O czym chcesz poczytać na blogach?

Ziemia obiecana

Miziaforum's Blog

To bardzo prawdopodobne, jak zaczna sie powazne problemy w Izrealu, to Polska stanie sie nr jeden w szerszych planach osedlenia w Europie. Narazie tysiace nowych przybywa do Polski. W przypadku wojny rzad moze przyjac uchodzcow dajac ich z miejsac polskie paszporty. Polaka moze byc ziemia obiecana a wtedy kraj nad Wisla stanie sie polem bitewnym na wzor palestynski. Ich medody juz znamy. Palestynczykow wyrzucaja z ich wlasnej ziemi, na ktorej ich przodkowie mieszkali tysiace lat. To tak jak podbuj indian w ameryce. Historia lubi sie powtarzac. Nieprawdopodobne.

recenzje-teatralne.blog

Stanisławy Przybyszewskiej – sztuki "ekstraordynaryjnie" udanej, słusznie obsypanej nagrodami teatralnymi w kraju i za granicą. Aż cisną się na usta słowa jednej z postaci po-reymontowskiej inscenizacji: "Czy to możebne?"

"Ziemia obiecana" według Władysława Reymonta, adaptacja Jan Klata i Sebastian Majewski, reżyseria i opracowanie muzyczne Jan Klata. Teatr Polski we Wrocławiu.

Komiczny. Dobrze dobrana muzyka (także zasługa Klaty) czyniła choreografię niezwykle widowiskową. A przy tym aktorstwo wydobywało z ról komizm w najlepszym wydaniu.Wojciech Ziemiański został znakomicie dobrany do roli Mistera Ble. Energicznie i brawurowo, na swoim stałym wysokim poziomie, „99 groszych” zagrał 

Henryk X - Henr. X - HenrX


I nie zapomnijcie o swoich pupilkach...13:19, henrykx , Świąteczne
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 19 grudnia 2011
0003

Ziemia obiecana człowieka z nosem.

Trzask!!

Henr. X

20:29, henrykx , Wiersze niepotrzebne
Link Dodaj komentarz »
sobota, 17 grudnia 2011
0002 - Ziemia Obiecana albo Człowiek z Nosem

THE SAD ENDING

Najnowsze wpisy

  • TO, CO DAŁ NAM ŚWIAT (Made in Poland)
  • Krzysztof Zanussi. MORALISTA (PO) DEKONSTRUKCJI
  • W PUSTYM DOMU (Zagubieni w miłości)
  • KIERUNEK – ZIEMIA OBIECANA, Amsterdam 1974 (Królowa Karo)
  • DO GRANICY BÓLU (Czarny Łabędź)
  • NA STAROŚĆ ZOSTANĘ MŁODĄ KOBIETĄ (Sufferrosa)
  • O SCENARIUSZU, KTÓRY ODŁOŻONO DO SZUFLADY (Aleksei Popogrebski)

matrixik blog

I używania innych płynnych używek, to na pewno nie jest kompot, herbata, albo kawa, chociaż to ostatnie również zabija) to rozkręci porządny interes. Będzie sprzedawać diabłom gaz ziemny i ropę naftową, czyż to nie genialne? Później wejdzie na piekielny rynek metalurgiczny i zacznie oferować duże kotły do gotowania ludzi w nowych kształtach i z różnymi.

Powieje świeżością
Za jakiś czas zacznę powoli zmnieniać szabloniki.
skomentuj (4)

"Ziemia obiecana"
Właśnie wróciłem z Teatru Wielkiego w Łodzi. Byłem na spektaklu pod tytułem "Ziemia obiecana". Był to naprawne ładny balet mówiący o przeszłości naszej.