O czym chcesz poczytać na blogach?

Zwolnienie lekarskie

Badania we Wrocławiu

Czy zwolnienie takie można wypisać na kartce z pieczątka lekarza?
Firma irlandzka nie posiada NIP-u, ma tylko numer który jest odpowiednikiem polskiego REGON-u.
Będę wdzięczna za odpowiedź.
Z poważaniem,

Sylwia

  • Wydaje mi się, że wystarczy zwykłe zaświadczenie lekarskie stwierdzające okres niezdolności do pracy. Wypisywałem takie cudzoziemcom – w języku polskim.
  • W moim gabinecie jest możliwe wypisanie zwolnienia w języku angielskim, co zmniejsza koszt tłumacza przysięgłego.

Aktualizacja.

Ale

irlandzcy Pracodawcy honorowali już kilkakrotnie takie wystawione przeze mnie zaświadczenia ZUS-ZLA

Zapraszam do komentarzy i opisania swoich doświadczeń w tej konkretnej sprawie.

Tagi: l4, medycyna, Medycyna podróży, Zdrowie I Uroda, zwolnienia lekarskie, zwolnienie, zwolnienie lekarskie

1.

AVE CHRYPA - czyli, jak zarządzać współczesną firmą

16:10, tomasz_ch , być szefem
Link Dodaj komentarz »
środa, 09 lipca 2008
Sukces to ulotne uczucie szczęścia
16:01, tomasz_ch , Mądrości cesarza
Link Dodaj komentarz »
… mam zwolnienie, ale ja chcę do pracy – wysokość zasiłku

  • niezdolność do pracy jest wynikiem bójki albo innego umyślnego przestępstwa lub wykroczenia potwierdzonego wyrokiem sądu
  • zwolnienie jest spowodowane spożyciem alkoholu (wtedy za pierwsze 5 dni zwolnienia nic nie dostaniesz)
  • sfałszujesz zwolnienie lekarskie lub wykorzystujesz je niezgodnie z przeznaczeniem, np. zamiast kurować się, pracujesz

Turbootylia - bloog.pl

Kroki Pracownika

Masz grypę → idziesz do lekarza tu upewnij się iż posiadasz druk RMUA od pracodawcy jest dowodem twojego ubezpieczenia → następnie w ciągu 7 dni wyślij zwolnienie lekarskie tzw L4 do pracodawcy lub dostarcz przez osobę trzecią , po terminie 7 dni otrzymasz zasiłek chorobowy pomniejszony o 25%→ zwróć uwagę czy na druku L4- masz napisane, że masz leżeć czy możesz chodzić ???   do 33 dni ( 14 dni ) zwolnienia lekarskiego płaci pracodawca wynagrodzenie chorobowe , od 34 dnia (.

Praca za granicą

I o szczególnym charakterze (zamieszczamy go powyżej),
ma okres pracy w szczególnych warunkach lub szczególnym charakterze wynoszący co najmniej 15 lat,
porównanie lokat
andrzej 2008-06-17 13:55:29
skomentuj (0)


Co dziesiąte zwoleninie fałszywe
Zasadność co dziesiątego zwolnienia lekarskiego jest podważana przez ZUS. Lekarzy wystawiających zwolnienia prawie nikt nie kontroluje. Pracodawcy rzadko występują do ZUS o skontrolowanie chorego pracownika, informuje "Gazeta Prawna".

Jak pisze "Gazeta Prawna" dzięki zmianom w systemie wystawiania zwolnień lekarskich ZUS pracodawcy i ubezpieczeni mogliby zaoszczędzić nawet 500 mln zł rocznie. Obecnie system orzekania o niezdolności do pracy i kontroli zwolnień jest niewydolny. Wprawdzie ZUS kontroluje niemal co szóste zwolnienie, ale robi to zwykle dopiero, kiedy przejmuje wypłatę świadczenia chorobowego. Praktycznie poza kontrolą pozostaję okres otrzymywania przez pracowników wynagrodzenia za czas choroby (do 33 dni w roku) oraz lekarze wydający zwolnienia.

W ubiegłym roku ZUS uznał, że co dziesiąta osoba przebywająca na zwolnieniu.

Blog Tempee


Byłbym nawet może i dłużej na dworze, ale jest zimno.
Miałem złamaną nogę i chodzę jeszcze z kulami. Z dwoma kulami dalej zajdę i tak noga nie boli, jak z jedną kulą.
Po drodze spotykam znajomych i z niektórymi zamieniam po parę zdań. Zawsze to kontakt z ludźmi.
Jutro do ortopedy i pewno dalsze zwolnienie lekarskie.Komentarzy: 1 Poniedzałek. 2012-03-12

Eksperymentalnie

14:31, szszyszka
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 09 lutego 2012
Jak w jakimś błędnym kole.

Mam zwolnienie lekarskie,ale także dziwną wiadomość od mojej przełożonej,,żebym nie ściemniała''.Teraz rozumiem dlaczego wiele osób po zwolnieniu lekarskim nie wracało już do pracy. Szczerze to sama się boję.Jak pomyślę,że wrócę i dostanę w cztery litery to mi już w żołądku skręca. Potrzebuje przepracować tam jeszcze ze 2-3.

PODRÓŻ W CZASIE

NARKOTYKI, ALKOCHOL, KRADZIEŻE I DROBNE PRZESTĘPSTWA CO TO MIAŁO NA CELU NIKT DO DZIŚ NIE DO KOŃCA MOŻE WYJAŚNIĆ. ALE I TEN ETAP ZOSTAWIŁ NA OSOBNKU TRWAŁE ŚLADY. AŻ W KOŃCU NADSZEDŁ CZAS NA WYŻSZE STUDIA ŻYCIA. LEKARZE, BADANIA NO I ZUS. PRZEZ TEN OSTATNI ZACZEŁY SIĘ TERAZ PRAWDZIWE KŁOPOTY. NADSZEDŁ CZAS KOLEJNEJ KOMISJI LEKARSKIEJ O PRZEDŁUŻENIE RENTY A ŻE ZAŚWIADCZENIE POTRZEBNE BYŁO DO PRACY BYŁ TO PUNKT ZWROTNY W ŻYCIU BARDZO JUŻ WTEDY ZESTRESOWANEGO I NERWOWEGO DWUDZIESTO PIĘCIOLATKA. PO ODBYTEJ KOMISJI LEKARSKIEJ I PO OTRZYMANIU WSZYSTKICH ZAŚWIADCZEŃ Z ZUS-U MŁODY ZAGANIANY FACET DOSTARCZYŁ PAPIERY DO ZAKŁADU PRACY. JAK SIĘ PÓŹNIEJ.Się w szpitalu gdzie okazało się że jego jelita nadają się do uwunięcia no i wycieli mu kawał jelit i na dobrą sprawę leczenie trwa do dziś.No i znalazł się na długim zwolnieniu lekarskim po którym niestety praca na poczcie sie skończyła ponieważ jego stan fizyczny nie pozwalał na dźwiganie ciężkich toreb z listami a pozatym zwolnienie przekroczyło dozwolony czas.Rodzice staneli przed wyborem albo sprzedać samochód albo działkę ponieważ przez tą sytułację wpadliśmy w dół finansowy.Sprzedali jednak samochód bo to potem łatwiej kupić niż działkę i dom,i dzięki bobu że tak zrobili a nie na odwrót.No i już od tamtej pory jesteśmy trójką.