O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Zimbabwe

Blog rozwodnika

Prawda juz drugiego dnia obserwacji DG w przyplywie

energii chcial pokierowac pracami remontowymi,

ale Artystka zabronila mu kategorycznie zblizac sie do

robotnikow, zapewne w obawie, ze ci ostatni puciekaja

przez wyrwe murze a drugich takich pracowitych w calym

bushu nie znajdzie.

Na takie argumenty DG opadl tylko bezwladnie na fotel,

otworzyl kolejne piwo i zamyslil sie nad zwyczajami dnia

codziennego panujacymi w tym pieknym kraju.

.

Ach…….Rodezyjczykiem byc !!!!!

.

Zostaly one wprowadzone przez angielskich kolonizatorow,

przetrwaly probe rewolucji I dzieki temu, jesli jakis bialy

mial dom w tym kraju ….

………. ale zacznijmy od poczatku.

.

Bialy w Zimbabwe kojarzony jest zasadniczo z 3 cechami :

Po.

BLIZNY ŚWIATA - bloog.pl

Inną drogą. Osobiście zachęcał białych do rozwoju farm. Utrzymywał wysokie ceny skupu zbóż i niskie podatki, uprościł przepisy dotyczące nabywania nieużytków. Gospodarka Zimbabwe opierała się na rolnictwie, a biali farmerzy byli w nim najlepsi - mieli doświadczenie, znali nowe technologie i zasady rynku. Pozostawieni w spokoju, rozwijali swoje gospodarstwa, zatrudniali coraz więcej ludzi i pomagali w odbudowie kraju. 

Postawa Mugabe zaimponowała Zachodowi. Światowi przywódcy zobaczyli w nim rozsądnego polityka, w którego warto zainwestować. Szacunek, jakim cieszył się w Afryce, czynił z niego wartościowego sojusznika. Do Zimbabwe popłynęły rzeki zachodniej pomocy. Modernizowano miasta, budowano drogi i mosty. W krótkim czasie właściwie każdy obywatel zyskał dostęp do służby zdrowia i mógł pójść do szkoły. 

Edukacja zawsze była oczkiem w głowie Mugabe. Jako dziecko wolał czytać książki leżąc pod drzewem niż bawić się z kolegami. Później studiował na kilku uczelniach; w więzieniu kończył kursy korespondencyjne. Ogółem zgromadził aż siedem dyplomów wyższych uczelni. Chciał więc, by wszyscy jego rodacy potrafili chociaż czytać i pisać. Do dziś wskaźnik analfabetyzmu w Zimbabwe jest prawie najniższy na.

BLOG PODRÓŻNICZY Grzegorza Żaka - bloog.pl

Wszystkim Palestyńczyków. Aby wjechać do miasta trzeba poddać się dodatkowej kontroli i koniecznie przesiąść się do pojazdu z palestyńskimi numerami rejestracyjnymi.

       Choć dzisiejsze Betlejem zupełnie nie przypomina miasta, które znamy z ewangelicznego opisu, to ogromnie się cieszę, iż pomimo poważnych dolegliwości zdrowotnych, z którymi zmagałem się w tamtych dniach, dane mi było spełnić jedno z podróżniczych pragnień i przybyć w to święte miejsce. Wyjeżdżając zaś, wyraziłem głęboką nadzieję, że dane mi będzie jeszcze kiedyś powrócić do tego niezwykłego miasta, któremu z całego serca życzę przede wszystkim tak bardzo brakującego tam spokoju, na który Betlejem chyba najbardziej zasługuje.

       Zapraszam do obejrzenia 20 wybranych zdjęć umieszczonych w galerii pt. BETLEJEM 2007.

 

 

*************************************************************************


WODOSPADY WIKTORII - ZIMBABWE 2006

creatures.blog

skomentuj (0)

Łoświn 2009-05-18 22:50:23

Pig flu have a brand NEW mutation! Łoświn -man! ( łoś = deer; świnia = pig) Łoświn > DeerPig 

"Pacjent w Zimbabwe : Panie doktorze, odpadają mi uszy i 
serce mnie boli!
Lekarz w Zimbabwe : u panie, to jakaś chujnia, a co pan robił ?
Pacjent : Gąski jebałem
Lekarz : Znaczy, że ma pan gęsią chujnię.
Pacjent : Dziękuję doktorze ! ( chwilę później pacjent umiera )

Zielone Anioły - Onet.pl Blog

DO KOGO NALEŻĄ ŚWIATOWE BOGACTWA PRZYRODY? KTO POWINIEN ROZSTRZYGAĆ SPORY WYNIKAJĄCE Z, CZĘSTO SPRZECZNYCH, INTERESÓW ŻYJĄCYCH NA TYM SAMYM TERENIE LUDZI I DZIKICH ZWIERZĄT?

Czarny Ląd dawno przestał być bezkresną ostoją dzikiej przyrody. Olbrzymie stada zebr i antylop można spotkać tylko w parkach narodowych. Na sawannach pasą się udomowione zwierzęta, głównie bydło. Dzikie gatunki stanowią natomiast mniej niż 10% biomasy dużych roślinożerców!

Tegoroczne spotkanie w Harare, stolicy Zimbabwe, przedstawicieli 135 państw sygnatariuszy konwencji CITES - regulującej międzynarodowy handel zwierzętami i roślinami z gatunków zagrożonych wyginięciem - zakończyło się triumfem Afrykanów, choć tylko częściowym. Na próbę zniesiono zakaz handlu kością słoniową dla Zimbabwe, Botswany i Namibii. Oprotestowały to organizacje "zielonych" oraz kraje Unii Europejskiej i Stany Zjednoczone podzielające pogląd, że w ten sposób pozostawia się słonie na łasce kłusowników, a kość słoniowa pochodząca z nielegalnego źródła zacznie być sprzedawana oficjalnie. Ci, którzy poparli wniosek o uchylenie zakazu, uznali, iż jest to nagroda za skuteczność w.

Zimbabwe news

Prawosławny Partyzant

 • DZIECIOBÓJCA OSZCZĘDZA DLA SWOJEJ PARTII „JEDINAJA ROSSIJA”
 • „Czemu Rosją rządzą żydy?”
 • Pieśń Alieksandra Charczikowa pt. „Ludzie dobrzy czemuż milczycie?”
 • Putin jest zdolny do przekształcenia Rosji w Zimbabwe
 • Putin marionetką w łapach sekty Chabad Lubawicz. Henryk Pająk
 • Materiały filmowe dotyczące politycznej sytuacji w Rosji
 • Co naczelny rabin Rosji Berl Lazar sądzi o Chrześcijanach
 • Prezydent Putin i.

 • dzienniczek at ownlog '06

  Jest Dzień Przemysłu) i tym podobnych tabloidowych wstawkach. Nie ma co się tutaj z „Dziennika” naśmiewać i szydzić – czyta się to miło i przyjemnie i, nie powiem, dużo lepiej się poczułem gdy już dowiedziałem się dlaczego w Zimbabwe czarownice nie muszą obawiać się prześladowań, a na bagnach można spotkać błędne ogniki. Tak więc pozostańmy na tym, że biorę „Dziennik” do ręki z przyjemnością, a przede wszystkim z ciekawością, by tę ciekawość.Jeszcze o jednej rzeczy miałem napisać, ale mi w tym momencie wypadła z głowy. By zakończyć optymistycznie dodam jeszcze, że dzisiejsze wydanie „Dziennika” (z 18 lipca) było, pod względem autorów newsów i komentarzy bardzo literackie, poetyckie wręcz, młodoliterackie. O Lepperze domagającym się dymisji Wildsteina pisze Sosnowski, a o konflikcie na Bliskim Wschodzie Zadura. I cóż z tego, że pierwszy ma na imię Mateusz, a drugi.