O czym chcesz poczytać na blogach?

Złoty kompas

Blog Dominika1998

Główna bohaterka filmu. 2008-01-23 Główną bohaterką  tego filmu jest Lyra Belacqua. Ona dostała złoty kompas i musi odkryć wiele tajemnic. Tajna brygada porywa dzieci, a ona za pomocą złotego kompasu odnajduje je. Oto zdjęcie Lyry:

Komentarzy:

Osobisty dziennik jachtowy - Onet.pl Blog

Przeznaczenia, drogi do Wysp Szczęśliwych, lub własnego Skarbu. Czasem zawijając do portów by tam znaleźć tych jedynych nawigatorów czy sterników,
którzy doprowadza nasze okręty do celu, tam gdzie nie sięga mapa, tam gdzie wariuje kompas. A propo kompasu. Istniała kiedyś busola, która wskazywała to czego najbardziej w danej chwili sie pragnie. Prostą drogę do celu. To legenda. Prawdą jest, że istnieje 
miejsce i osoba, w której dłoni, będąc w tamtym miejscu,.Niesamowity uśmiech, taki … fascynujący, wyrażający tyle różnych uczuć, rozsiewając wokół radość. Uśmiech, razem z oczami i resztą twarzy sprawiał, że gdzieś w środku zaczęło mi się robić przyjemnie. Tam gdzie niegdyś serce, a teraz złoty kompas igłą kierunek wskazuje, właściwy kierunek. Na koniec ta piosenka i jej słowa, które wspólnie śpiewaliśmy niemal do ucha /Feel - A gdy jest już ciemno/ Pomimo że to już minęło to nadal gdy o tym myślę przechodzi mnie przyjemny.

Złoty Kompas

Czego dowodzi poniższy zwiastun.»

Komentarzy: 0 Złoty Kompas 2007-12-22

Złoty Kompas to ekscytujący ,przygodowy film fantasy,którego akcja rozgrywa się w równoległym 
świecie ,gdzie ludzkie dusze ukazują.

Dziennik Ligii

Coś, co pozwala im odnajdować się w życiu codziennym. Moja Mama skorzystała kiedyś z usług nieżyjącej już wróżki, która przewidziała jej przyszłość. Mama twierdzi, że wszystko, co jej powiedziała spełniło się. Że będzie poważna chorobą dziecka i żeby się nie martwiła, bo wszystko dobrze się skończy.Dziś Mamcia jeszcze przed pójściem do pracy usmażyła pyszne racuchy, palce lizać mniam mniam. Przeczytałam dwie bardzo ciekawe książki pierwsza Pt: ”Złoty kompas”, autorstwa Philipa’a Pullmana, coś w stylu Harego Pottera taka tam bajka, ale za to, jaka!!! Polecam wszystkim-doskonały prezent na święta;-). A.