O czym chcesz poczytać na blogach?

żółwie

°¤o,¸¸¸,o¤° Żółwie °¤o,¸¸¸,o¤°

Ulubionym siedliskiem tych gadów są stepy, busz, półpustynie i sawanny. Zamieszkujące chłodniejsze rejony zimują na lądzie zagrzebane w ziemi.
Pokarm 
Żywią się przede wszystkim różnymi roślinami, w tym kwiatami, soczystymi owocami, a nawet kaktusami. Zjadają też drobne zwierzęta jak dżdżownice, ślimaki, owady, czasem padlinę.
Występowanie 
Strefa ciepła i umiarkowana wszystkich kontynentów oprócz Australii i Nowej Gwinei.
12:14, bad_angel_99
Link Dodaj komentarz »
Żółwie błotne

Żółwie błotne

 

Żółwie błotne, żółwie słodkowodne (Emydidae) – rodzina gadów

Blog MaryAnning

1112131415
16171819202122
23242526272829
30

Księga gości
 
O mnie
MaryAnning
Słówko o mnie
Uwielbiam grać na gitarze, czytać powieści sience-fiction, oglądać 'Star Wars' i 'Flasha Gordona" oraz kolekcjonować żółwie. ;-)
Zobacz mój profil

Godzilla

W akfarium
-w ciężkich przypadkach podanie antybiotyku.


rany

objawy;
krwawiąvy punkt na ciele

przyczyny:

-zbyt duża ilośc zwieżąt w akwarium,
-bujka o pokarm lub w okreśe godowym,
-nieszczęśliwy wypadek
leczenie

-przełożenie żółwia do sychego akwarium,
-dezynfekować ranę
-użyć zasybki do ran.
Rozmnażanie żółwi

Rozmnażanie żółwi jest dosyć trudne. Niektóre osoby twierdzą że poprawne rozmnażanie żółwi w warunkach domowych jest niemożliwe ,a inne osoby że nożna je rozmnażać tylko trzeba się na nich znać .
Mimo wszystko da się rozmnażać żółwie, ale trzeba wziąć pod uwagę że to bardzo trudne...O tym właśnie w tym dziale. Rozmnażanie żółwia to trudna czynność, żeby to się powiodło należy zapewnić im odpowiednie warunki i od pary dobrać osobniki zdrowe i dojrzałe.
Samiec czy samiczka?

PŁEĆ ŻÓŁARozpoznawanie płeć żółwia jest dosyć łatwe i proste.
samiec

-dłógie pazury

-dłógi cienki ogon

-dłuszsza głowa

-mniejszy od samicy w tym samym wieku

-bardziej dachowaty panceż

-bardziej na nim widać wzorki

samica

-krutkie pazury

-kruciutki gruby ogon

-bardziej.

etc

najbardziej mi szkoda w tej całej historii żołwi, później siebie i czasem sąsiadki.

Z sąsiadem wiadomo, jakim chujem by nie był, to i tak trzeba go kochać, tak na wszelki wypadek. Sąsiadkę tym bardziej.

Bo mam totalnie, ekstramalnie dziwną sąsiadkę, Lucynkę, która mieszka na trzecim piętrze, a nawet przez nią ja cierpię, nawet na ósmym piętrze się wkurwiają, na dziesiątym też. Nie wspominając o tych, co mieszkają najbliżej Lucynki. I już nie chodzi o to, że Lucynka ma żółwie, i jak się tylko ciepło robi, to biegnie z koszykiem pełnych żółwi, wyprowadza je pod blokiem, i nawet się Kora, pies sąsiadki spokojnie nie może odlać, bo ta krzyczy na psa, że uwaga, tu jej żółwie biegają. I jeszcze właścicielce psa zwraca uwagę, że psom tu srać i lać nie można przecież, bo znak stoi. Że zakaz srania psom.


No więc żółwie przy tym, co się dzieje u niej na chacie, to fakt, mały pikuś. Już ją wrzeszczącą po blokiem, że o Matko Boska, jeden żółw jej uciekł, nie ruszać się wszyscy w promieniu dziesięciu metrów, można to ścierpieć. Ale ta baba ma inne też hobby, Lucynka lubi zbierać śmieci. Ona.

Zwierzęta - Onet.pl Blog

Ziemi.Wydaje się zaskakujące, placzego te powolne i prymitywne zwierzęta przetrwały setki milionów lat i przeżyły nawet wielkie wymieranie gatunków w końcu ery mezozoicznej, kiedy gineły zwierzęta bardziej od żółwi rozwiniete.

 >Żółwie lądowe, żółwiaki i inne<

 Do żółwi lądowych zaliczny obecnie 16 gatunkó żyjacych w Afryce, Europie, Azji i obu Amerykach. Zbliżone wyglądem do żółwi słotkowodnych, różnia sie od nich masywnym wysklepionym pancerzem i zrośnietymi palcami bez płony pławnej. Wszyskie należą do zwierząt roślinożernych i są wyjatkowo długowieczne. Ponieważ żółwie te są bardzo powolne, a ich mięso uznaje się za przysmak, przez dlugie lata stanowiły łatwy obiekt polowań, co doprowadzilo je na skraj zagłady. Wszystkie zostały objęte mięczynarodową ochroną.

 Znanym żółwiem lądowym jest żółw promienisty, nazwany tak z powodu ubarwienia. Na niemal czarnym pancerzy ma on rysunek zlożony z żółtych promieni rozchodzących sie po centrum każdej tarczki.

 W czasach historycznym był przewożony na inne wyspy, jako zwierzę hodowlane na prowiant dla żeglarzy. Do żółwi lądowych zaliczamy też słynne żółwie z wyso Galapagos. Kiedyś znano 15 gatunków tych gadów, lecz na wielu.

WTF blog

Wpisu

Komentarze:
(2) Pokaż komentarze do wpisu „W 5 minut dookoła świata”
Tagi:
 • podróż
Kategoria:
 • montaż dnia
Autor(ka):
satjez
Czas publikacji:
czwartek, 05 stycznia 2012 16:10

Opcje

 • Przejdź do wpisu „W 5 minut dookoła świata”
 • Dodaj komentarz do wpisu „W 5 minut dookoła świata” i/lub któregoś z (2) komentarzy
 • Idzie długi weekend

  

   

  Te przybijające sobie piątkę żółwie morskie wiedzą o czym mówię.

 • Nasze panfu - bloog.pl

  Przyjęła moje zaproszenie, ponieważ bardzo chciałam się dowiedzieć więcej szczegółów na temat Pokopetsów. Sądzę, że Wy też chętnie się dowiecie czegoś więcej o nowych mieszkańcach naszej wyspy! :) Eloise, chciałam Ci powiedzieć na początek, że uważam pomysł urządzenia sali dżunglastycznej dla Pokopetsów za absolutnie wspaniały! Połączenie sali gimnastycznej z dżunglą to genialny pomysł. :D Pokopetsy na pewno będą bardzo zadowolone.

  Dziękuję, Ella. Masz rację, też myślę, że Pokopetsy będą w siódmym niebie! ;) Żółw Helmet najbardziej będzie lubił zjeżdżać na zjeżdżalni i wspinać się po drabinkach. Żyjąc w swoim środowisku, żółwie Helmet uwielbiały wspinać się po skałach, a potem ześlizgiwać się na swoich skorupach :D

  Wspinają się po skałach? Naprawdę? Przecież żółwie nie słyną ani z tego, że są szybkie, ani z tego ze są zręczne...

  Zgadza się, Max,ale to nie są zwykłe żółwie. Helmety są jednymi z najszybszych Pokopetsów! Uwielbiają przygody i adrenalinę! Pochodzą z wysokich gór Peru i kłusownicy na nie polowali, by zdobyć ich bardzo cenne skorupy...

  To straszne!

  To dlatego są gatunkiem zagrożonym i są tak wyjątkowe. Są to bardzo inteligentne i przyjazne zwierzęta..