O czym chcesz poczytać na blogach?

Zużycie paliwa

Piece co

Uniwersalną konstrukcję, że można w nich spalać praktycznie wszystko. Są przeważnie robione ze stali, aby powierzchnie grzewcze były gładkie i nie osadzały się na nich sadza i pył.
Eksploatując kocioł na paliwo stałe, trzeba pamiętać o regularnym uzupełnianiu paliwa, aby nie dopuścić do całkowitego wygaśnięcia i wychłodzenia paleniska. Powtórne uruchomienie jest bowiem pracochłonne i związane ze spadkiem jego sprawności. Ponieważ drewno spala się stosunkowo szybko, zaleca się wyposażenie instalacji grzewczej w zasobnik.Dolnym. Jego sprawność jest wtedy wyraźnie wyższa niż urządzenia ze spalaniem górnym przeznaczonym do spalania przede wszystkim koksu i węgla. Kotły ze spalaniem dolnym mają dwa lub trzy ciągi spalinowe, dzięki czemu jest możliwe dopalanie cząstek paliwa. W rezultacie zużycie paliwa i emisja zanieczyszczeń do atmosfery są mniejsze. Inaczej niż w kotłach ze spalaniem górnym, w których niedopalone cząstki ulatują wraz z dymem do komina. W kotłach ze spalaniem dolnym, poprzez dozowanie ilości powietrza dopływającego do paleniska, można.

Blog pawel792

blog motooto.com.pl 2009-09-06
Czy rosnące ceny paliw na stacjach nie doprowadzają się do szału? Zapewne tak ile można podnosić cenne paliwa, a rząd planuje kolejne podwyżki! Doprowadziło mnie do takiego stanu, że postanowiłem oszczędzać na paliwie. Oczywiście nie przestałem jeździć, ale zastosowałem kilka udanych technik.

dodajdo.com

Rower:
Używam teraz do większości.
Opony:
Sprawdzaj ciśnienie i zadbaj, żeby było właściwe przeciwnym razie spalisz więcej paliwa i szybciej zużyjesz opony. Oszczędność kilka zł

Prędkość:
Jedź, że stałą prędkością nie dodawaj nagle gazu powoduje to podwójne zużycie paliwa.
Oszczędność od 5 do 10 zł.

Czerwone światło:
Gdy widzisz czerwone światło puść pedał z gazu i włącz bieg na luz.

Korki:
Wystrzegaj się kroków, jedź nawet trochę dłuższą trasą, ale omiń korek.

CAFEBRUYERE's BLOG

Wnętrze nowej Toyoty Verso S

Pod maską nowego autka ze stajni Toyoty mruczą 1.3 litrowy silnik benzynowy o mocy 99 KM oraz 90 konny diesel 1.4 litra o oznaczeniu D-4D. Jak zapewne łatwo się domyśleć obie te jednostki mają zapewnić temu sprytnemu autku niskie zużycie paliwa dodatkowo zwiększające atrakcyjność jego zakupu przez młode początkujące rodziny. Tak więc silnik benzynowy jak wynika z danych producenta zapewnia zużycie paliwa na poziomie 5,5 l/100 km, natomiast jednostka wysokoprężna 4,3 l/100 km.

Obie wersje silnikowe.

Blog DawidMZ251

Honda NS-1 2009-12-01 Moim nowym nabytkiem jest Honda NS-1. Kupiona w Radomiu 11 listopada 2009r.

Rocznik 1996 r.
Kategoria Sportowe
Pojemność 74 cm3
Moc 18 KM
Zużycie paliwa 4.50 l/100km
Pseudo NSka
Silnik: Lubi wysokie obroty. Zwłaszcza od 7tyś do 11tyś obr/min. Wtedy przyspieszanie jest najlepsze.

Komentarzy: