O czym chcesz poczytać na blogach?

Znaki drogowe

O DROGACH I NIE TYLKO

wtorek, 09 sierpnia 2011
AUTO DLA MINISTRA

Problemy z autostradami, drogami ekspresowymi, Chińczykami, Macedończykami, Turkami ( i kto tam jeszcze te drogi u nas buduje), zawsze ta sama wymówka - bo musielismy wziąść ofertę z najniższą ceną.

W takim razie moje pytanie: Dlaczego minister od dróg jeździ porządną limuzyną:

 

a nie takim samochodem, który też jest.

Przygotowałem grę z kilkoma podstawowymi znakami drogowymi dla dzieci.

 

 

Gra jest do pobrania w pdf - tutaj,

najlepiej od razu pobrać rewers do karteczek -  tutaj. (dzięki niemu po wydrukowaniu na zwykłej kartce znaki nie będą przebijać na druga stronę).

Czyli:

 - drukujemy grę x2 (muszą być pary)

- wkładamy kartki do drukarki raz jeszcze ale odwrotnie - drukujemy rewers,

- wycinamy.

Nie polecam wycinać.

Znaki drogowe - Prometni znaki

Primul
Primul.blog.interia.pl
Notki
Znaki drogowe - Prometni znaki 2012-02-07
Znajdzie się wiele podrzędnych i pomniejszych zagadnień, z którymi również będzie związana klasyfikacja znaków.

Natomiast w literaturze fachowej możemy przeczytać*(1): „Oznakowanie dróg obejmujące znaki pionowe i znaki poziome ma na celu regulowanie i prowadzenie (kanalizowanie) ruchu oraz ostrzeganie i informowanie użytkowników dróg”. Bez wątpienia są to bardzo ważne zagadnienia, niemniej ujmują one problematykę inaczej,.

Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu

Z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 3 kl 0 "A" i kl 0 "B".

Temat spotkań to : "Bezpieczna droga do szkoły"

Rozmawialiśmy o znakach drogowych i sygnalizatorze świetlnym.

Okazało się, że dzieci znają niektóre znaki drogowe jak również zasady przechodzenia przez jezdnię. Na naszych zajęciach uczniowie kolorowali znaki drogowe oraz obrazki ostrożnego przechodzenia przez jezdnię.
.

twojkrzysztof.wordpress.com

Nie do pokonania, w wyniku którego taki ktoś będzie uczestnikiem zdarzenia. Jestem zwolennikiem wprowadzenia do kursów jazdy po matach poślizgowych, to znacznie poprawiło by przygotowanie przyszłych kierowców do uczestnictwa w ruchu.

  • Znaki drogowe
    Przejedźcie się kilkukilometrowym odcinkiem dowolnej drogi krajowej. Ograniczenie do 90 km/h to tylko teoria. Teren zabudowany, 300 metrów dalej koniec terenu zabudowanego, ograniczenie do 70-ki, zakaz wyprzedzania, niebezpieczny zakręt w.Informacja o fotoradarze, ograniczenie do 50-ki, przejście dla pieszych, odwołanie ograniczenia, ograniczenie do 70-ki…. Od ilości znaków na polskich drogach można dostać oczopląsu. Na chuj ich tyle? Dlaczego nie pójdziemy czeską drogą? Tam znaki pojawiają się tylko w miejscach, gdzie są one niezbędne. Ograniczeń nie znajdziecie przed każdym przejściem dla pieszych, informacji o niebiezpiecznych zakrętach nie stawia się przed łukami 15°, trzy domy obok drogi nie oznaczają terenu.