O czym chcesz poczytać na blogach?

Złamanie kości

Aniazosia's Blog | Just another WordPress.com site

należy unieruchomić cały uszkodzony obszar. Jeśli złamaniu uległy żebra górne, należy unieruchomić część klatki piersiowej wraz z ramieniem: podczas wstrzymanego wdechu poszkodowanego nakleić na ramię od strony złamania długie odcinki plastra, sięgające żeber. Jeśli złamanie dotyczy żeber dolnych, należy (również na wstrzymanym wdechu) okleić plastrem całą część klatki piersiowej, po której jest złamanie. Alternatywą w przypadkach pierwszej pomocy przy połamanych żebrach jest zabandażowanie klatki piersiowej na całym jej obwodzie od żeber.

Podłożyć np. zwinięty koc pod lędźwie; jeśli leży twarzą w dół, to podłożyć koc pod klatkę piersiową. Transportować go należy na sztywnych noszach lub desce.

Skręcenie to naciągnięcie lub częściowe przerwanie torebki stawowej lub wiązadeł stawowych. Kości po skręceniu wracają do normalnej pozycji. Objawami skręcenia są obrzęk, wylewy podskórne, ból i trudności podczas wykonywania ruchów.

Zwichniecie stawu polega na przemieszczeniu się względem siebie kości tworzących staw. Dochodzi do niego przy.

UwagA

Się nawet w galopie by jej nie nadepnąć jednak za kolejnym razem potknął się o szalejącego szczeniaka. W stajni wielka panika. Właścicielka nie miała pieniędzy ani samochodu, ale wiele osób gotowych było doraźnie pomóc. Zawieziono psa do kliniki, gdzie zrobiono zdjęcie rtg- złamanie kości udowej z przemieszczeniem- konieczna natychmiastowa operacja za 400zł . Dokładnego opisu tego dnia nie pamiętam. Podobno właścicielka i pomocni ludzie byli w dwóch czy nawet 3 klinikach z tym zdjęciem szukając być może innej lub tańszej diagnozy. Nic z tego- wszystkie największe.

Ćwiczenia na uda - mBlog

Jest w nadgarstku po stronie kciuka, ma kształt orzecha ziemnego.

Wiele pacjentów przed wykryciem złamania bagatelizuje uraz, gdyż nadgarstek zazwyczaj jest lekko opuchnięty i nabrzmiały. Zlekceważenie i zbagatelizowanie urazu może doprowadzić do gorszego ukrwienia kości, powodując problemy z gojeniem.

Złamania te stanowią około 60% wszystkich złamań dotyczących nadgarstka. Szczególną grupą wiekową narażoną na złamania są mężczyźni w przedziale 20-40 lat. Osoby starsze i dzieci są mniej narażeni.

Objawy złamanie kości łódeczkowatej:
- ból nadgarstka po stronie kciuka
- bolesne odwracanie przedramienia
- ból w czasie ruchu nadgarstka
- obrzęk
- tkliwość tabakierki anatomicznej
- nasilenie bólu podczas chwytania

Abstrakt

II 2009


Kawa o pierwszej

Budzisz moją setną myśl
Tyś umarły a we śnie wciąż widzę
Nawet gdybym flaki dywanów
wyżarła całe swoją czołganiną
Tyś umarły tylko mi na myśl przychodzisz
Gdybym palce powbijała
na złamanie kości w podłogę
Tyś umarły – wróć! wlej myśli
w serca natchnij życiem! Wróć.

II 2009

*

"r.Z."

Oplótł śnieg
królewskie korony drzew
jak co roku.
miasto marźnie
stadami głupców w beretach.

Badania USG – diagnostyka ultrasonograficzna

Ortopedycznej jako badanie podstawowe. Wydaje się że jest to słuszna hipoteza. Nieinwazyjne i tanie badanie pozwala szybko wychwycić patologie podczas ostrego dyżuru. Częstym schorzeniem biegaczy oraz piłkarzy, a także tenisistów jest skręcenie stawu skokowo-goleniowego. Aby wykluczyć złamanie kości, warto za każdym razem zlecić badanie RTG stawu skokowo-goleniowego. Następnie, gdy nie ma objawów uszkodzenia tkanki kostnej, można pokusić się o USG.

W pracy lekarza dyżurującego na ortopedycznym oddziale, często spotyka się również złamanie.

Hermiona-Opowiadania-Moje...> FunFiction o czarodziejach z Hogwartu...! - Onet.pl Blog

Hermiona poczuła nagle pokusę zemszczenia się na Voldemorcie. Sięgnęła ręką w stronę kieszeni w szacie,w której znajdowała się różdżka. Ledwo jednak zdołała ruszyc dłonią poczuła piekący ból kości i zrozumiała, że nie mogło jej się stać nic innego, jak złamanie kości. Spróbowała zrobić to samo lewą ręką, jednak sytuacja powtórzyła się. Na gacie Merlina! Co ja mam zrobić...?? Zaraz Voldemort zabije tego  chłopaka a ja nic nie mogę zrobić! Będę na to patrzyła jak na miły film w kinie....  Po chwili do głowy.

Nigdy nei byłem tym staruchem! To ja.... - i żwawym ruchem strącił kaptur zasłaniający głowę i twarz - Lord Voldemord!

- O fuj....! - wymknęło mi się z ust. Twarz Voldemorda przypominała powiększony pysk szczura z wielką raną na czole, która odsłaniała 3/4 kości czołowej... Wyglądało to koszmarnie...

- Nie pytałem Cię o nic więc ZAMKNIJ SIE WRESZCIE! - powiedział wściekły. Potem zwrócił sie do Malfoy'a - Chodź tu!

- Tak Panie... - powiedział chłopak, poczym patrzył smutnym wzrokiem w ziemię.