O czym chcesz poczytać na blogach?

Zużycie prądu

Blog begbonianin1

   Muszę się Wam przyznać do czegoś. Trochę nakłamałem, tak naprawdę ten system działa
u mnie już od miesiąca. Jeden dzień paliłem w piecu, a drugi grzałem prądem, i tak na zmianę,  w ten sposób mogę porównać zużycie. Jak już pisałem, zużycie ekogroszku na dobę wyniosło około 14,45 zł.
Zużycie prądu, to około16 zł na dobę. W obu przypadkach , temperatura w domu wynosiła średnio 22 stopnie. 1,55 zł przez cały miesiąc, to jakieś 36,50 zł różnicy. Czy zatem.

Ekogroszku na trzy dni, to daje 17 kg dziennie. Czyli 0,017t x 850 zł =14,45 zł/doba. Teoretycznie więc, powinienem zużyć około 50 kW na dobę (w drugiej taryfie), a to oznacza, że mogę grzać około 4,5 godziny dziennie. Poczekam kilka dni i wyciągnę średnią zużycia prądu.
Zapraszam do obstawiania wyników.

Komentarzy: 0 Notka 3

vestafox - Onet.pl Blog

Na energię do ogrzania. Kolektory takie działają jak baterie, więc nawet po zachodzie słońca, woda jest podgrzewana.
Ogólnie instalacje elektryczne są obecnie tak planowane, by ograniczyć zużycie energii, której braki możemy zacząć już odczuwać w 2016 roku. Przede wszystkim zmienia się to, jakiego rodzaju oświetlenie stosujemy, coraz więcej osób sięga po oświetlenie energooszczędne, klasyczne żarówki wychodzą już praktycznie całkowicie z obiegu i produkcji. Staramy się również ograniczać zużycie prądu przez inne urządzenia elektryczne, tak abyśmy nie musieli z nich rezygnować. Wzrastająca świadomość ekologiczna, oraz rosnące zapotrzebowanie na energie powoduje że stajemy się na tą kwestie coraz bardziej wyczuleni. Im mniejsze zużycie energii tym mniejsza emisja.

piotr kalinowski - Onet.pl Blog

Tym aby premier założył dzisiaj granatowe slipy
- niech wyłączy w domu żarówkę! 

 T
u miliony widzów gasiło by na chwilę światła, a w elektrowniach sprawdzano by o ile spadło w Polsce zużycie prądu. 
 
Drugie pytanie mogło by być o kolor tychże   i znów światła by gasły 

Livin' another way - Onet.pl Blog

Prokreacyjnych oraz przedłużenia średniego czasu trwania małżeństwa. Takie działania mają również inne pozytywne skutki – mianowicie w społeczeństwach, gdzie większość ludzi żyje w związkach jest mniejsza liczba gospodarstw domowych na liczbę ludności, do tego zużycie prądu, gazu itd. jest mniejsze. To rozwiązałoby wiele problemów. 
Wielkie czarne pudło ma pewien plus – o której go nie włączysz zawsze ma ci coś do pokazania. W przeciwnym wypadku należy podjąć wysiłki w celu filtracji niechcianych treści. Ale w zaistniałej.

Ekologia to konieczność! Bez naszej planety nie przeżyjemy! - Onet.pl Blog

.

________________________________

SPOSOBY OSZCZĘDZANIA ENERGII

 

  Nie wkładaj gorącego jedzenia do lodówki, bo zwiększa to zużycie prądu potrzebnego do ochłodzenia. Oszczędzisz na rachunkach.


 

  Pierz w pralce.

M.K.

Zaspokojenie tej chęci sytuacja zawodowa, to jeździł z dziadkami, którym dokupienie jednego biletu ulgowego nie robiło większej różnicy w portfelu. Wszak sami podróżowali za darmo. A że każdego dnia oszczędzają jak się da na podstawowych dobrach życiowych, typu nadmierne zużycie prądu, czy wody - to te kilka złotych zostawiali w dworcowej kasie wręcz z przyjemnością. Minęły jednak lata, ja podrosłem, koleją jeździłem nadal - choć już trochę mniej. I przez długi czas nie zastanawiało mnie, dlaczego wygląda ona tak, a nie inaczej.