O czym chcesz poczytać na blogach?

Zofia kossak

anonimowiec blog

Potrzeb notki przyjmijmy, że jest to zdanie o wartości logicznej równej: prawda. Chyba czas na przerwę... Log out...

Pozdrawiam

„Apostołowie byli ubodzy i prości, a Kościół wtedy był wielki.” (Zofia Kossak – Dziedzictwo)

anonimowiec 2004-03-16 14:05:11
skomentuj (9)


Klucze nie są synonimem wolności...
Jak miło by nie wiedzieć o kim mowa, a że zbieżność nazw jest tylko przypadkowa....

Mała Zu Wielki Szu

JEszcze Ferie! Pobywaliśmy w Górkach Wielkich, gdzie ponoć dziadek Wacław miał swoje pierwsze i jedyne kolonie (!). Jest tam takie czarowne miejsce, które nadzoruje skrzat Kacperek. Żyje tam sobie za sprawą Zofii Kossak i chętnie przyjął nas w gościne. 

 

Dzieciaki mogą swobodnie śledzić Go po góreckim dworze Kossaków zamienionym na muzeum i korzystać z warsztatów np. teatralno-rysunkowych

 

Marcin Wroński: niedziennik autora

Częściej z bandami. Co od razu rzuca się w oczy, aż 58 z nich poległo na polskim Dzikim Zachodzie, czyli na Kresach Wschodnich. Jakie rzeczy się tam działy, można sobie wyobrazić nie tylko na podstawie kresosentymentalnych powieści Zofii Kossak czy Marii Dunin-Kozickiej, ale też suchych faktów przytaczanych przez R. Litwińskiego:

Była to konsekwencja wykonywania przez policję obowiązków granicznych i walki z działalnością grup dywersyjnych. (…).

USA - Polska

.Straty finansowe .Dziure w dochodach pokryje sie z ..podatkow .Albo zaciagnie sie kredyty ( Kiedys trzeba je splacic ! ) Bledne kolo ! Bledne kolo " " Solidarnosci " , Lewicy katolickiej i niekatolickiej. Boze chron Polske. Czytam " Zlota wolnosc " Zofii Kossak. Szlachta , kosciol , magnaci - wszyscy do kupy nie dorosli do suytuacji .kazdy ciagnal w swa strone .Byla szansa na Unie Polski i Rusi .Kosciol nie dopuscil ..bo prawoslawie na Rusi!Szlachta wolala Rus widziec jako zniewolona prowincje ..