O czym chcesz poczytać na blogach?

Zgryz

króliczki - Onet.pl Blog

I głowę obkłada się wilgotnymi okładami. Podaje się leki antywstrząsowe, wodę oraz chroni się zwierzę przed słońcem.

Biegunka

Biegunka (łac. diarrhoea) to choroba polegająca na znacznym zwiększeniu liczby wypróżnień w ciągu doby lub zmianą konsystencji stolca na płynną lub półpłynną. Biegunką określa się również stan, gdy nawet jednorazowo w stolcu pojawia się treść patologiczna, taka jak śluz, ropa lub krew. Biegunce towarzyszy wzmożona perystaltyka jelit i bóle brzucha. Pojawia się ona często w krótkim czasie po karmieniu, jednak przy nadmiarze chlorku sodu (soli kuchennej) w organizmie objawy mogą rozwijać się powoli.

Przyczyny i zapobieganie

Najczęstszą przyczyną, szczególnie u młodych królików, jest nagła zmiana żywienia, podawanie pokarmów odpadowych (odpady roślin okopowych, liście kapusty, zmiotki zbóż), karmy zmarzniętej lub zmrożonej. W celach profilaktyki należy unikać ww. składników pokarmowych w diecie królika. Inną przyczyną może być również zimno, przeciąg lub stres.

 

Wada zgryzu

:: to co psy lubia najbardziej..

Bardzo nieznaczna przewaga długości kufy, co daje całości skończony wyraz. Wierzchołek nosa czarny, nozdrza rozwarte.

Kufa: średniej długości. zwężająca się stopniowo w stronę wierzchołka nosa. Grzbiet nosa prosty, widziany z profilu jest równoległy do górnej linii czaszki.

Wargi: daleko rozcięte, o cienkich tkankach, dobrze przylegające, silnie pigmentowane, dokładnie przykrywają śluzówkę,

Policzki: suche. płaskie choć muskularne.

Uzębienie: dobrze rozwinięte, szczęki ozdobione zębami mocnymi, białymi, równymi, dobrze osadzonymi Zgryz nożycowy tzn., że siekacze szczęki górnej powinny zachodzić na siekacze szczeki dolnej o dotykać do nich. Zgryz cęgowy jest tolerowany. a u przewodników nawet preferowany.

Stop: umiarkowany.

Łuki brwiowe: nie są wydatne. Kufa pod oczami dobrze cyzelowana.

Czaszka: średniej szerokości, proporcjonalnej do długości głowy, czoło raczej spłaszczone niż zaokrąglone, bruzda strzałkowa słabo wyrażona. Oglądana z profilu górna partia czaszki jest równoległa do grzbietu nosa.

Oczy: średniej wielkości, ani wyłupiaste, ani zbyt głęboko.

Psiaki - Onet.pl Blog

Zajścia jej w ciążę w stosunku rocznym (zmiana jej miotów z "wiosenno-letnich" na jesienno-zimowe" lub odwrotnie). Wszystkie szczenięta otrzymują metryki, jednak może zdarzyć się, że nie spełniają wymogów rasy, np. w miocie bokserów rodzą się białe szczenięta. Jako nietypowe - wzorzec nie dopuszcza tego umaszczenia w tej rasie (za tym kolorem np. u bokserow "idą" wady: np. genetycznie uwarunkowane alergie, itp.) - mają w metrykach odpowiednie adnotacje.

Inne wady, które są odnotowane w metryce, to np. wady zgryzu.

Nikt nie kontroluje warunków, w jakich tacy hodowcy trzymają matkę i szczenięta, nikt nie wymaga, aby je odrobaczyli i zaszczepili. Potem kupujemy od nich psa "rasowego bez rodowodu", nie wiedząc czy to z pierwszego, czy drugiego miotu ich matki w tym roku, nie wiedząc czy naprawdę szczenię jest odrobaczonezaszczepione, czy jest karmione bułką z mlekiem czy tak jak powininno: wartościowym.

Blog LENKA986

Aportowaniu przedmiotów, a nawet ratowaniu tonących). Do Europy pierwsze psy tej rasy sprowadził w 1820 lord Malmesbury (błednie nazywając je "psami z Labradoru"), który razem z synem rozpoczął ich hodowlę w Wielkiej Brytanii. Pod koniec XIX wieku rasa została zatwierdzona w Wielkiej Brytanii jako pies myśliwski[potrzebne źródło].
Wygląd
Wzorzec rasy
* Oczy: Średniej wielkości; o inteligentnym, łagodnym wyrazie; brązowe lub orzechowe.
* Uszy: Niezbyt duże ani ciężkie, przylegające ściśle do głowy, osadzone dość daleko z tyłu.
* Zgryz: Szczęka i zęby mocne, z doskonałym, regularnym i kompletnym zgryzem nożycowym, tj. górny rząd siekaczy przykrywa rząd dolny, stykając się z nim.
* Szyja: Gładka, mocna, osadzona w poprawnie ustawionych łopatkach.
* Kończyny przednie: Łopatki długie, ustawione ukośnie. Kończyny przednie o mocnym kośćcu, od łokcia do podłoża proste, zarówno widziane z przodu, jak i z boku.
* Tułów: Klatka piersiowa szeroka i głęboka, z dobrze wysklepionymi żebrami. Prosta górna linia. Szerokie, silne, mocne lędźwie.
* Umaszczenie:
o czarne
.

Labrador Retriver

O umaszczeniu czekoladowym
21:00, www.labradoryretriver.pl
Link
Jaki jest wygląd Labradora?
1. Oczy: średniej wielkości, o inteligentnym, łagodnym wyrazie, brązowe, orzechowe lub u Labradorów czekoladowych lekko zielone. 2. Uszy: niezbyt duże ani ciężkie, przylegające ściśle do głowy, osadzone dość daleko z tyłu. 3. Zgryz: szczęka i zęby mocne, z doskonałym, regularnym i kompletnym zgryzem nożycowym, tak jak górny rząd siekaczy przykrywa rząd dolny, stykając się z nim. 4. Szyja: gładka, mocna, osadzona w poprawnie ustawionych łopatkach. 5. Kończyny przednie: łopatki długie, ustawione ukośnie, kończyny przednie o mocnym kościu, od łokcia do podłoża proste, zarówno widziane z przodu, jak i z boku. 6. Tułów: klatka piersiowa szeroka i głęboka, z dobrze wyslepionymi żebrami, prosta górna linia, szerokie, silne, mocne lędźwie. 7. Sierść: krótka, gęsta, przylegająca, niefalista, twarda w dotyku,.

blog o pieskach - Onet.pl Blog

Głowa: Masywna, przy czym u suk nieco lżejsza, niż u samców; Mózgoczaszka: Czaszka: Kość ciemieniowa szeroka i lekko wysklepiona; kość potyliczna mocno rozwinięta. Stop: Wyraźnie zaznaczony, ale nigdy ostro. Trzewioczaszka: Nos: Duży, dobrze pigmentowany, nozdrza dobrze rozwinięte; czarny u psów czarnych i biało czarnych, brązowy u psów brązowych. Kufa: o graniastym kształcie, głęboka i umiarkowanie krótka, pokryta krótkim, delikatnym włosem, pozbawiona fałd; kąciki wargowe widoczne, lecz nie przesadnie zaznaczone. Fafle: Miękkie. Zgryz: Zgryz nożycowy lub cęgowy. Oczy: niewielkie, osadzone umiarkowanie głęboko lecz szeroko; trzecia powieka nie powinna być widoczna; ciemnobrązowe u psów czarnych i biało-czarnych, u brązowych dopuszczalne nieco jaśniejsze. Uszy: nieduże, w kształcie trójkąta o zaokrąglonych końcach, osadzone daleko w tyle głowy i do niej przylegające; przy mierzeniu koniec ucha winien u dorosłego psa sięgać do wewnętrznego kącika oka.

Szyja: Mocna i muskularna; znaczne podgardle niewskazane.

Tułów: O masywnym kośćcu. Oglądany z boku głęboki i mocny. Górna linia: Pozioma, prosta i.