O czym chcesz poczytać na blogach?

Złoto

KBSiedlceBlog | oszczędzanie, emerytura, inwestycje

Legendarny okres wydobywania złota w historii, to rok 1849; data eskalacji gorączki złota w Kalifornii. Ponad 90% całości pozyskanego w historii złota przypada właśnie na ten okres. W tym samym czasie rozpoczęto trwającą do dzisiaj, eksploatację kopalń w Australii, Afryce Południowej oraz Rosji. Największe zasoby złota i najbardziej liczące się na świecie kopalnie znajdują się właśnie w tych krajach.

Złoto fizyczne pod postacią sztabek, monet i biżuterii, jest idealną formą lokowania kapitału. Wyroby jubilerskie są szczególnie popularne w Chinach i Indiach. Oprócz tego złoto znajduje zastosowanie w medycynie (np. stomatologii) i w elektronice.

Wartość złota

Złoto od tysiącleci jest traktowane jako wartościowy surowiec i ugruntowało swoją pozycję jako niezależna forma inwestycji.

Inaczej niż waluty, akcje czy papiery wartościowe, złoto w postaci fizycznej nigdy nie straci swojej wartości. Pozostaje ono trwałą, niemal niezniszczalną formą kapitału, akceptowaną o każdym czasie i w każdym miejscu. Poza tym złoto jest jedyną uniwersalną walutą międzynarodową..

Ichimoku trading

Szczegóły wpisu

Komentarze:
(0)
Tagi:
brak
Kategoria:
 • Analizy rynkowe
Autor(ka):
kamiloziemczuk
Czas publikacji:
wtorek, 24 stycznia 2012 10:01

Opcje

 • Przejdź do wpisu „Złoto ”
 • Dodaj komentarz do wpisu „Złoto ”
 • Towary i surowce 24.01.2012

  Zachęcam do zapoznania się z dzisiejszą analizą Ichimoku dotyczącą towarów oraz surowców:

  Sygnał kupna: złoto

  Udanego dnia,

  Kamil

 • Pirates of Caribbean - Legend of Malakavian

  Dużym rubinem. Niewiele do niego docierało, a kiedy patrzył na skrzynię, czuł wzbierające mdłości. Docierało do niego powoli jak bezmyślnie uwierzył kobiecie, po której, w myśl słów Scarlett, nie mógł się spodziewać niczego dobrego. Poczuł, że ktoś siada obok niego i opiera mu głowę na ramieniu. Znajomy zapach perfum na kilka sekund omotał jego zmysły.
  -Zostaw mnie w spokoju.- zawarczał. W odpowiedzi przytuliła się do niego i potarła nosem o jego ramię.
  -Kapitanie Sparrow… Jack… To wszystko miało być inaczej.- szepnęła mu do ucha.
  -Zupełnie mnie to nie interesuje. Masz swoje złoto, idź i ciesz się nim.- odsunęła się i wstała.
  -Jeśli mam wybierać między złotem a tobą, to…
  -Wybrałaś złoto, a teraz jest za późno. Jeśli mógłbym cię prosić, to chciałbym zostać sam.
  -Jak sobie pan życzy, kapitanie Sparrow.- ruszyła przez jaskinię krokiem, który w Jacku budził wspomnienia wspólnie spędzonego dnia. Nie mógł do siebie dojść po tym, co zrobiła. Wściekłość mieszała się w nim z niedowierzaniem i czymś jeszcze, czego nie umiał zdefiniować. Odrzucił kamień na stos.
  -Zabrała medalion.- powiedział ktoś stojący w absolutnych ciemnościach,.

  Numizmatyka oraz inwestycje alternatywne

  piątek, 17 czerwca 2011
  Inwestycje alternatywne - złoto i monety kolekcjonerskie

  Inwestycje alternatywne - złoto i monety kolekcjonerskie

   

  Autorem artykułu jest redakcja e-inwestycje.com
  Artykuł opisujący co raz popularniejszy sposób inwestowania pieniędzy - lokowanie kapitału w złoto i monety kolekcjonerskie.

  Coraz większym powodzeniem cieszą się inwestycje alternatywne takie jak inwestowanie w monety kolekcjonerskie czy właśnie złoto. Dzieje się tak nie bez powodu. Inwestycje takie często dają znacznie większe zyski niż tradycyjne inwestowanie, a dodatkowo bardzo dobrze dywersyfikują portfel inwestycyjny, co doskonale sprawdza się w czasie kryzysów.  Jak wiadomo, złoto jako waluta od zawsze pełniło znaczącą rolę w handlu i gospodarce, od zawsze jest ogólnie akceptowanym środkiem wymiany i wartości. Złote aktywa to poprostu wygodny i bezpieczny środek lokacji kapitału. Lokata kapitału w złoto uznawana jest za najbezpieczniejszą na świecie. Historia uczy, że w czasach kryzysów, destabilizacji, wojen czy aktów.

  Morgi; Adam. ;D

  Jest to o tyle prawdą, że w marcu nie złożyliśmy mu konkretnej propozycji, bo dopiero teraz jest czas na konkrety. Wiem, że o współpracę prosił go też osobiście Adam. Zobaczymy czy się uda. Jeśli nie profesor Żołądź, to ktoś inny bo fizjolog bezwzględnie musi być. Dla mnie jest ważne, że obserwuję entuzjazm w tej grupie. Kruczek, Mateja, Adam - wszyscy się mobilizują. Ja uważam, że ten entuzjazm, ta dobra atmosfera, jest bardzo ważna. Ja czuję ten entuzjazm i to mnie przekonuje. Hubert Wagner obejmował kadrę siatkarzy 2 lata po zakończeniu kariery zawodnika. Rok później wywalczył Mistrzostwo Świata, potem złoto na Olimpiadzie, bo bazował na entuzjazmie, dobrych emocjach. Potem pracował wiele lat i tak wielkich sukcesów już nie odnosił, choć miał doświadczenie. Cały zespół może zawsze liczyć na mnie. Nie będę się wtrącał, ale jeśli ktoś poprosi mnie o radę - moje doświadczenie trenerskie jest do dyspozycji.

  Marcin Hetnał: Co przeważyło szalę na korzyść Łukasza Kruczka? Mamy w Polsce doświadczonych trenerów z wieloletnią praktyką a szkoleniowcem zostaje debiutant, który do tej pory był tylko asystentem.

  Apoloniusz Tajner: Niezwykle ważna była opinia Adama, z którym długo.

  Sport według Olbrota

  Pan Stec pisze tak: „Nie za bardzo wyobrażam sobie polskiego bohatera narodowego, który uprawia keirin”. A Brytyjczycy sobie wyobrażają! Prawie dwukrotnie ilością głosów czarnoskórego kierowcę pokonał trzykrotny złoty medalista z Pekinu Chris Hoy. Z triumfem m.in. właśnie w keirinie. Żeby było jasne w Wielkiej Brytanii narzekało się, że ładują kasę w sporty, o których nikt nie słyszał, a kolarstwo nie jest ich sportem narodowym.

  Argument Radosława Leniarskiego pt. „Już awans do Formuły 1 jest wyczynem wartym tyle co olimpijskie złoto”, w świetle tego co przytoczyłem, zdaje się być argumentem dziecinnym. Dla mnie srebro Szymona Kołeckiego po kontuzji kręgosłupa jest sukcesem dużo większym niż większość osiągnięć sportowych w ogóle. Tylko jaki sens ma taka licytacja?

  Oczywiście, ani Majewski, ani Blanik nie zdobyli wiele ponad złoto olimpijskie(aczkolwiek brąz mistrzostw świata i złoto Europy są warte zauważenia) zatem ciężko im się równać z mistrzostwem świata w Formule 1. Jednak Kubica nie został mistrzem. Jakbyśmy się nie zarzekali nie stanął także na podium. Raz wygrał(super! Dawno się tak nie cieszyłem!) i.

  Monarchia Cieni

  Była w tej chwili w cieniu. Z otworu widać i słychać było przebieg całej narady.
       Nieznajomy zręcznie i szybko wspiął się na małą spiżarnię, przebiegł po jej dachu, po chwili odbił się od niego i skoczył na ścianę wieży, tam znalazł miejsca na chwyty rąk i nóg więc złapał się ich i zaczął się wspinać wyżej. Gdy w końcu znalazł się na wysokości otworu, przesunął się metr lub dwa w prawo, aż dotarł do otworu. Złapał się krat i zaczął nasłuchiwać rozmowę, która przed chwilą się zaczęła.
  - Arturze, nie jestem pewny czy to dobry pomysł, by złoto z Harshadu zatrzymało się u nas w skarbcu. – powiedział jeden ze starszyzny – Przecież wokół naszej wioski roi się od bandytów, którzy bez problemu mogą je zdobyć. – dokończył.
  - Tez tak uważam, ale król nakazał by co kilka dni złoto zatrzymywało się w niektórych wioskach, ponieważ droga jest zbyt niebezpieczna – odpowiedział szybko mężczyzna nazwany Arturem.
  - Ale nasi wartownicy śpią na służbie! Złoto tutaj też nie jest bezpieczne. – zaprotestował następny mężczyzna.
  - Wiem, spróbuję przekonać króla.