O czym chcesz poczytać na blogach?

Zwolnienie dyscyplinarne

Polska Grupa Independent Workers Union w Dublinie

Ogólnie dostępnych (również na stronach internetowych samej spółki Lionbridge).

Zarząd spółki Lionbridge wystosował do związku zawodowego działającego na terenie firmy pismo z prośbą o zgodę na rozwiązanie umowy z przedstawicielem związku. Związek odpowiedział niezwłocznie dając odpowiedź odmowną, ze względu na brak jakichkolwiek dowodów, które uzasadniałyby zwolnienie dyscyplinarne przedstawiciela związku. Jednak zarząd spółki nie ustosunkował się do tego pisma i wręczył Jakubowi G. rozwiązanie umowy bez wypowiedzenia podpisane przez prezesa spółki.

W przewidzianym w ustawie terminie, Jakub G. złożył pozew do Sądu Pracy przeciwko swojemu byłemu pracodawcy, domagając się przywrócenia do pracy na poprzednich warunkach i wypłacenia.

Homo sum - bloog.pl

Się o jakiejś sakramenckiej godzinie, no może poza typowymi skowronkami, ale zauważ, że będzie nam łatwiej wstawać, jesli zakończymy naszą działalność nie o 21 czy 1 w nocy, a np. około 23.  A moze kupimy sobie pieska, to Cię zmotywuje do codziennego wstawania raniutko, aby wyjść na spacerek?

Cieszę się, że nasza kuchnia znowu jest jak nowa, ale podtrzymuję dyscyplinarkę dotyczącą smażenia czegokolwiek na gazie. Zresztą i tak nie mamy patelni, więc problem sam się rozwiązał;) Teraz pozostała jeszcze kwestia zakupu okapu i kuchni elektrycznej - to w piątek, a wcześniej telefon i internet. Wprawdzie dojdą dwa kolejne rachunki do płacenia, ale przynajmniej będziemy mieli komfort uzżtkowania internetu w bardziej normalny sposób niż.

W sprawie dyscyplinarki będzie odwołanie. Ja natomiast poszukam trochę informacji o kuchniach elektrycznych.

komentarze (0) | dodaj komentarz

Do mistrza smażenia na gazie

niedziela, 26 października 2008 21:35
Kochanie, to się musiało zakończyć zwolnieniem dyscyplinarnym, a przedtem naganą z wpisem do akt. Zapewne to chwilowo uniemożliwi.

koniczynka_82

Będą wydzwaniać do sekretariatu głównego a tam kadrową szlak będzie trafiał. Owej pani sprawa się upiekła (bo nie wiem nic na ten temat żeby ktoś zwrócił na to uwagę). Ulotki będą poprawione ręcznie przez Samorząd Uczniowski. Fajnie co nie ? A mnie ganiają za byle gówniane literówki i robią z tego wielkie halo. Raz przecież usłyszałam sugestię że jest to podstawa do zwolnienia dyscyplinarnego... ręce opadają.

14:09, koniczynka_82 , przypadki w pracy
Link Komentarze (1) »
czwartek, 15 lutego 2007
jeszcze tylko jeden.

Na rozstaju dróg Kryminalnych! - Onet.pl Blog

- Co mu za to grozi? – zapytała z przejęciem. Brodecki pomyślał chwilę, a potem usiadł na skraju biurka i spojrzał na nią.

- Kilka ładnych lat za kratami… no i oczywiście dyscyplinarne zwolnienie z zawodu. – odpowiedział powoli. Kobieta ciężko westchnęła.

- Czyli żałujesz…?  - bardziej stwierdził niż zapytał.

To nie jest porno strona

Zajmowali starzy brodaci mężczyźni stukający w klawiatury komputerów, zaś jedynym dodatkiem była młoda blondynka parząca kawę i spinająca dokumenty.
Prawdziwa rewolucja miała nadejść dopiero później, gdy jeden z księgowych zakłócił harmonię, beztrosko zachorowując na serce. Biuro z pewnością wytrzymałoby tydzień lub dwa w zubożonym zespole, ale niemal półroczne zwolnienie lekarskie mogło doprowadzić do katastrofy. Szukanie zastępstwa było zbyt czasochłonne i w końcu pan Mayers, pożegnawszy się z prestiżem poprosił panią Margaret o przejęcie obowiązków chorego. Kiedy jej praca okazała się staranniejsza niż ktokolwiek mógł podejrzewać, zwierzchnik poczuł że jego serce również odmawia współpracy. W jednej minucie zawaliły się.Dawny przełożony przyjmował juz gościa. Zapewne niespodziewanego, co dało się wywnioskować spoglądając na pistolet przylegający do skroni najważniejszej osoby w przedsiębiorstwie. Z drugiej strony spustu znajdował się dawny pracownik logistyki, który mógł dorobić się niemałej fortunki na fałszywych fakturach, gdyby pan Mayers nie odkrył tego występu, co doprowadziło do dyscyplinarnego zwolnienia. Na widok tej pretensjonalnej sceny zemsty księgowemu rozbłysły oczy. Bezpardonowo oświadczył zamachowcowi, iż jego niedoszła ofiara jest ofiarą głównie w sensie matematycznym, co oznacza, że nie wykryłaby ona nawet najbardziej oczywistej nieprawidłowości finasowej. Pan Mayers obciążył się więc odpowiedzialnością za obecną sytuacje przestępcy,.