O czym chcesz poczytać na blogach?

Zohan

Wilki i stworzenia mityczne, legendarne

Się wilka osób umysłowo chorych- na bazie tego można stwierdzić, że nasi przodkowie wierzyli, że wilkołactwo nie jest chorobą ciała, lecz duszy i przyczyna tej klątwy leży w umyśle. Warto wspomnieć, że wilk u Słowian był zwierzętom totemicznym i oddawano mu cześć jako strażnika lasu, co szamani skrzętnie wykorzystywali zwyczaj (wedle jednego z ruskich podań, czarownik musiał specjalnym nożem obrócić się go na pniu drzewa trzy razy, by stać się wilkiem).

18:47, white.zohan
Link Dodaj komentarz »

Wilkołak (wilkołek) w Wwielu mitologiach (m.in. słowiańskiej i germańskiej) i legendach człowiek, który potrafił się przekształcić w wilka. Był wtedy groźny dla innych ludzi i zwierząt domowych, gdyż atakował je w morderczym szale. Wierzono, że wilkołakiem można stać się za sprawą rzuconego uroku, po ukąszeniu przez innego wilkołaka. Przeistoczenie w wilka było również możliwe dzięki.

Akuku.

bo się na chmurę zbiera
sprawdź czy masz chociaż pięć złotych w kieszeni
i to co tak ważne
jak chleb słońce ziemia
ucałuj upokorzenie
i po kolei zmartwienia

21:55, bojesiebuki
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 07 października 2008

 

tak, tak, kochani.

to były fragmenty z Wertera.

o.

 

Malutkiemu dziękuję za dzisiaj ;* cholernie potrzebowałam takiego 'chill outu'.

Zohan jest zajebiaszczyyy x)

hamsy hamsy syfer syfer xD

ale śmiać się nie.

filmy- opisy , recenzje - Onet.pl Blog


23 maja 2009
Nie zadzieraj z fryzjerem
Nie oglądałam
ale słyszałam że niezły :)

 

Sandler gra rolę Zohana, znakomicie wyszkolonego izraelskiego komandosa, który chcąc zerwać z dotychczasowa profesją najpierw pozoruje swoją śmierć, a następnie udaje się do Nowego Jorku, żeby spełnić swoje życiowe marzenie – zostać 'stylistą fryzur'. Zohan usilnie stara się zamknąć swoją przeszłość, ale szybko przekonuje się, że odcięcie się od własnych korzeni nie jest to takie proste. Starają się go dopaść starzy i nowi wrogowie, jednak szybko okaże się, że nikomu nie wyjdzie na dobre zadzieranie z Zohanem. Agent Mossadu pozoruje swoją śmierć, a następnie przenosi się do Nowego Jorku, gdzie zamierza spełnić swoje największe marzenie: zostać fryzjerem.
Vampirzyca (12:45)

Blog GONIA27marca

Oczywiscie-jejku tak dawno juz nie jadlam watrobki ze glowa mala ,wiec sie nia opychalam i czywiscie jeszcze desterek -sernik z truskawkami i sosem czekoladowym a do tego 2 drinki sex on the beach i cudownie mi bylo potem rozsmieszona do lez prze pana MARCINA DANCA,naprawde uczciewie czlowiek zarobil swoje pieniadze i wszyscy bylizadowoleni z wystepu ,przed jeszcze bar ,gdzie baramanka wygladala jak dziecko za lada malai z buzia dzieciec ,oczywiscie naciaganie na drinki ,ale przeciez ja nie przyjechalam upic sie a tylko sprobowac 1 drinka i pogadac ze znajomymi .Niedziela -lenistwo do 1 w lozku ,ogladanie komedii Zohan,potem spacer i sluchanie Laury Pausini i jej utworu -It's not goodbay z fimlu "Sweet November"",potem gotowanie zupy ogorkowej i pieczenie babki cytrynowej:}

Komentarzy: 0 friday-owo:} 2008-10-17

Jednak zadzwonil telefon o 3 minuty przed 17:},czy sie ciesze:}nie wiem ,moze troche ,ale nie jestem pewna ,zreszta zobacze co.