O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Zmywarka

Urządzenia gastronomiczne

Używanec np. w restauracjach biorą swój początek od wynalazku Josephine Cochrane z 1886 r., który niestety również wymagał ręcznego napędu. Pani Cochrane była dość majętna kobietą. Nigdy  sama  nie trudziła się myciem naczyń a zmywarkę zaś stworzyła tylko dlatego, że jej służący niszczyli cenną porcelanę.

Modele nowoczesnych zmywarek podłączone na stałe do wodociągu pojawiły się w latach dwudziestych XX wieku. Na początku zmywarki znajdowały głównie zastosowanie w większych firmach ale od lat siedemdziesiątych stały się także częściej obecne w zwykłych domach.

Usuwanie zabrudzeńtakich jak np. tłuszcz w urządzeniu takim jak zmywarka do naczyń odbywa się poprzez natryskiwanie pod dużym ciśnieniem wody o temperaturze od 35 do 65  stopni Celsjusza na umieszczone w niej naczynia.

Etapami, kolejno wtryskiwana jest czysta zimna woda (mycie wstępne grubszych zabrudzeń), gorąca woda z detergentami (mycie główne) i czysta woda (wypłukanie resztek detergentu).

W niektórych dostępnych na rynku zmywarkach płukanie odbywa się kilkakrotnie w trakcie jednego cyklu. Często ostatnie płukanie to tzw. nabłyszczanie w gorącej wodzie. W tym procesie czyszczenia zmywarka automatycznie pobiera z zasobnika płyn nabłyszczający i dzięki temu.

Fallen angels never will go to...

Wody płuczącej naczynia w sprawnej zmywarce. I oby żyła i chodziła długo i szczęśliwie. Tego jej i sobie bardzo mocno życzę.

skomentuj (1)

Niespodzianki 2008-03-21 01:33:02

Ostatnio zauważyłem, że dzieją się wokół mnie rzeczy, które mnie zaskakują. I to zaskakuja na plus. Nie tak jak to zazwyczaj człowieka zaskakuje niezapłacony rachunek sprzed miesiąca, tylko tak miło, pozytywnie. Nie dość, że dzisiaj dostałem paczkę z książkami, której spodziewałem się pod koniec miesiąca, do tego pewna znajoma para na nowo odkryła w sobie wulkan namiętności i miłości, zmywarka się naprawiła sama, ścięgna praktycznie zregenerowały - przynajmniej nie odczuwam nic, w pracy kolejny raz udało mi się ugasić pożar, to jeszcze wczoraj zawitał do mnie Misiasty i było bosko. Chyba trochę za dużo tego szczęścia na raz. Czuję, że niedługo dostanę za swoje.

Teraz jednak nie ma to żadnego znaczenia. Są niespodzianki, z których się cieszę. Oby więcej takich. Oczywiście są pewne sprawy, szczególnie pewnych osób trzecich, z którymi dziwnym trafem bardzo sympatyzuję, które wprowadzają pewne zakłócenia do sielanki. Ale liczę, że tamte sprawy też się uda rozwiązać i będzie można napawać się pełnią szczęścia.

usiak blog

Strona główna kuchnia i szkoła rodzenia :)

Mam w końcu kuchnię!!
Jeszcze nie jest wszystko skończone, nie jest podłączona zmywarka i zlewozmywak, brakuje drzwiczek do zmywarki (tzn. tego frontu meblowego) i drzwiczek do jednej szafki, ale JEST! A do tygodnia czasu myślę, że będzie już definitywnie wszystko zakończone :)

Osłabiła mnie moja mama pytaniem - po co nam zmywarka? Że przecież nie mamy pieniędzy i wogóle tyle wydatków i dziecko w drodze, a my zmywarkę kupujemy...
Ale w ten sposób rozumując - po co nam pralka? Ręcznie też można prać.
Owszem - wpakowaliśmy w tą kuchnię całą resztkę pieniedzy, ale wyszłam z załozenia, że przez najbliższe lata - nic nie będziemy w niej zmieiać - o ile coś nie nawali (tfu, tfu!).
To ma być na lata w końcu,.

mamine życie - Onet.pl Blog

Równika" - wyjście daleko poza jego poczucie obowiązku. Miałabym pewnie podobne odczucia, gdybym pewnego zimowego dnia postanowiła sprawić mu przyjemność i odśnieżyć chodnik, zanim on się do tego zabierze. Mężczyzna, kiedy wykona tak śmiały i odważny krok, oczekuje natychmiastowej pozytywnej reakcji, w dużo większym stopniu niż w przypadku „zwyczajowo" wykonywanych przez niego tradycyjnie „męskich" prac domowych.

Na szczęście nie kosztuje mnie zbyt wiele okazanie memu M. wdzięczności i uznania, jakich oczekuje. Nie ma jednak potrzeby, abym od razu mdlała z zachwytu. Zwyczajne: „O, dziękuję, kochanie, że włożyłeś naczynia do zmywarki", a do tego serdeczny uścisk i całus zwykle wystarczą. No i - co warto dodać - nie próbuję potem układać wszystkiego po swojemu w zmywarce. Po prostu staram się skupić na byciu szczerze wdzięczną, i tyle.

W końcu dotarło do mnie, że M. pragnie być moim bohaterem. Jeśli więc mogę sprawić, że poczuje się on jak bohater z powodu włożenia naczyń do zmywarki, to może następnym razem zachęci go to nawet do pozamiatania podłogi. 

No i widzicie? Tu nie ma przegranych. Wszyscy są górą.


del (14:21)

Blog Filipinki

To będzie to absolutnie(!) produkt firmy Miele. Będąc dzisiaj w mediamarkecie obejrzałam sobie około 20 różnych zmywarek i tylko tej firmy posiadają doskonały(!!!) ficzer w postaci oddzielnej szuflady do mycia sztućców. W iluż to domostwach miałam okazję zobaczyć jak wyjmowane z koszyczka widelce, łyżki i noże oblepione są wczorajszym obiadem i przedwczorajszą kolacją. Fu! I tak wychodzi na to, że trzeba je domyć ręcznie. Nonsens. Zmywarki Miele są drogie, to fakt, ale ze swojej trzyletniej przyjaźni z jedną z nich, wiem, że są rewelacyjne.
4. Opatentowana szuflada na sztućce
Tylko w zmywarkach Miele znajdziecie Państwo specjalną, trzecią szufladę na sztućce. Umożliwia ona łatwe układanie i sprawne wyjmowanie na wygodnej wysokości. Zapewnia maksimum higieny i więcej miejsca w koszu dolnym. Dzięki zastosowaniu szuflady na sztućce osiągamy lepsze rezultaty mycia i suszenia.

Kończę przygodę gosposi, nie będę już raczej zarabiać na życie, gotując w obcych kuchniach. Nie żałuję jednak, że byłam kucharką. Bardzo dużo się nauczyłam, nie tylko w temacie gotowania.
Jeśli będziesz urządzał swoją kuchnię, możesz poprosić o pomoc dekoratora wnętrz/architekta. Kuchnia będzie śliczna. Ale czy będzie w niej można szybko i.

ch@t_story - bloog.pl

Czasu nic nas już nie łączy!

Julię przeszył zimny dreszcz, ale nie pokazała tego po sobie. Podniosła filiżankę i powoli wypiła duży łyk kawy, po czym powróciła do lektury gazety.

    - Czy mogłabyś nie udawać, że nie słyszysz tego, co do ciebie mówię? - Andrzej podjął kolejną próbę przełamania pancerza, jakim otoczyła się Julia.

    - Słyszę bardzo dobrze, co mówisz... ale szczerze mówiąc, to chyba trochę przesadzasz! Jesteśmy zapracowani, mamy mało czasu dla siebie, na pewno możemy popracować nad tym, by poprawić różne rzeczy... - Julia wstała, zebrała swój talerz oraz filiżankę i zaniosła je do zmywarki.

    - Prawdę mówiąc to myślałem... o separacji... Może powinniśmy zamieszkać osobno, spojrzeć na to małżeństwo z jakiegoś dystansu...

Julia poczuła, jakby ktoś nagle podciął jej nogi. Ukucnęła koło zmywarki i zaczęła mechanicznie układać jakieś naczynia i sztućce w dolnym koszu zmywarki. Andrzej obserwował ją i czekał na jakąś reakcję potwierdzającą, że dotarło do niej to, co właśnie powiedział. Czuła na sobie jego palący wzrok. Podniosła się powoli, zamknęła zmywarkę, umyła ręce w zlewozmywaku i wytarła je w papierowy ręcznik kuchenny.

    - Jak skończysz, to wstaw swoje naczynia.

Zmywarka do zabudowy

to ja to ja, oto prawda o mnie...

Zapomniałam!

całkiem ciekawą rozmowę sobie ucięłam z koleżanką właśnie. o pracy, kościele, związkach, dzieciach... aż mi tel padł, łobuz. a temat się sprowokował sam, bo zaczęłam "sekret" czytać. z reguły do poradników sceptycznie podchodzę, do tego zresztą też, ale są pewne rzeczy dające do myślenia. jak choćby kwestia podstawowa:  podążać z prądem życiowym, czy jednak zdobyć się na odwagę i głośno powiedziec "halo! ja.

Chce nowe mieszkanie, bo to już jest stare i brzydkie i jej się nie podoba. ona chce takie, jak ma babcia. a przyszłego naszego m jeszcze Małe nie widziały - ciekawe, jak zareagują...

nie wiem dlaczego pan M. uparł się, że zmywarka koniecznie przeprowadza się z nami... no, ale też się udało. idzie z nami. reszta zostaje. no, poza ruchomymi meblami, jak materac, mebel jedyny i łóżka Małych. zabudowy z pokoju Małych pani nie chce, więc pewnie też pójdzie z nami..ale dotrze tylko na działkę. bo jednak na nowe m mam inną wizję...

no, bo chyba już mogę szukać mebli?

mamma mia

Może wyrzucić Starszą przez okno z kondygnacji  przyziemia - to wydaje się Matce jednak mało skuteczne
- wbicie widelca w okolice głównej aorty Starszej i zadanie wielu ran kłutych; niestety wszystkie widelce oczekują w zmywarce na swoje wyczyszczenie; Matce jakoś nie podoba się wizja dźgania Starszej widelcem z zawartością ziemniaczków czy kawałków mięsiwa z obiadu z dnia poprzedniego.

Matka wychodzi z domu z zamiarem zatrzaśnięcia.

lepiej późno niż wcale

Już dłużej nie dało się zaprzeczać jego istnieniu.
Nie mogłam w nieskończoność udawać, że go nie dostrzegam.
Ignorowanie jego obecności prowadziło donikąd.
W końcu się przemogłam. Postanowiłam wziąć się z nim za bary.
A on cierpliwie czekał na ten moment.
O czym mówię?
O stosie rzeczy do.

Przez małoletnie to jednak nadal jest kobietą i tym bardziej chciałaby poczuć się seksownie. A nic tak nie podkreśla kobiecości jak piękna, zmysłowa bielizna. Niestety, to co oferuje się karmiącym to z reguły jakieś bawełniaki, zabudowane pod samą szyję, bez grama koronki. Coś w stylu - ani mi w głowie zmysłowość.
Ja rozumiem, że:
prolaktyna wydzielająca się w ilościach hurtowych,
przesypianie nocy (a właściwie ich nieprzesypianie) w.

Zmywarka bosch

AMATORSKO O DIZAJNIE

Ciekawostką jest wąż doprowadzający gaz do kuchenki - jest odłączany, dzięki temu można w każdej chwili wysunąć kuchenkę i posprzątać za nią. Kuchenka to jedyna pamiątka po starej kuchni. Zabudowane lodówka i zmywarka oraz pochłaniacz są firmy Bosch.

Three hundred and sixtyfive

Wszystko działa, a ja z lapusiem na kolanach, bo dzieciory śpią, a żona jeszcze w pracy. Stoi nowa pralka mryga we wszystkich kolorach tęczy i mruczy...

Tagi: AGD bosch pralka relaks przepływ energii zmywarka
21:27, tewi
Link Dodaj komentarz »
Polscy Gast Arbeiterzy...