O czym chcesz poczytać na blogach?

Zofia nałkowska granica

Fotos by Karolaa13

“Istnieje pewna granica,
za którą nie można przejść,
za którą przestaje się być sobą.”

Zofia Nałkowska, Granica

Blaski i cienie kobiecości

Wyjechać na misje do Kamerunu i w Warszawie ma specjalne szkolenie. Siostra Alina to chuda wysoka 30-letnia kobieta w białym habicie i czarnym welonie. Wesoła do granic możliwości. Z uśmiechem do granic możliwości. Uwielbia ciasto i kawę.
- Przyszłam do was na kawę i ... przyniosłam filiżanki. Wy tylko." To, czym jesteśmy dla ludzi, jest ważniejsze niż to, czym jesteśmy we własnych oczach. "
(Zofia Nałkowska)
.

..:: popiół i diament ::.. - Dziedziniec - bloog.pl

Kobiet założona przez Manuelę Gretkowską jest jednak najlepszym dowodem, że nie wszystkim kobietom śpieszy się do polityki. Poparcie dla tej partii waha się w granicy błędu statystycznego - poparcie zarówno kobiet jak i mężczyzn. Aż boję się pomyśleć jaki poziom osiągnęłaby kultura polityczna, gdyby.

Na materace - to był już tylko produkt uboczny tego olbrzymiego przedsiębiorstwa państwowego, przynoszącego w ciągu lat nieobliczone dochody."
Zofia Nałkowska  Medaliony  (z opowiadania: Dzieci i dorośli w Oświęcimiu)Wiadomości ze szkoły

Człowieka, Rzecz czarnoleska, Colloquium niedzielne na ulicy, Stefan Żeromski Przedwiośnie, Maria Kuncewiczowa Cudzoziemka, Zofia Nałkowska Granica, Franz Kafka Proces,  Witold Gombrowicz Ferdydurke, Dzienniki, Bruno Schulz Sierpień, Sklepy cynamonowe, Ulica krokodyli