O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Złamanie

** Psy - cały ich świat ** - Onet.pl Blog

Zwichnięcia lub skręcenia są konsekwencją urazów kostno-stawowych. Złamanie to przerwanie ciągłości kości, zwichnięcie polaga na przemieszczeniou powierzchni stawowych a skręcenie to wydłużenie wiązaedł stawowych.

Objawy:

*bolesność, obrzęk, deformacja, stan wstrząsu, brak normalnej ruchomości kończyn

Zagrożenie- zależy ono przede wszytskim od konsekwencji urazu: krwotok, niewydolność oddechowa, stan wstrząsuu, uszkodzenie innych organów. W przypadku złamania szanse powrotu do zdrowia bez następst zależne są od jego lokalizacji i charakteru ( złamanie otwarte lub zamknięte). Złamanie określamy jako otwarte, jeśli w poblizu złamania jest uszkodzenie skóry. Ryzyko infekcji i zakażenia kości jest wówaczas bardzo duże.

Co zrobić??

1) Opanować krwotok ( jak to zrobić pisałam wcześniej )

2) Jeśli złamanie jest otwarte, przykryć ranę sterylna gazą.

3) Unieruchomić złamaną kończynę.

- Sporządzić łuki: użyć do tego celu sztywnego materiały ( mataloweg pręta, kawałka drewna) wystarczająco długiego, aby.

dalia bloguje

Ukradli telefon, a 1PLN potrzebuję na kartę...
-Wiesz, ja to już słyszałam, tylko wtedy mówiłaś, że pod Galerią... - przerwałam z uśmiechem,

Tiaaa, a odstęp między jednym zdarzeniem a drugim to 3 dni, z 7 przystanków...
Na co rozmówczyni obróciła się bez słowa, twarz powróciła do stanu neutralnego, bez tamtego wyrazu już była.
Warszawa nie jest na tyle duża...

dalia 2003-04-04 15:00:40
skomentuj (5)
na...
W wielkie konie zaprzężony
Poprzez diabły, poprzez wrony
Pędzi dom mój wystraszony
Jak z armaty wystrzelony

Pędzą sanie na złamanie
Rozsypanie, stratowanie
Mknę, mój Panie
Pędzą sanie na złamanie
Rozsypanie, stratowanie
Mknę, mój Panie

Mijam w sieni wartownice
Pola, zamki i wierszyce
Przez upiory czarownice
Goni mnie ich straszne wycie

Pędzą sanie na złamanie
Rozsypanie, stratowanie
Mknę, mój Panie
Pędzą sanie na złamanie
Rozsypanie, stratowanie
Mknę, mój Panie

Hej, co żywo
Lejcie piwo
Dobre dla mnie
I dla koni
Żeby nikt nas nie dogonił
Niech się piwo strugą leje
Aż noc w oknach pobieleje
Tak jak śnieg
Tak jak śnieg
.

Odchudzanie - mBlog

Złamanie kości nadgarstka to najczęściej złamanie kości łódkowatej. Często też zdarzają się zwichnięcia kości półksiężycowatej albo zwichnięcie wokół kości półksiężycowatej. Złamanie kości łódkowatej zdarza się przy upadku na wyprostowaną dłoń i ciężko je rozpoznać bezpośrednio po urazie, nawet po zrobieniu zdjęcia rentgenowskiego. Nie rozpoznanie złamanie nadgarstka grozi powstaniem stawu rzekomego i zwyrodnieniami. Złamania kości łódeczkowatej powinne być szybko rozpozne i odpowiednio unieruchomione. Takie unieruchomienie powinno obejmować także podstawę kciuka. Niestety, czasami zdarza się, że złamanie tej kości jest słabo widoczne na zdjęciu RTG i dopiero po jakimś czasie, czasami nawet po kilkunastu dniach, widać na zdjęciu RTG oznaki złamania. Zdarza się też, że nawet mimo szybkiego wykrycia i odpowiedniego leczenia kość łódeczkowata wytwarza staw rzekomy, w takim przypadku niezbędne jest leczenie operacyjne. Często zdarza się skręcenie nadgarstka z powodu banalnego upadku na zgiętą rękę. Skręcenie nagarstka musi być unieruchomione na dość długi czas, w celu uniknięcia pourazowego przewlekłego zespołu zapalnego. Przewlekłe zapalenie nadgarstka objawia się bólami, jest trudne do leczenia, a także wiąże się z długą i ciężką rehabilitacją, czasami.

POROZMAWIAJMY O PANU JEZUSIE CHRYSTUSIE! Napisz do: RLCh, Fabryczna 18, 98-400 Wieruszów, Polska

Określana jest przez to, kim ktoś jest lub, co ktoś czyni. Prawość kondycyjna może zostać osiągnięta wyłącznie poprzez prawość akcyjną, która nawet odrobinę nie odbiega od litery prawa.

……Boża sprawiedliwość gwarantuje życie prawym oraz wzywa nieprawych ku śmierci. Posłuchajcie, co powiedzieli Mojżesz i Paweł, opisując sprawiedliwość prawa – „Kto je wypełnił, osiągnie przez nie życie” (PBT Rzymian 10:5, cytując księgę Kapłańską 18:5, patrz również Galacjan 3:12). Człowiek morze próbować sam, lecz jego wysiłki skazane są na niepowodzenie. Tak, jak pewne jest, że zachowanie prawa zasługuje na życie, tak też pewnym jest, że złamanie prawa zasługuje na śmierć (Rzymian 6:23). „Przeklęty każdy, kto nie wypełnia wytrwale wszystkiego, co nakazuje wykonać Księga Prawa” (PBT Galacjan 3:10, cytując księga Powtórzonego Prawa 27:26).

……Gdy moi synowie dorastali, powtarzałem im, że nie jest aż tak ważne, jaką ocenę osiągnęli w szkole, ważne jak to, ile się starali i czy zrobili wszystko, co mogli. Jak długo starali się jak najlepiej, będę zadowolony. Boży standard, w przeciwieństwie do mojego, jest wysoki i nieelastyczny – Bóg nie wymaga i nie jest zadowolony z najlepszych wysiłków człowieka; wymaga On doskonałości, jako jedynej „oceny”, jaką jest w stanie.

Złamanie kości

Life is waiting for you - Vida é esperar por você - Onet.pl Blog

- teatr
ter - mieć
trabalhar - pracować
talher - sztućce
tenda - namiot
telefone - telefon

U

ufano - dumny,pyszny
unha - paznokieć
urtiga - pokrzywa
uso - zwyczaj
uva - winogrono

V

vir - przybyć, pójść
vender - sprzedawać
a vizinha - sąsiadka
o vizinho - sąsiad
vaca - krowa
valente - odważny, dzielny

X

o xarope - syrop
xadrez - szachy
xaile - szal
xenofobia - ksenofobia

Q

querer - chcieć
o quiosque - kiosk
quando - kiedy
quebra - złamanie, stłuczenie
quilo - kilo
quotidiano - codzienny, zwyczajny
Było o literaturze hiszpańskiej nawet byłam później w Empiku zobaczyć czy są te książki :) Fajnie było jak czytał jakieś fragmenty książek oczywiście po hiszpańsku. Kolejny dzień bardzo zresztą fajny bo był film hiszpański '4 piętro'. Był to film o dzieciach chorych na raka kości. Bardzo mi się on spodobał np. wyścigi na wózkach inwalidzkich na korytarzach szpitala albo zabawa w fotografa czyli noce wyprawy do rentgena :D. W czwartek nie mogłąm iść bo portugalski miałam a w piątek też jakoś tak wyszło że nie mogłam iść. Oczywiście po każdych.

Lyyliaino's Blog | so why don't we go somewhere only we know

Polscy żołnierze ostrzelali z karabinów oraz granatników wioskę w prowincji Paktika, położoną 28 kilometrów od bazy Wazi-Kwa. W trakcie ostrzału zginęło sześć osób, wśród których były zarówno kobiety, jak i dzieci. Oprócz tego trzy osoby zostały ranne. Żołnierzy posądzono o złamanie prawa wojennego. Dotąd nie rozstrzygnięto czy istniały jakiekolwiek powody do otwarcia ognia, oraz czy rozkaz ostrzału został wydany. O minionych wydarzeniach opowiadają bohaterowie spektaklu.

Rozpoczyna się sztuka. Cała widownia zostaje skąpana w mroku..

Widzów. Widać zatem, że reżyser pragnął oddać realia minionych wydarzeń jak najwierniej. Natomiast za udane efekty pirotechniczne pochwała należy się Jackowi Rzepie.

Przypatrując się bohaterom spektaklu wydawać się może, iż to żołnierze z krwi i kości, jednakże po brawurowym wstępie dokonuje się ich demaskacja. Ściągają maski, za którymi ukrywają się, realizując ludyczne przyjemności. Szybko okazuje się, że domniemani żołnierze wcale nie są prawdziwymi wojskowymi, lecz grupą fanatyków, zajmujących się rekonstrukcjami.

Nie przejmuj się nieszczęściami! Jutro będą nowe :D - Onet.pl Blog

Głos z korytarza. Ich oczom ukazał się dość wysoki mężczyzna w średnim wieku. Włosy miał czarne, powoli już siwiejące na czubku głowy, a oczy błękitne, w ciemnej oprawie, jak oczy Elijaha. Ich rysy twarzy były bardzo podobne. Ta sama ostro zarysowana szczęka, prosty nos, wyraziste kości policzkowe. Mężczyzna podszedł szybkim krokiem do Raven i mocnym uściskiem przytulił ją.
-Och, Rae, ależ ty wyrosłaś!-powiedział.
-Tak?-spytała udając, że nadal czuje żebra.
-Przepraszam.-odparł mężczyzna uwalniając dziewczynę z uścisku.-Niech ci się.
-Jak najkrócej.
-Dlaczego?-Selia gotowa była znów się rozpłakać.-Przecież tyle mamy sobie do opowiedzenia, nie wiem czy masz chłopaka...!-Selia pragnęła wyliczyć wszystko co chciała wiedzieć.
-Nie mam.-przerwała Raven.
-Ani czy muszę jakiemuś draniowi skopać tyłek za złamanie ci serca!-kontynuowała Sel.
-No, ze smokiem to raczej sobie nie poradzisz...-Raven skrzyżowała ręce na piersi.
-No widzisz, już nie wiem o czym mówisz. Mamy 3 i pół roku zaległości, masz mi wszystko opowiedzieć! Idana chętnie się z tobą zobaczy, Sarze trzeba.

I'm Not O-fuckin'-kay... - Onet.pl Blog

Innym, jak tylko o nim. Jak bardzo go zranił, jak potoczyłoby się życie chłopaka, gdyby nigdy się nie spotkali... Frank, Frankie, Franuś, tylko to imię tkwiło w jego umyśle, nie potrafił go z niego wyrzucić. Schrzanił mu życie.
  Nagle dostrzegł przez śnieg jakiś budynek. Kościół... W ciągu tych dwóch miesięcy wiele razy go odwiedził, bez takich akcji jak za pierwszym razem. Czy wierzył w Boga? Zawsze wierzył. Ale nie w to, że może mu w czymkolwiek pomóc. A wtedy pomógł, jakby dał mu trochę siły by to wszystko przejść, dla Franka. Pierwszej osoby.Zrobi, już on znajdzie sposób, głupi nie jest.''
   Będzie chciał umrzeć... Brunet niemal zgniótł kartkę w ręce i pobiegł do przedpokoju. Musiał działać, zanim będzie zapóźno na wszystko.
,,Pewnie teraz lecisz do niego na złamanie karku, co? Będziesz się czuł winny czy go kochasz? Bo ja jestem pewien, że tutaj tylko jeden z was znał prawdziwe znaczenie słowa ,,miłość'' i nie byłeś to ty. On naprawdę kochał, to była jedna z nielicznych jego dobrych cech. Kochał cię, więc pokazywał ci to na każdym.