O czym chcesz poczytać na blogach?

Zodiac

CINEMATICS

Może to być nazwisko ofiary (w tej chwili do głowy przychodzi skojarzenie niekoniecznie związane z tematem, ale czy Arnie w pierwszym Terminatorze masowo nie mordował kobiet nazywających się Sarah Connor? :)) czy jej kolor włosów. Ale wyobraźcie sobie teraz sytuację, w której zabójstwa nie są związane ze sobą żadnym schematem, a jedyne co je ze sobą łączy jest to, że ich sprawca się do nich przyznaje - ba, szczyci się nimi! Taki właśnie przypadek zaserwował nam David Fincher w filmie opartym na faktach - "Zodiac"

"W San Francisco dochodzi do serii tajemniczych zabójstw. Miejscowa policja otrzymuje listy od Zodiaca, w których przyznaje się on do popełnienia 37 zabójstw, niektóre z nich również szczegółowo opisuje. Podobne wiadomości otrzymuje redakcja dziennika "San Francisco Chronicle" oraz adwokat Melvin Belli. Jest to historia pościgu za mordercą, którego tożsamości nigdy nie udało się ustalić. Historia, która do dziś pozostaje jedną z najsłynniejszych nierozwikłanych zagadek w kronikach kryminalnych San Francisco."

Brzmi fajnie, prawda? Cóż... szkoda, że na fajnym brzmieniu się skończyło. Film niby jest oparty na faktach, ale ta historia zawiera w sobie tyle absurdów, że była dla mnie naprawdę.

...about heaven and hell and all that lay between

Jest on niebywale interesujący.
Więcej »

19:13, lukebokonon , Seryjni zabójcy
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 20 czerwca 2011
Motives of Serial Killers
Popijając kawę i zajadając się wczorajszym popcornem siedziałem w fotelu przed laptopem, gdy na ekranie pojawiły się napisy końcowe filmu „Zodiac” z 2007 r. w reżyserii Finchera. Film skłonił mnie – po raz kolejny zresztą – do zastanowienia się nad motywami działania seryjnych zabójców, oraz nad tym, co decyduje, że dany człowiek zostanie seryjnym zabójcą. O ‘Zodiaku’ na pewno każdy słyszał, a na pewno większość oglądała film. Nie będę więc dziś opowiadał tej historii. Kiedyś może ją rozwinę, bo historia jest o tyle ciekawa o ile jest ogromną porażką amerykańskich organów ścigania. Motywy ‘Zodiaka’ były jasne, wielokrotnie opisywał je w swoich listach – pisał, że zabija, bo sprawia mu to.

No power in the 'verse can stop me

Noc.
jednak trcohe zal 30 minut straconego snu...
agent--orange 2002-01-17 16:09:37
skomentuj (4)


to naglowek czy temat?
**wchodzisz do pokoju Ziemia
**przychodzi AO
**wyglada na to, ze jestes tu sam(a); poczekaj chwile, a jesli nikt nie pojawi sie, przyjdz pozniej..
agent--orange 2002-01-17 18:07:40
skomentuj (3)

sweet dreams
spalam dzis spokojnie i slodko. snilo mi sie, ze sie zakochalam i jeszcze mi blogo :)
agent--orange 2002-01-21 11:00:48
skomentuj (1)

ZODIAC
"What're you thinking about?" Tom asked.
"I hate when people ask me that fucking question", I said. But I said it nicely.
"You look real intense."
"I'm thinking about goddamn Agent Orange," I said.
"Wow," he said softly. "That's what I've been thinking about."

"Zodiac" Neal Stephenson


agent--orange 2002-01-22 17:26:17
skomentuj (2)

tyle milosci
tyle milosci sie marnuje. i na mnie i ja marnuje.

jak Kasia spiewa w Futrze:
Would be.

Knight Rider: The Series || Świat Nieustraszonego - Onet.pl Blog

Że za jakiś czas będzie możliwość, aby pokazać go widzom. Jednak dzisiaj nie możemy odpowiedzieć na pytanie kiedy byłoby to możliwe.

Pozdrawiamy

Kontakt z Widzami TVP1


Tak więc dobra wiadomość dla wszystkich, istnieje dość duże prawdopodobieństwo powtórki. Czas nie jest określony, jednak będę systematycznie się wysyłała e-maile, co oznacza, że wiadomość o powtórnej emisji KR znajdziecie również na moim blogu.

Sara
1 || Add comment

23 January
Knight of the Zodiac - photos.

filmo-futrakowo

Uproszczeń. Trochę więcej sztucznego przeciągania. Trochę za dużo polityki. Jednak mimo wszystko było dobrze, a może raczej poprawnie. Morlane dylematy, brat zabija brata, przyjaciel przyjaciela i ogólnie wojna to straszna rzecz. Nic nowego, ale ogląda się przyjemnie.
Do zobaczenia, nie tylko dla fana historii.
19:57, fudark
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 29 lipca 2007
Zodiac
27.07.2007

Od razu zaznaczę, że nie jest to ten ostatni "Zodiac" tylko jakaś wersja sprzed lat kilku. I od razu odradzę wszystkim. Miał być niby thriller o ściganiu seryjnego mordercy. Miało być napięcie, miały być emocje i może nawet mieliśmy się bać. A co z tego wyszło? Tyle, że ciągle czekaliśmy na jakiś zwrot akcji, na to, że może coś się zacznie dziać.
A najlepszy był moment kiedy Sis już miała dość i stwierdziła, że idzie spać. My na to:.

Blog patrycjaimis

 
O mnie
patrycjaimis
16
,
Ustka
Słówko o mnie
zodiac mam ryby
Zobacz mój profil
Notki
2006-03-03

Zodiac i inne 2006-03-03
Mój znak zodiacu to.