O czym chcesz poczytać na blogach?

Zioła

Miodobranie

Fitoterapia

Skomentuj »

Coraz liczniejszą zainteresowaniem cieszy się współcześnie fitoterapia, czyli ziołolecznictwo. Dzieje się tak dlatego, że zioła są bardzo pomocne i nie skutkują takiego zniszczenia w organizmie jak na przykład szkodliwe często antybiotyki i różnorodne terapie farmakologiczne. Coraz częściej wraca się do składników medycyny naturalnej, tradycyjnej, praktykowanej z powodzeniem od stuleci w prawie każdym rodzaju medycyny. Stąd aktualnie zioła lecznicze cieszą się takim zainteresowaniem. Fitoterapia, o ile jest dobrze dopasowana do objaw, może być bardzo pomocna. Używa się w niej kompletne zioła lub tylko jej konkretne składniki. Ludzie coraz częściej stosują popularne terapie roślinne. W wielu wypadkach fitoterapia stara się doskonale uzupełniać środki konwencjonalne. O wyjątkowości i różnorodnych możliwościach ich zażywania decyduje przede wszystkim moc ich naturalnych składników, które znajdują się w ziołach mają równie efektowne sposób działania jak dobry lek, nie skutkując przy tym.

ROCK - bloog.pl

Przydatnych, interesujących, ciekawych i jakże fantastycznych rzeczy którą ktoś kiedyś wymyślił. Jest to okres w którym 99.9% wszystkich uczniów stwierdza, że szkoła nie jest taka zła, jeśli nie trzeba do niej chodzić. Zaczynają się koło końca czerwca, nikt nie zna dokładnej procedury ustalania dokładnej daty ich początku, każdy tłumaczy że jest to spowodowane weekendami itp. choć tak naprawdę ta procedura jest bardziej skomplikowana niż procedura losowań Lotto. Zostały przedłużone przez Kazimierza Marcinkiewicza za co wszyscy są mu wdzięczni (niestety tylko za to). Trwają na ogół 2 miesiące w roku, co jest około 10 miesięcy za mało.
Piszcie jakie macie plany na te najblizsze 2 miesiace. Podzielcie się ze wszystkimi swoimi pomysłami na spędzenie wakacji :)
Piszcie jak można spędzić wakajne ;) Podrzucajcie innym pomysły na sposób na wakacja :] ale mi sie pierdoli...
PZDR

by Miql & google.plPodziel się:
Trackback: http://bloog.pl/id,3432170,trackback

komentarze (3) | dodaj komentarz

Sprawa zioła...

poniedziałek,

Smocza Drużyna? To tylko stara, zapomniana legenda...

I idąc w cień rzucany przez Srebrną Wierzbę.
- W pewnym sensie Nirada wyświadczyła ci przysługę, popatrz jaki masz teraz przewiew na plecach.
- Uriel, jak chcesz mieć taki sam, to to małe, zielone z całą pewnością ci pomoże - mruknął Smoczy Wojownik.
- Właśnie przyszedłem po to małe, zielone, bo reszta smoczątek już dawno zjadła swoje drugie śniadanie, a tej małej ani widu, ani słychu.
Zielona smoczyca słysząc o drugim śniadaniu, puściła strzępek sevianowej koszuli i puściła się galopem w stronę maga, piszcząc głośno.
- A przy okazji, Danor wybiera się do lasu po zioła do tych swoich mikstur leczniczych i pyta czy ktoś z was nie chciałby mu towarzyszyć.
- Ja pójdę bardzo chętnie - powiedziała natychmiast Alora - Dawno nie miałam okazji powłóczyć się po puszczy.
- Skoro ty idziesz, to ja też - stwierdziła Ilyana.
- A ja dziękuję, wystarczy mi, że muszę codziennie chodzić do tego starego dziada z moją ręką - burknął Sevian z wyraźnym niezadowoleniem.
- Wydaje mi się, że masz do niego jakiś osobisty uraz.
- Nie ważne - chłopak spojrzał spode łba na artaskę.
- Dobra, nie będę pytać.

Dwadzieścia minut później elfka.

Zdrowie

Ogórecznik

Ogórecznik zawiera:  olejki eteryczne, witaminę C, potas i wapń.

Ogórecznik działa:  antydepresyjne, oczyszczające naszą krew. Pobudza przemianę materii, wzmacnia serce i nerwy.

Ogórecznik idealny jest do: dań z ogórków, a także z ryb i jaj.

Dobre rady: Ogórecznika nie należy gotować, tylko krótko podgrzewać.

Zobacz więcej “Ogórecznik

Written by zdrowotny

Styczeń 4, 2010 @ 8:38 am

Napisane w Zdrowie, Zioła

Tagi: ogórecznik, olejki eteryczne, przemiana materii, witamina c, Zioła

.

Blog Akcji Katolickiej przy parafii św. J. Chrzciciela - Onet.pl Blog


  
Chrońmy nasze stare polskie zwyczaje, nie wstydźmy się ich, lecz przekazujmy młodym, aby przetrwały jak najdłużej, ponieważ wzbogacają one nasze życie duchowe i to codzienne.

Dzień Matki Boskiej Zielnej to popularna nazwa święta Wniebowzięcia Marii Panny. Jest to jedno z ważniejszych świąt religijnych i najstarsze święto maryjne. Przypada 15 sierpnia. W Kościele jest obchodzone od V wieku n.e. W Polsce i w krajach europejskich czci się Matkę Boską Zielną jako patronkę ziemi. Wtedy też składa się Marii ofiary z darów ziemi: zioła, warzywa, kwiaty.

Z uroczystością tą związane są zwyczaje, które pomimo tego, że zmieniały się przez lata , przetrwały do czasów współczesnych. Powiadano dawniej że "w sierpniu każdy kwiat woła: zanieś mnie do kościoła." Dlatego na kilka dni przed świętem Matki Boskiej Zielnej w każdym gospodarstwie przygotowywano się do tej uroczystości. Ze snopów zbóż wybierano najdorodniejsze kłosy żyta, pszenicy, owsa, prosa. W wielkim snopie ze zbóż nie mogło zabraknąć również ziół, owoców oraz warzyw. Dzieciom robiono małe wiązanki przeważnie z ziół i kwiatów. Każdy starał się jak mógł,.

Kaszel

Przeskocz do treści

Zioła na kaszel

Sierpień 16, 2010
tags: kaszel, zioła

Ziołowe leki wykrztuśne (czyli stosowane na kaszel) powodują wzmożone tworzenie się i wydzielanie wodnistego śluzu z drzewa oskrzelowego, co ułatwia odkrztuszanie. Odruch kaszlu łagodzą ponadto zioła zawierające śluzy.

korzeń i liść prawoślazu – najczęściej stosuje się go w postaci syropu w drażniącym kaszlu, w stanach zapalnych gardła i krtani 2-3 razy dziennie po 1 łyżce stołowej.

liść podbiału – wchodzi w skład mieszanek i preparatów wykrztuśnych. Odwar z tego ziela sporządza się z 1 łyżeczki do herbaty liści na filiżankę wody. Pić należy 2-3 razy dziennie.

porost islandzki – stosowany.