O czym chcesz poczytać na blogach?

Zrozumieć tekst zrozumieć człowieka

Po drugiej stronie czyli tam gdzie jest niebo - Onet.pl Blog

Swojego życia,każda z nas weszła w nową dla siebie sytuację, w nową rodzinę, gdzie wszyscy mieli już swoje miejsca i musi znaleźć tam takie i dla siebie. Trudno jest zrozumieć obce dziecko, partnerowi trudno jest zrozumieć nas, bo to przecież z kolei jego dziecko i nie umie wczuć się w nasze emocje. Niestety ale dziecko partnera zawsze jest.

Na pierwszym planie. Nie chciałbym nigdy usłyszeć zarzutu, że zepsułam mu relacje z dzieckiem, coś zawaliłam. W końcu przecież nie jestem matką, jestem gorszym gatunkiem człowieka, nie wiem co czuje się będąc rodzicem. Nie mogę tego wiedzieć dopóki nie przejdę na drugą stronę. Wiec po prostu zawierzam mu, że wie lepiej.

Ludzi. Do tej pory jesteśmy oczarowani. Doznaliśmy tylu wrażeń artystycznych i duchowych,że długo w noc musiałam układać to sobie jeszcze w głowie. Niby nic, niby proste teksty, niby zwyczajny człowiek, a tyle treści. Przede wszystkim szacunek do słuchacza, do widowni, do wszystkich nas, którzy tam się znajdowali.Nie wiem jak on to robi ale.

Trzynastka z poezją

oczywistą ironię. Przyznaje się do tego, że modlitwa sama do niego lgnie, tak jak do każdego starszego człowieka, któremu w oczy zagląda śmierć, a pewność dotycząca tego, że po niej nie ma już nic, wygrywa z myślą, że „mogą się mylić, a w piekle nie jest pewnie.Zabiegi tłumacza, ale wydaje mi się, że w dużej mierze jest to jego podejście do czytelnika, który nie potrafi odczytać obcych kulturowo aluzji): „Natomiast narzucanie tekstowi z zewnątrz jakichś cech, które uważa się za nieodzowne, żeby Polak cokolwiek skumał (...), świadczy o sporej dozie protekcjonalizmu w stosunku do czytelnika, że.

Do takich krzywd.

 Tej poezji nie poleciłabym każdemu. Jest ona bardzo pochmurna i niełatwa. Nie każdy może ją zrozumieć, pomimo tego, że Sebyła pisze naprawdę interesująco i prawdziwie. Widać u niego wahania czy Bóg istnieje, z drugiej strony – poeta potrzebuje wiary w Jego.

Śmiała się, okradając ludzi ze złudzeń.


Edyta Górniak "List"

Bo chciałam coś napisać. Ale nie miałam pomysłu na notkę. Tekst poniekąd adekwatny do mojej sytuacji.
A tak w ogóle to jest dobrze. Uwielbiam te momenty, w których wydaje mi się, że go kocham. W których jestem.
Co jest teraz. I dobrze mi z tym.
Nie chcę pisać o T. Nie chcę pisać o tym, że nie umiem pokochać.  Ale przecież to nie moja wina... Boli, gdy ktoś nie potrafi zrozumieć. Ale ja nie oczekuję wcale zrozumienia. Nie oczekuje pomocy. Nie jestem egoistką. Chce pomagać innym. Lubię pomagać innym. Cudze problemy bywają czasem ważniejsze,.Prawdziwy? Z resztą. Co mnie to obchodzi. Dziwna jestem tylko sam na sam ze sobą. I w momentach skrajnej głupoty, podczas której zwierzam się ludziom...
Drugiego człowieka naprawdę nie można poznać całkowicie.
Chyba nie powinnam była tego tu pisać...  Ale co mnie obchodzi, co o mnie myślicie...
Ja chcę biały.

Blog odrey1984

Feel'omania 2010-02-12 Kiedy wybuchła Feel’omania starałam się zrozumieć co autor miał na myśli?!
Oto moja próba interpretacji jednej ze zwrotek i refrenu oraz końcowe wnioski.
Dodam, że twórczość tego zespołu.„Myśli sobie” wskazuje na bohatera romantycznego, a przypomnijmy sobie bohaterów epoki romantyzmu, nie kończyli oni zbyt dobrze; zwraca się tutaj do ów człowieka, że jest słaby i każe mu patrzeć, choć wybiegając już do następnego wersetu myśli zupełnie coś innego.

A w myślach: Poczuj się swobodnie, - jeszcze raz go zaprasza, czyli bardzo mu zależy.

przy mnie bądź, aaa, przy mnie bądź.

Tekst piosenki jest o homoseksualiście, który cierpi na depresję i jest alkoholikiem. Ewidentnie zbłądził w życiu duchowym, ponieważ zaczyna odwoływać się do.

W poszukiwaniu prawdy - Onet.pl Blog

Zdaję sobie sprawę, że wielu osobom ciężko jest w „kilku komórkach” zobaczyć człowieka i przypisywać mu równe prawa co już urodzonemu i w pełni rozwiniętemu dziecku. W przypadku aborcji, przy której także pojawiają się debaty, czy płód jest.Jest jednym z tych obszarów nauczania Kościoła, który jest najszerzej odrzucany przez osoby wierzące. Mając przed oczyma dramaty bezpłodnych małżeństw, ciężko jest zrozumieć dlaczego Kościół jest tak okrutny i chce pozbawiać je szansy na potomstwo. W kilku kolejnych tekstach spróbuje to wytłumaczyć, poruszając problem zapłodnienia pozaustrojowego od różnych stron, pokazując że argumenty przeciwko in-vitro wcale nie są natury.

Herbata z Vainillą, czyli moje przemyślenia i opinie - Onet.pl Blog

Jeszcze sama wątpiłam w swoje możliwości? Budujące uczucie. Mam dzięki nim niesamowitą siłę do podejmowania nowych wyzwań. MOGĘ WSZYSTKO! Uśmiecham się, pisząc ten tekst, jak dawno się nie uśmiechałam. Poczułam niesamowitą chęć walki o siebie, o plany, o przyszłość. Nikt przecież za mnie tego nie zrobi. Dziwnie się czuję, gdy.

Się wyboru. Nic nie jest jednoznaczne,chociaż czasem takie się wydaje.
Życie może być łatwiejsze z zamkniętymi oczami, jednak można wyciągnąć błędne wnioski lub zrozumieć coś zupełnie inaczej. Czy to miał na myśli Wielki Artysta, kiedy tworzył jedną z moich ulubionych piosenek?

Że dałam komuś nadzieję na zmiany lub siłę do działania, to będzie znak, że nie poukładałam tego aż tak bardzo beznadziejnie. Chwytać dzień i żyć dla drugiego człowieka –może da się z tego zrobić jakąś ideologię i przepis na życie?

Tymczasem poszukam.

Zapiski Papisty

Najmocniejszy zrąb. To jej rdzeń i siła. Otóż tego, co naród polski wniósł w rozwój człowieka i człowieczeństwa, co w ten rozwój również dzisiaj wnosi, nie sposób zrozumieć i ocenić bez Chrystusa. „Ten stary dąb tak urósł, a wiatr go żaden nie obalił, bo korzeń jego jest Chrystus” (Piotr Skarga, Kazania.

 
3b. Jeśli jest rzeczą słuszną, aby dzieje narodu rozumieć poprzez każdego człowieka w tym narodzie — to równocześnie nie sposób zrozumieć człowieka inaczej jak w tej wspólnocie, którą jest jego naród. Wiadomo, że nie jest to wspólnota.

Mój blog do takich nie należy. Choć interesuję się filozofią, trudno mi uznać się za jej konesera i znawcę. Trudno przeprowadzić mi specjalistyczną analizę czytanego tekstu filozoficznego - mogę pisać tylko o tym, co myślę i czuję pod wpływem jego lektury.
Nie wiem w zasadzie, jak.