O czym chcesz poczytać na blogach?

Zimbardo psychologia

Cogitationis poenam nemo patitur

Profesor Philip Zimbardo w Warszawie

In Bez kategorii on 3 Czerwiec 2011 at 17:13

W dniu dzisiejszym odbyla się uroczystosc nadania godnosci Doktora Honoris Causa Szkoly Wyzszej Psychologii Spolecznej w Warszawie profesorowi Philipowi Zimbardo (Stanford University). Mialem zaszczyt i niewymowna przyjemnosc uczestniczyc w tym wspanialym wydarzeniu. W laudacji wygloszonej przez Pana prof. Reykowskiego padly niezwykle wazne slowa. Mowil On o znaczeniu dorobku naukowego prof. Zimbardo dla zrozumienia mechanizmu zachowan.

“poslanca”, ktory pomimo ostracyzmu i otaczajacego zła bedzie dawal przyklad postawy godnej i moralnie poprawnej. Nalezy porzucic nadzieje, że wiekszosc przyjmie te postawe za wlasna, ale chocby jeden umysl zasilony taka postawa wdrozy ja w codzienne zycie, to zadanie “poslanca” jest wykonane.

Prywatnie prof. Zimbardo to wielka osobowosc, czlowiek bedacy nieomal krystalicznie czysta empatia, dla ktorego rozmowca jest w tej krotkiej lub dlugiej chwili rozmowy najwazniejsza osoba na swiecie. Takich postaw prozno szukac wsrod naszego establishmentu naukowego choc obserwacja Zimbardo narzuca mysl, że taka postawa jest immanentnym elementem kultury.

Adam Zemełka

Etycznych Arystotelesa). Komentarz do poruszonego problemu zgodził się napisać jeden z największych psychologów XX wieku – prof. Philip Zimbardo z Uniwersytetu Stanforda. Aspekty PR i psychologii społecznej poddał analizie i recenzji dr Sławomir Drelich, politolog zajmujący się marketingiem politycznym.

Żadną tajemnicą."

PARTNER NAUKOWY:

______www.wsg.byd.pl_______

___www.psychologia.24.eu___

Colors

dzień dziwaka.

a skąd się wzięło to święto? otóż profesor psychologii społecznej na uniwersytecie Stanforda w Kalifornii (zwał się Zimbardo) zyskał światowy rozgłos w ten sposób, że swego czasu zorganizował na swym uniwersytecie dzień dziwaka (deviant day). studenci tego dnia otrzymali polecenie, by przywdziać głupie (najlepiej odrażające) stroje oraz by zachowywać się głupio (najlepiej odrażająco).. sam profesor prowadził wykład przebrany w perukę i.

żona męża

Po czym zasiada w fotelu samochodowym i badawczym wzrokiem analizuje zawartość regału z książkami. Nie możemy dojść z mężem do porozumienia, czy bardziej fascynuje go Farmakologia Mutschlera, czy Psychologia Zimbardo. 

Dwumiesięczne dzieci są cudowne.