcych, których chcemy się nauczyć.

  laufen to run laughing
  spiel game peel
  rouge red rude
  amo I love I mow

  Zauważ, że angielskie słowa i zwroty, które zamieściłem w trzeciej kolumnie, brzmią podobnie jak obce słowa zamieszczone w kolumnie pierwszej. Ponadto zanotuj sobie, że ta technika działa najlepiej wtedy, jeśli to Ty wybierzesz te słowa, które dla Ciebie brzmią podobnie.
  To, że ja wybrałem takie, a nie inne słowa, nie oznacza wcale, że jest to jedyny dobry wybór. To jest mój własny wybór, który zamieszczam tutaj wyłącznie dla zilustrowania tej techniki. Twój wybór będzie zawsze najlepszym wyborem.
  Podsumujmy: w pierwszej kolumnie znajdują się obce słówka, których chcemy się nauczyć. Kolumna druga to.

  Zwrot vat

  SpiritoLibero

  Jedynego, słusznego porządku.

  Wariaci, co to mówią o jakimś NWO może nie we wszystkim się mylą? :)))  Banki i firmy ubezpieczeniowe na Węgrzech zostały opodatkowane, żeby można było wpuścić trochę tlenu do kulejącej gospodarki.

  Gdyby Orban sięgnął do kieszeni obywateli, czy to w formie podwyżki VAT czy podniesienia obowiązkowych składek (jak to miało miejsce w Polsce) to mógłby spać spokojnie.

  Interesy Lichwy, tej świętej krowy naszych czasów, nie zostałyby naruszone.

  A tak?

  Huzia na Józia!  Teraz Premier Orban ma problem. Skąd wziąć kasę?

  Stoi niejako.  „Starsi i mądrzejsi” rozwiązali za nas ten problem i i dają nam pieniądze łopatami.

  Tylko brać!

  Szkopuł jedynie w tym, że nigdy nie będziemy w stanie nawet spłacić odsetek,

  o kapitale nie wspomnę.

  Zresztą, tym „ dobroczyńcom” wcale nie chodzi o zwrot kapitału. Im chodzi jedyne, żebyśmy płacili odsetki. Przecież „pieniądz” i tak tworzą ex nihilo...  Pieniądz (który zresztą nie jest bytem samoistnym) „tworzony” w domu, powinien być użyty jedynie do kreowania (finansowania) produkcji dóbr i usług.  Pieniądz jest.

  Blog kobiety swobodnej - Onet.pl Blog

  Ogarnęłam się, niestety negatywne emocje wypłoszyły wenę. Jestem bezpłodna projektowo. Popycham pierdoły. Zaliczyłam trening z rana. Ale wszystko to jest dziś miałkie. Chaotyczne. Bez głębszego sensu. Nieprzemyślane. Zupełnie brak planu. Niepodobne do mnie.

  Z sukcesów to całkiem nieźle idzie mi nauka niemieckiego. Poznaję coraz więcej słów i zwrotów. Skoro nie gonią mnie terminy, więc zamiast siedzieć w projektach informatycznych, przeznaczam ten czas na samodoskonalenie się. Za chwilkę przerobię materiał do kolejnego testu w ramach studiów marketingu, które robię prawdę mówiąc dla papierka. Jest sporo wiedzy która się przydaje, ale wiem że nie chcę się tym zajmować w firmach. Wieczorem.


  02 maja 2011
  Majówka, SLD i prezesi...
  Nie wiem co myśleć o naszym rządzie. Wymyślają kolejne podatki, podatki od podatków, akcyzy. Wystawiam fakturę. Płacę od niej podatek dochodowy, odprowadzam VAT. Część kwoty przelewam na konto oszczędnościowe z którego zabierają mi procent od tego co przyrosło przez miesiąc. Idę do sklepu by kupić żywność. Płacę podatki w żywności, napojach. Znacznej części zakupów nie mogę zaliczyć w koszty prowadzenia działalności. Do kitu taki układ.
  Lepsza paranoja jest w spółce z o.o. Co miesiąc.

  Zwrot towaru

  ...

  Ręka, którą by mnie zabiła za zdradę......hmmm Kasiu nie chcę żebyś była jakimkolwiek fizykiem i niczym takim....:))) No, a później wpadliśmy na pomysł że może jej wyrośnie trzecia pierś i wtedy.......sprzedam ją arabom....bo towaru z nadwyżką nie chcę....no chyba że się obetnie i powinno w sumie być dobrze :)) Ale ogólnie bardzo się cieszę z dzisiaj, bo spędziłem wspaniale dzionek i to wszystko wina mojej kochanej i boskiej Kasi :)))) dziękuję Pani :)))) Śniadankiem. jogurtem z czekoladą i masą całusków.... no i wkońcu obejrzałem Terminal....Ivanka polecam jeśli jeszcze nie widziałaś...mnie się spodobał :DDDDDDDDDD
  Aaaaaaa miałem jeszcze napisać, że Kasi "gnom" reaguje na takie zwroty jak "cześć" i daje łapę, "leżeć" idzie sobie, oraz najlepsze "udawaj rumunkę" wtedy prosi o żarcie, którego Kasia nie dała jej przez całe 2 dni do momentu, kiedy to mamusia zadzwoniła z Holandii i zapytała, czy nakarmiła.

  Poradnik Inwestycyjny

  Czym są fundusze hedgingowe?

  Wbrew swojej nazwie ich główną strategią nie jest inwestowanie w instrumenty hedgingowe, czyli instrumenty pochodne oparte na akcjach, walutach, surowcach albo towarach.

  Fundusze hedgingowe nie są też funduszami bezpiecznymi, wręcz przeciwnie cechuje je bardzo wysokie ryzyko, dlatego rekomenduje się niewielki kilkunasto procentowy, udział jednostek udziałowych tych funduszy w portfelu.

 • Najpopularniejsze wpisy

  • Jak obliczyć wysokość swojej przyszłej emerytury?
  • Wskaźnik Treynora
  • Inflacja a stopa zwrotu z długoterminowych inwestycji
  • Jak zacząć?
  • Ubezpieczeniowe Fundusze Kapitałowe a fundusze parasolowe
  • Jak obliczyć procent składany?
  • Jaki jest Twój portfel inwestycyjny?
  • Wskaźnik Sharpa

 • Blog Casualgameboxpl

  Klientów całego asortymentu ruchów, aby przygotować się do najbardziej zdumiewającego, hollywoodzkiego show, jakiego dotąd twoje oczy nie widziały. Daj się porwać Szalonemu tańcowi, grze na czas obfitującej w zaskakujące zwroty akcji!


  Komentarzy: 0 Tori i Zakupowe Szaleństwo 2010-12-01 Zbij ogromną kasę zapełniając półki towarami i sprzedając je klientom w toczącej się w zawrotnym tempie grze z gatunku na czas! W „Tori i Zakupowe Szaleństwo” postaraj się uszczęśliwić swoich klientów, a nie będziesz mógł się doczekać, aby.

  Zwrot podatku

  escape7 blog  2008-04-15 21:18:13 >> Ups..

  Oto dowod do czego zdolna jest wsciekla i zakochana kobieta :D
  skomentuj (2)
  2008-04-19 17:17:02 >> Tepmus fugit...

  A zebyscie kurwa wiedzieli,ze szpanuje :p W czwartek zaliczylam zwroty lacinskie na 4 ;)  Chociaz przez nieuwage nauczyciela,albo inne sily niektore osobistosci dostaly wyzsza ocene,majac tyle samo bledow.. No coz ..Życie...
  Cholera jak ten czas szybko leci..Juz za rok matura...Fuck :/ Nie chce mi sie o tym.Chwile
  Ma mnie zadowalac kiedy mam ochote
  Sniadanie mi robic-nie tyslko w sobote
  Ogladac romansy,bizuterie kupic
  W zyciu mym nie bedzie mogl sie nigdy upic
  Nie chce nigdy widziec jego wlasnej matki
  Ja wydaje kase-on placi podatki
  On nie ma kolegow-ja mam kolezanki
  Kont ma miec on wiele-okoliczne banki
  Zlotych kart bez liku,czekow co nie miara
  Jak mi to zalatwisz-wzrosnie moja wiara!!

  :D :D :D
  skomentuj (1)
  .

  może być gorzej - manifest pesymistyczny - Onet.pl Blog

  Odkrywam w sobie zaskakujące pokłady nienawiści. Zaraz po panach sympatycznych, co się fakturami nie przejmują i nie płacą obiektem tej nienawiści są biurokraci i politycy. Mam wrażenie, że nie jestem osamotniona, a sonda z pytaniem " Komu podał/a/byś brzytwę: tonacemu politykowi, biurokacie czy prostemu, osobistemu naciągaczowi?" magłaby uwrażliwić ów stan na konsekwencje przekraczania norm wytrzymałości "przypadkowego społeczeństwa".

     Z dzieckiem za rękę.

  Od jakiś 10 lat mój mąż nie był u lekarza, nie znam architekta, który korzystałby ze zwolnień L4, a jak donoszą media na emeryturę nie ma co liczyć.

   

     Z niezupełnie innej beczki: znam emerytkę, do której przyszło wezwanie do zwrotu ZUS-owi niełusznie pobranej renty w czasie, gdy już była na emeryturze, najlepiej natychmiast za ponad pół roku. Każdy mniej więcej przytomny zdaje sobie sprawę z tego, że to nie emerytka oszukała ZUS, tylko ZUS mając wszystkie jej dane.